اخبار ارز دیجیتال

سولانا راه حل کم هزینه ای را برای ذخیره سازی روی زنجیره نشان می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این تکنیک که به عنوان فشرده سازی حالت شناخته می شود، وعده کاهش چشمگیر هزینه ذخیره سازی روی زنجیره را می دهد.

لایه 1 بلاک چین Solana راه حل جدیدی را با هدف کاهش قابل توجه هزینه ذخیره سازی روی زنجیره منتشر کرده است. این تکنیک که فشرده سازی حالت نامیده می شود، وعده می دهد که هزینه ایجاد یک میلیون توکن غیرقابل تعویض (NFT) در شبکه را به نزدیک به 110 دلار کاهش دهد.

فن‌آوری بنیاد سولانا می‌گوید: «بعد از گذراندن مراحل متعدد توسعه، پذیرش و عرضه، NFT فشرده اکنون در نسخه بتای شبکه اصلی Solana فعال است و موج بعدی تجربه‌های محصول زنجیره‌ای جدید را تقویت می‌کند». پست وبلاگ 6 آوریل. به گفته وونگ، NFT های فشرده “2400 تا 24000 برابر ارزان تر از همتایان غیرفشرده خود” هستند، با ساختار مشابه.

در توییتر، کاربران طبقه بندی شده یک راه حل فشرده سازی حالت به عنوان یک “تغییر بازی” و یک مسیر “که سولانا را به گزینه ای مناسب تر برای موارد استفاده سازمانی تبدیل می کند”.

با توجه به رهبری فنی Solana، فشرده سازی حالت به درختان Merkle متکی است. این ساختار داده ای است که به دلیل توانایی آن در “فشرده سازی” قابلیت تأیید یک درخت داده به یک “هش” یا “اثر انگشت” از وضعیت فعلی درخت شناخته شده است. ریشه های Merkle در زنجیره ذخیره می شوند و به روز رسانی ها مستقیماً در دفتر Solana ثبت می شوند و هزینه های ذخیره سازی داده ها را بدون به خطر انداختن تمرکززدایی کاهش می دهند. برای ذخیره هر نوع داده در زنجیره می توان استفاده کرد.

وونگ گفت: «این ساختار داده‌های فشرده‌شده به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا مقادیر کمی از داده‌ها را در زنجیره ذخیره کرده و آن‌ها را مستقیماً به دفتر کل Solana به‌روزرسانی کنند، و در عین حال امکان ذخیره‌سازی داده‌ها را فراهم می‌کند در حالی که همچنان از امنیت و تمرکززدایی لایه پایه Solana استفاده می‌کند. می‌تواند هزینه‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.»

تفکیک هزینه NFT توسط فشرده سازی Solana.منبع: بنیاد سولانا

وونگ گفت: این توسعه یک “تلاش واقعی متقابل اکوسیستم” است. این راه حل توسط توسعه دهندگان آزمایشگاه Solana و Metaplex، با پشتیبانی Phantom، Solflare، و توسط ارائه دهندگان گره RPC و نمایه سازهای Helius، Triton و SimpleHash ساخته شده است.

پروژه‌های اکوسیستم سولانا که قبلاً از فشرده‌سازی حالت استفاده می‌کردند عبارتند از Dialect، Crossmint، Helium و Wordcel. آنها از راه‌حل‌هایی از استخراج NFT گرفته تا ادغام برنامه‌های وفاداری تجاری و بهبود تجربه کاربر استفاده می‌کنند.

مجله: از هر 10 فروش NFT 4 مورد جعلی است: یاد بگیرید چگونه علائم تجارت شستشو را تشخیص دهیدنویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا