🚨 اخبار ارز دیجیتال

سولانا ۱ خاموشی در یک نیمه سال ۲۰۲۳، ۱۰۰٪ زمان کار در سه ماهه دوم ثبت کرد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شبکه Solana شاهد خاموشی های کمتری بوده و عملکرد و قابلیت اطمینان به طور پیوسته بهبود یافته است.

طبق گزارش بنیاد سولانا، شبکه بلاک چین لایه ۱ سولانا تا کنون در سال جاری، با تنها یک قطعی در سال ۲۰۲۳، قابلیت اطمینان و زمان کار بهتری را نشان داده است.

در ۲۰ ژوئیه، بنیاد سولانا آخرین گزارش عملکرد خود را منتشر کرد و بیان کرد که شبکه تا نیمه اول سال ۲۰۲۳ بهبود یافته است، همانطور که با زمان آپدیت و نسبت تراکنش های بدون رای به رای اندازه گیری شده است.

سولانا در چند سال گذشته با مشکلات مربوط به قابلیت اطمینان و به‌روزرسانی مواجه بوده است، که یکی از بنیان‌گذاران آناتولی یاکوونکو آن را “نفرین” نامید، اما علت قطعی‌ها را تراکنش‌های کم‌هزینه شبکه دانست.

آخرین گزارش نشان می دهد که سولانا از ۲۵ فوریه به ۱۰۰٪ زمان کار رسیده است، بدون هیچ قطعی در طول سه ماهه. یک قطعی در فوریه، شبکه را تقریباً ۱۹ ساعت آفلاین کرد.

سولانا در سه ماهه دوم ۲۰۲۳ به ۱۰۰% آپتایم دست یافت. منبع: سولانا

این گزارش افزود که نسبت معاملات رای به معاملات بدون رای بهبود یافته است. تراکنش‌های رای‌گیری زمانی اتفاق می‌افتند که اعتبارسنجی‌ها به تایید یک یا چند بلوک اطلاعاتی پیشنهادی رای می‌دهند، در حالی که تراکنش‌های بدون رای توسط رفتار کاربر در بلاک چین ایجاد می‌شوند.

همانطور که شبکه کارآمدتر می شود، نسبت کلی تراکنش های رای باید کاهش یابد، بنابراین با گذشت زمان، ما انتظار داریم نسبت رای دادن به تراکنش های بدون رای کاهش یابد.

زمان بلوک، که زمان اضافه شدن یک بلوک جدید به زنجیره را اندازه‌گیری می‌کند، به استثنای اسپک‌ها در طول مکث، پایدارتر است.

تراکنش در ثانیه (TPS) نیز برای اندازه گیری عملکرد و توان عملیاتی شبکه استفاده می شود. این شرکت خاطرنشان می کند که حداکثر TPS در روز سولانا از ژانویه در حال افزایش بوده است و افزایش قابل توجهی در ارتباط با ارتقای شبکه جدید وجود دارد. Dune Analytics اعداد فعلی در شبکه را ۳۷۷۷ تراکنش در ثانیه گزارش می کند.

مربوط: قیمت سولانا به بالاترین حد در سال ۲۰۲۳ می رسد، اما آیا عوامل بنیادی قوی باعث رشد SOL می شود؟

داشبورد آرتمیس گزارش می دهد که سولانا ۱۹.۲ میلیون تراکنش در روز دارد. سولانا در این معیار پیشتاز بود تا اینکه اخیراً به دلیل محبوبیت بازی‌های Web3 توسط Sui Network پیشی گرفت.

بر اساس داده های کوین تلگراف، قیمت توکن بومی بلاک چین، Solana (SOL)، در روز ۴.۵ درصد کاهش یافت و در زمان نگارش این مقاله به حدود ۲۵.۵۰ دلار رسید.

این توکن در ماه گذشته با افزایش ۵۰ درصدی عملکرد خوبی داشته است، اما نسبت به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی ۲۶۰ دلار در نوامبر ۲۰۲۱، ۹۰ درصد کاهش یافته است.

مجله: چگونه افراد باهوش روی کوین‌های میم احمقانه سرمایه‌گذاری می‌کنند – طرح ۳ امتیازی برای موفقیتنویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا