اخبار ارز دیجیتال

یک ماینر بیت کوین تنها امکان استخراج یک بلوک معتبر BTC را نادیده می گیرد و برنده جایزه بلاک ۱۵۰۰۰۰ دلاری می شود.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ماینینگ یک بلاک معتبر BTC به تنهایی آنقدر نادر است که از ۷۰۰۰۰۰ بلاک تولید شده در ۱۳ سال گذشته تنها ۲۷۰ بار اتفاق افتاده است.

یک ماینر انفرادی بیت کوین با موفقیت ۷۸۰۱۱۲ امین بلوک بلاک چین بیت کوین را حل و استخراج کرد و در ازای آن ۶.۵ بیت کوین (BTC) پاداش دریافت کرد. پرداخت تخمینی بیش از ۱۵۰۰۰۰ دلار است.

ماینرهای انفرادی نیز خوش شانس بودند که هش های معتبر درست پس از دو روز ماینینگ تولید کردند. این به این دلیل است که خود رویدادها نادر هستند و ممکن است ماه ها طول بکشد تا یک ماینر انفرادی یک هش معتبر تولید کند.

یک رویداد نادر در تاریخ ۱۰ مارس رخ داد، زمانی که این دویست و هفتادمین بلوک استخراج انفرادی در تاریخ ۱۳ ساله بیت کوین بود. نادر بودن این رویداد با این واقعیت قابل درک است که یک ماینر انفرادی با این اندازه معمولاً به طور متوسط ​​هر ۱۰ ماه یک بار یک بلوک را حل می کند.

یک ماینر با استفاده از سرویس استخراج Solo CK Pool یک استخر استخراج انفرادی ایجاد کرد، یک هش بلاک معتبر ایجاد کرد و یک پاداش کمیسیون ۶.۲۵ BTC و تقریباً ۰.۶۳ BTC دریافت کرد.

دکتر کان کولیواس، مدیر استخر استخراج Solo CK و نام کاربری توییتر @ckpooldev، گفت که استخراج‌کنندگان پشت رویدادهای نادر ممکن است به طور موقت قدرت هش را برای تولید هش‌های خروجی اجاره کرده باشند.

هش خروجی ماینر انفرادی بیت کوین.منبع: BTC Explorer

استخراج بیت کوین به استخراج کنندگان نیاز دارد تا قدرت محاسباتی را وارد کرده و حل کنند تا بلاک بعدی بیت کوین را به شبکه اضافه کنند. با این حال، با محبوبیت روزافزون استخراج بیت کوین و هش ریت شبکه و ماشین‌های استخراج قدرتمند، تقریباً غیرممکن است که یک ماینر به تنهایی کل یک بلوک را حل کند.

مربوط: نحوه استخراج بیت کوین: راهنمای مبتدیان برای استخراج بیت کوین

بنابراین، هش های بلاک معتبر اغلب با استفاده از قدرت محاسباتی ریگ های استخراج متعددی که سعی در استخراج بلوک بعدی دارند، تولید می شوند. جوایز بلاک بر اساس هش ریت ورودی هر ماینر در استخر ماینینگ توزیع می شود.

استخر استخراج Solo CK همچنین در گذشته پشت سر چندین بلوک بیت کوین استخراج شده انفرادی بوده است. دو مورد از این بلوک‌های استخراج‌شده مستقل در ژانویه ۲۰۲۲ اتفاق افتاد، اولین مورد در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۲ با حداکثر ۷۱۸۱۲۴ بلوک و پس از آن در ۲۴ ژانویه اتفاق نادری رخ داد. این میزان به ۷۲۰۱۷۵ رسید.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا