🚨 اخبار ارز دیجیتال

سومالی تلگرام و تیک تاک را به دلیل اطلاعات نادرست ممنوع کرد

سومالی اپلیکیشن پیام رسان رمزنگاری دوستدار تلگرام و سایت قمار ۱XBet را تعطیل کرده است، اگرچه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال منع نشده است.

جمهوری فدرال سومالی آخرین کشوری است که برنامه پیام‌رسانی تلگرام را به همراه اپلیکیشن رسانه‌های اجتماعی TikTok و سایت شرط‌بندی آنلاین ۱XBet ممنوع کرده است.

وزارت ارتباطات و فناوری سومالی (MOCT) رسماً در ۲۰ آگوست اعلام کرد که دولت تلگرام، تیک تاک و ۱XBet را تعطیل خواهد کرد.

روز یکشنبه، جاما حسن خلیف، وزیر MOCT با سازمان ملی مخابرات و شرکت‌های بزرگ مخابراتی سومالی درباره ارتباطات و امنیت اینترنت در رسانه‌های اجتماعی جلسه‌ای برگزار کرد. او گفت که دولت سومالی “متعهد به حفظ فرهنگ جامعه سومالی است” زیرا وسایل ارتباطی و اینترنتی “روش زندگی را تحت تاثیر قرار داده و عادات بد را افزایش می دهند”.

در اطلاعیه MOCT آمده است:

«خاموش شدن دستگاه‌های قمار TikTok، Telegram و ۱XBet حیاتی تلقی می‌شود که بر جوانان سومالی تأثیر گذاشته و باعث مرگ برخی افراد شده است».

بر اساس گزارش‌های آنلاین، اقدام سومالی برای ممنوعیت TikTok، Telegram و ۱XBet نیز با هدف محدود کردن انتشار محتوای زشت و تبلیغاتی است.

ظریف گفت: «وزیر ارتباطات به شرکت‌های اینترنتی دستور داده است که برنامه‌های فوق‌الذکر را که توسط تروریست‌ها و گروه‌های بی‌وجدان برای انتشار مستمر تصاویر وحشتناک و اطلاعات نادرست به مردم استفاده می‌شود، متوقف کنند». وی افزود: تلگرام و سایر اپلیکیشن ها دستور توقف فعالیت در سومالی را تا ۲۴ آگوست صادر کرده اند. این مقام مسئول گفت: افرادی که این دستور را رعایت نکنند با برخورد قانونی صریح و مناسب مواجه خواهند شد.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا تصمیم سومالی برای ممنوعیت تلگرام و سایر پلتفرم‌ها تأثیری بر پذیرش ارزهای دیجیتال در این کشور خواهد داشت یا خیر. مانند بسیاری از کشورهای آفریقایی، سومالی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) را ممنوع نمی کند. از سوی دیگر، بسیاری از حوزه های قضایی در سراسر جهان اغلب استدلال می کنند که ارزهای دیجیتال با خطرات تامین مالی تروریسم مرتبط هستند.

MOCT بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد. این مقاله تا زمان در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جدید به روز خواهد شد.

مربوط: ربات کیف پول تلگرام امکان پرداخت درون برنامه ای به بیت کوین، USDT و TON را فراهم می کند

این خبر تنها چند روز پس از آن منتشر شد که وزارت مخابرات عراق ممنوعیت تلگرام را در اواسط اوت لغو کرد. مقامات در اوایل آگوست برنامه پیام رسانی را به دلیل اطلاعات شخصی و نگرانی های امنیتی ممنوع کردند.

تلگرام در ماه آوریل به طور موقت در سراسر برزیل به حالت تعلیق درآمد، زیرا مقامات یک گروه نئونازی را مورد بررسی قرار دادند که ظاهراً از این پلت فرم پیام رسانی برای تحریک حملات مدارس استفاده می کرد. تلگرام به دلیل عدم پاسخگویی به تحقیقات در مورد فعالیت نئونازی ها در پلتفرم خود حدود ۱۸۶ میلیون دلار جریمه شد.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: سوال بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا