اخبار ارز دیجیتال

سولانا بر خرابی FTX غلبه کرد – قیمت SOL در سه ماهه اول ۱۰۰٪ افزایش یافت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بازار ارزهای دیجیتال ممکن است نسبت به پیوند FTX سولانا و رئیس آلوده آن، سم بانکمن-فرید، بیش از حد واکنش نشان داده باشد.

قیمت سولانا (SOL) در سال ۲۰۲۲ تقریباً ۹۵ درصد کاهش یافت. این تا حدی به دلیل کارآفرین مخدوش ارزهای دیجیتال سم بنکمن-فرید و سرمایه گذاری های شکست خورده او FTX و Alameda Research است. اما تا کنون در سال ۲۰۲۳، قیمت SOL بهبود یافته است.

قیمت سولانا در سه ماهه اول ۲۰۲۳ دو برابر شد

قیمت سولانا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ با ۱۰۴ درصد افزایش به حدود ۲۰.۶۰ دلار در هر SOL رسید. این بالاترین سود در مقایسه با ۲۵ ارز دیجیتال برتر از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) است.

سولانا در سه ماهه اول ۲۰۲۳ از دارایی های برتر بهتر عمل کرده است.منبع: مساری

در واقع، ژانویه بهترین ماه سولانا از آگوست ۲۰۲۱ از نظر عملکرد قیمت بود.

قیمت SOL حدود ۱۴۰٪ افزایش یافته است، بدون اینکه هیچ فاکتور اساسی وجود داشته باشد که بتواند نرخ ها را بالاتر ببرد. با این وجود، جفت SOL/USD در دسامبر ۲۰۲۲ بیش از حد فروخته شد و ممکن است معامله گران را تحت تأثیر قرار دهد تا افت خرید کنند.

این افزایش همچنین با تحلیل مساری از اکوسیستم سولانا پس از فروپاشی FTX مطابقت دارد و نشان می‌دهد که سهامداری و تمرکززدایی تثبیت شده و در واقع موقعیت خود را پس از شکست FTX بهبود بخشیده است.

جیمز استاتمن، محقق مساری، نوشت: «سولانا به انتشار ابتکارات متعدد از جمله ارتقاء شبکه، توسعه اکوسیستم و مشارکت جامعه ادامه خواهد داد.

پس از یک سال پرتلاطم پر از چالش‌ها، ما نور را در انتهای تونل تا سال ۲۰۲۳ می‌بینیم.

به عبارت دیگر، ممکن است بازار نسبت به رابطه سولانا با سام بنکمن-فرید در سه ماهه چهارم سال گذشته بیش از حد واکنش نشان داده باشد که منجر به یک بازگشت شدید شد.

بعدی برای قیمت SOL چیست؟

سولانا در ماه فوریه و مارس پس از خرید بیش از حد فنی توسط SOL در ژانویه، در بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال عملکرد ضعیفی داشت.

مرتبط: سولانا قصد دارد بلاک چین را بهبود بخشد: در اینجا چگونه است

قیمت سولانا نسبت به اوج خود در ژانویه حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است. نسبت تسلط بر بازار (SOL.D) نیز از ۰.۹۸ درصد در ژانویه به ۰.۶۹ درصد در ماه مارس کاهش یافت که نشان می دهد معامله گران سرمایه خود را به جای دیگری منتقل کرده اند.

این نمودار قیمت ماهانه SOL.D است.منبع: Trading View

با این وجود، از ۳۱ مارس، سولانا بالاتر از دو سطح پشتیبانی فنی معامله می‌شود: خط روند افقی که تلاش نزولی SOL را در اکثر سه ماهه اول ۲۰۲۳ متوقف کرد، و خط روند صعودی است که در صورت شکست روند افقی به عنوان پشتیبان عمل می‌کند.

این دو سطح حمایت همگرا شده اند. بنابراین، SOL/USD به دنبال عقب‌نشینی کوتاه‌مدت از آنجا به سمت سطوح برگشتی حمایت/مقاومت چند ماهه در حدود ۲۶.۵۰ دلار است، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار روزانه SOL/USD.منبع: Trading View

این امر چشم انداز آوریل سولانا را ۳۰ درصد افزایش می دهد. برعکس، اگر این جفت به زیر دو سطح حمایت بشکند، قیمت SOL ممکن است پایین‌ترین سطح مارس ۱۶ دلار را به عنوان هدف نزولی بعدی دوباره آزمایش کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا