اخبار ارز دیجیتال

سولانا (SOL) درست مانند اتریوم (ETH) است: در اینجا چگونه است

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

دارایی های دیجیتالی مانند Solana (SOL) و اتریوم (ETH) به شکلی فراتر از ساده شدن تکامل یافته اند. ارزها; آنها اکنون پلتفرمی برای برنامه های غیرمتمرکز هستند. این تکامل مرز بین ابزارهای سنتی مبادله و دارایی های دیجیتال را محو کرده است. اما برخی از مردم معتقدند که هنوز هم می توان از آنها به عنوان ابزاری برای تغییر استفاده کرد.

برخلاف پول معمولی، ارزهای دیجیتال دارای ویژگی هایی مانند قابلیت برنامه ریزی، قابلیت همکاری و قراردادهای هوشمند خود اجرا هستند. آنها نه تنها برای خرید و فروش کالاها، بلکه برای ایجاد سیستم های مالی غیرمتمرکز و سایر برنامه ها استفاده می شوند.

نمودار ETHUSD
نمودار ETH/USD از TradingView

اتریوم مدت‌ها پیش در فضای پلتفرم قراردادهای هوشمند پیشرو بوده است. با این حال، سولانا به عنوان یک رقیب قدرتمند ظاهر شده است، و هر دو شبکه اکنون بر روی مکانیسم‌های اجماع اثبات سهام (PoS) کار می‌کنند.

حرکت به سمت PoS برای اتریوم که با نام اتریوم ۲.۰ شناخته می‌شود، نشان‌دهنده تغییر قابل توجهی به سمت شبکه‌ای با انرژی کارآمدتر و مقیاس‌پذیر است. از سوی دیگر، Solana از ابتدا بر روی PoS با تمرکز بر توان عملیاتی بالا و هزینه‌های کم تراکنش ساخته شد، که پایگاه کاربران و جامعه توسعه‌دهندگان قابل توجهی را به خود جلب کرده است.

هنگام مقایسه اتریوم و سولانا، لازم است فراتر از ارزش پولی نگاه کنید. هر دو شبکه پایه ای برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز (dApps) فراهم می کنند، اما مقیاس پذیری و سرعت تراکنش متفاوت است. در حالی که حرکت اتریوم به PoS حل مشکلات مقیاس پذیری است، سولانا از ابتدا به عنوان یک “بلاک چین با عملکرد بالا” به بازار عرضه شد که قادر به پردازش تراکنش های بسیار بیشتری در ثانیه است.

نمودارهای SOLETH منعکس کننده عملکرد ضعیف سولانا در برابر اتریوم هستند که احتمالاً نشان دهنده ترجیح قوی برای اتریوم در بین سرمایه گذاران پس از آخرین قطعی شبکه Solana است. اکوسیستم بزرگ‌تر و سابقه طولانی‌تر اتریوم، ارزش بازار قابل توجه‌تری را به آن می‌دهد و دامنه وسیع‌تری از dApps را به آن می‌دهد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا