🚨 اخبار ارز دیجیتال

Solana کاهش ۶٪ در FTX Dump Concerns – اما یک دام وجود دارد

قیمت سولانا به دلیل نگرانی بازار در مورد فروش گسترده FTX کاهش یافته است، اما بعید به نظر می رسد که صرافی که اکنون از کار افتاده است، تمام دارایی های خود را به یکباره بفروشد.

قیمت سولانا (SOL) در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۶ درصد کاهش یافته است، زیرا این نگرانی وجود دارد که صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX به زودی اکثر توکن‌ها و سایر دارایی‌های رمزنگاری مرتبط با سولانا را نقد خواهد کرد.

قیمت سولانا طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ درصد کاهش یافت و به ۱۸.۳۸ دلار رسید. منبع: CoinGecko

طبق ترکیبی از داده‌های Solscan که ارزش سه کیف پول ذخیره‌سازی سرد FTX در دسترس عموم را جمع‌آوری می‌کند، FTX Real Estate در مجموع ۱.۵ میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده در شبکه Solana دارد.

توکن های سولانا تنها ۱۲۸ میلیون دلار از این رقم قابل توجه را تشکیل می دهند.

مقدار باقیمانده از تعدادی آلتکوین مبتنی بر Solana تشکیل شده است، از جمله بیت کوین پیچیده (WBTC)، توکن MAPS (MAPS)، سرم (SRM)، و بسیاری از توکن های دیگر که به صورت محاوره ای به آنها «کوین شست» گفته می شود. مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن آزاد شد.

تعداد کل توکن های مبتنی بر Solana در کیف پول FTX Cold Storage شماره ۱.منبع: Solscan

با این حال، این ایده که انحلال دهندگان می توانند به زودی ۱۲۸ میلیون دلار SOL و صدها میلیون دلار دیگر توکن های مرتبط با SOL را در بازار عرضه کنند، اعتماد زیادی را در بازار ایجاد نمی کند.

بسیاری از کاربران برای بیان نگرانی های خود در مورد فروش قریب الوقوع به X (که قبلاً به عنوان توییتر شناخته می شد) مراجعه کردند. “FTX در شرف انتشار SOL به ارزش ۶۸۰ میلیون دلار است 👀” من نوشته ام ۱ کاربر. SOL پس از اینکه FTX کیف را بفروشد، سقوط بزرگی خواهد داشت و به زودی به ۱۴ دلار خواهد رسید. گفت یکی دیگر.

برنامه های ورشکستگی میزان فروش واقعی شما را در یک زمان محدود می کند، بنابراین برخی افراد به جای آن به دنبال آرامش هستند.

با توجه به پرونده ورشکستگی FTX، پیشنهاد انحلال دارایی FTX یک سری شرایط را برای فروش توکن اعمال می کند.

در ۲۴ آگوست، FTX پیشنهاد داد تا مدیریت سرمایه دیجیتال گلکسی مایک نووگراتز را به عنوان مدیر سرمایه‌گذاری برای نظارت بر فروش دارایی‌های ارز دیجیتال بازیابی شده منصوب کند.

این طرح تنها به FTX Estates اجازه می‌دهد که هر هفته تا ۱۰۰ میلیون دلار توکن بفروشد، اما این محدودیت می‌تواند به صورت جداگانه به ۲۰۰ میلیون دلار افزایش یابد.

این محدودیت‌ها برای به حداقل رساندن تأثیر فروش توکن در بازار گسترده‌تر و در عین حال به FTX اجازه می‌دهد تا اعتباردهندگان خود را شفاف کند، اعمال شد.

قابل ذکر است که این طرح هنوز به تایید دادگاه نرسیده است، اما قرار است این طرح و بسیاری از مسائل دیگر مربوط به فروش توکن FTX در تاریخ ۱۳ سپتامبر در دادگاه ورشکستگی دلاور ثبت شود.

مربوط: کیف پول FTX 10 میلیون دلار ارزهای رمزنگاری شده را منتقل می کند و ترس از دامپینگ توکن را برانگیخته است.

در جلسه استماع ۱۲ آوریل، FTX فاش کرد که تقریباً ۷.۳ میلیارد دلار دارایی نقدینگی را بازیابی کرده است که ۴.۸ میلیارد دلار آن شامل دارایی های بازیابی شده تا نوامبر ۲۰۲۲ است.

اما در مجموع، طبق اسناد ارائه شده در جلسه استماع، FTX در مجموع ۴.۳ میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده برای بازیابی سهامداران با قیمت های بازار تا ۱۲ آوریل در دسترس داشت.

از ۱۲ آوریل، دارایی های FTX برای جمع آوری سهامداران در دسترس است. منبع: سالیوان و کرامول

در زمان انتشار، سولانا ۱۸.۳۸ دلار به ازای هر قطعه معامله می‌شود که نزدیک به ۱۱ درصد کاهش در هفته را نشان می‌دهد.

فرهنگ زیستی: سولانا هنر، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتابنویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا