🚨 اخبار ارز دیجیتال

دادستان های ایالات متحده می گویند که در صورت مخالفت باهاما، برخی از اتهامات SBF لغو خواهد شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اتهامات Sam Bankman-Fried مربوط به کلاهبرداری بانکی، ارائه خدمات انتقال پول غیرمجاز و رشوه دادن به مقامات چینی ممکن است لغو شود.

بر اساس اسنادی که در ۲۹ ماه مه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک ثبت شد، دادستان های ایالات متحده قصد دارند برخی از اتهامات علیه سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX را در صورت اعتراض دولت باهاما لغو کنند.

این سند در پاسخ به یک درخواست دفاعی در ۸ مه برای رد برخی از اتهامات بانکمن-فرید ثبت شد. وکلای مدافع در ۸ مه استدلال کردند که چهار اتهام، از جمله رشوه دادن به مقامات چینی و نقض مالی کمپین انتخاباتی، در کیفرخواست اصلی که منجر به استرداد بنکمن-فرید شد، لحاظ نشده است. بنابراین آنها به این نتیجه رسیدند که این اتهامات اضافی نقض معاهده استرداد بین ایالات متحده و باهاما است و باید رد شوند.

در پاسخی جدید، دادستان‌ها استدلال می‌کنند که این معاهده مانع از تعقیب متهمان برای جرایم اضافی پس از استرداد نمی‌شود، مگر اینکه آنها برای جنایات اضافی بدون رضایت دولت استرداد «بازداشت، محاکمه و مجازات شوند». . دادستان ها گفتند که اکنون به دنبال مصونیت ویژه از باهاما هستند تا به بانکمن-فرید اجازه دهند سه اتهام از چهار اتهامی را که دفاع به چالش کشیده است محاکمه کند. اما اگر باهاما مصونیت ندهد، این اتهامات بر او تحمیل نخواهد شد.

اگر باهاما با محاکمه این اتهامات موافقت کند، دولت به محاکمه اتهامات جدید در کیفرخواست S5 ادامه خواهد داد، اما اگر باهاما درخواست دولت را رد کند، به این اتهامات ادامه نخواهد داد.»

سه اتهام مستلزم مصونیت از باهاما عبارتند از توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری بانکی (۹ مورد)، توطئه برای راه اندازی یک تجارت انتقال پول غیرمجاز (۱۰ مورد) و توطئه برای نقض قانون اقدامات فساد خارجی (۱۳ مورد).

مربوط: مایکل لوئیس نویسنده Big Short تقریباً آماده انتشار کتاب در SBF است

برای باقیمانده اتهامات غیرقانونی کمک مالی کمپین، دادستان ها گفتند که نیازی به معافیت نیست، زیرا در کیفرخواست اصلی و اسناد دیپلماتیک بیان شده بود که بنکمن-فرید با استرداد موافقت کرده است.

در یک پرونده دفاعی در ۸ مه، وکلای بانکمن-فرید استدلال کردند که هزینه های مالی کمپین در “جدول اتهامات” تسلیم که متهمان با آن موافقت کردند، ذکر نشده است. در اسناد جدید، دادستان ها استدلال کردند که اتهامات در اسناد دیپلماتیک ذکر شده است و بانکمن-فرید با استرداد در دادگاه علنی موافقت کرده است. بنابراین به نظر آنها نباید اتهامات وارده منتفی شود.

دادستان ها همچنین استدلال کردند که فقط دولت باهاما حق دارد این اتهامات را به چالش بکشد و بانکمن-فرید حق ندارد این اتهامات را به عنوان نقض معاهده به چالش بکشد.

جلسه استماع علنی در مورد درخواست رد صلاحیت برای ۱۵ ژوئن برنامه ریزی شده است.

سام بنکمن-فرید موسس و مدیر عامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال FTX است. صرافی در آبان ماه دچار بحران نقدینگی شد و اندکی بعد ورشکست شد. تخمین زده می شود که بیش از ۳ میلیارد دلار به طلبکاران خود بدهکار است.

مدیر عامل سابق شرکت خواهر Alameda Research، کارولین الیسون، و یکی از بنیانگذاران FTX، گری وانگ، هر دو به اتهامات کلاهبرداری مربوط به سقوط صرافی اعتراف کردند. با این حال، بانکمن-فرید استدلال کرد که ورشکستگی ناشی از اشتباه مدیریتی است تا تقلب.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا