اخبار ارز دیجیتال

داده‌های زنجیره‌ای و مشتقات سولانا محدودیت‌های احتمالی قیمت‌های SOL را برجسته می‌کند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت SOL اخیراً ۳۰٪ افزایش یافته است، اما داده های زنجیره ای نشان می دهد که چالش های رشد شبکه ممکن است رشد Solana را محدود کند.

سولانا در این هفته با راه‌اندازی گوشی هوشمند مبتنی بر اندروید Saga خود که از بلاک چین سولانا پشتیبانی می‌کند و اولین تجارت خرده‌فروشی سهام Solana Trust توسط Grayscale، شاهد دو پیشرفت مثبت بود.

همراه با روند صعودی گسترده تر بازار، قیمت SOL 29.05 درصد از ۱۱ آوریل افزایش یافت و به بالاترین سطح ماهانه ۲۶.۰۳ دلار رسید.

راه اندازی تلفن همراه یک تقویت مثبت برای اکوسیستم سولانا است، اما قیمت گوشی های Saga بیش از ۱۰۰۰ دلار برای هر گوشی به نظر می رسد. با این وجود، این گوشی هوشمند از نظر تجربه کاربری و کیفیت نظرات مثبتی دریافت کرد.

امی وو، سرمایه گذار مستقل ارزهای دیجیتال دریافت کردم “امتیاز داشتن dApps، بازی ها و تلفن های همراه انحصاری Saga که در سراسر جهان ارسال می شوند. همچنین توجیه قیمت برتر ۱۰۰۰ دلاری را آسان تر می کند.”

صندوق گری اسکیل تنها ۲.۹ میلیون دلار دارایی های صندوق سولانا تحت مدیریت (AUM) دارد. این در مقایسه با حجم معاملات روزانه ۲۴ ساعته SOL که بیش از ۵۰۰ میلیون دلار است، بسیار کمتر است تا بر قیمت تأثیر بگذارد.

همچنین عدم رشد در معیارهای زنجیره ای و علائم هشدار صعودی در بازارهای مشتقه وجود دارد که یک اصلاح شدید را تهدید می کند.

NFT انرژی اکوسیستم سولانا را تامین خواهد کرد

معاملات روزانه سولانا در ماه آوریل به رکورد بالایی رسید و روند صعودی ثابتی را نشان داد. با این حال، حساب‌های فعال روزانه به پایین‌ترین حد خود رسیده‌اند و نگرانی‌هایی را افزایش داده‌اند.

حساب فعال روزانه و تعداد تراکنش های سولانا.منبع: نانسن

اکوسیستم DeFi Solana پس از سقوط FTX با کاهش قابل توجه نقدینگی سرد شده است. برنامه های Solana DeFi دارای کمتر از ۳۰۰ میلیون دلار در مجموع سپرده ها هستند و به گفته DeFiLlama، Solana به دلیل قفل شدن ارزش نقدینگی از بین ۱۰ بلاک چین برتر DeFi حذف شده است.

استفاده از دی‌فای در اکوسیستم سولانا به پروتکل‌های سرمایه‌گذاری نقدینگی محدود شده است و مبادلات غیرمتمرکز و پروتکل‌های وام‌دهی را در دستور کار قرار می‌دهد. به نظر می رسد NFT ها مسئول اکوسیستم هستند.

بر اساس گزارش دلفی دیجیتال، سهم بازار سولانا در معاملات NFT در کمتر از یک سال تا فوریه ۲۰۲۳ از ۶ درصد به ۱۴ درصد از کل فروش NFT افزایش یافت. این دومین اکوسیستم بزرگ NFT پس از اتریوم است. این گزارش افزود:

«اکوسیستم Solana NFT توسط معامله‌گرانی هدایت می‌شود که انگیزه‌های مالی بیشتری دارند و در مقایسه با کاربران اتریوم NFT بیشتر معامله می‌کنند.» این اکوسیستم زیر سطح نوامبر ۲۰۱۱ است که نشانه‌ای از ناامیدی است.

حجم معاملات NFT در بازار سولانا.منبع: نانسن

علاوه بر این، فعالیت پول هوشمند نیز به دلیل کاهش هزینه ها و سود حاصل از کیف پول های “پول هوشمند” به میزان قابل توجهی فشرده شده است. نانسن آدرس های تجاری پربار و فعال را به عنوان “پول هوشمند” برچسب گذاری می کند.

درآمد پول هوشمند (آبی)، خرج کردن (قرمز) و جریان خالص پول (سبز).منبع: نانسن

اقدام قیمت سولانا

براساس داده‌های Coinglass، بهره باز قراردادهای آتی SOL (OI)، که نشان‌دهنده تعداد موقعیت‌های باز در قراردادهای SOL است، به بالاترین میزان در سال ۲۰۲۳ رسید و در ۴۸ ساعت از ۱۱ آوریل از ۲۳۹ میلیون دلار گذشت. دلار به ۳۶۵ میلیون دلار رسید. .

افزایش قیمت SOL همزمان با افزایش حجم OI است، که نشان می دهد حجم مشتقات روند صعودی اخیر را هدایت می کند.

قرارداد آتی SOL با بهره باز.منبع: Coinglass

افزایش حجم OI، همراه با افزایش نرخ های تامین مالی قرارداد سوآپ دائمی، نشان می دهد که معامله گران اهرمی نسبت به توکن صعودی هستند. این یک سیگنال مخالف نزولی است، زیرا بازار معمولاً در سفارشات پایان باز که شلوغ هستند، توقف ها را اجرا می کند.

نرخ سرمایه برای سوآپ دائمی SOL.منبع: Coinglass

جفت SOL/USD با مقاومت میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA) در ۲۵.۴۰ دلار و سطح شکست ۲۰۲۲ نزدیک به ۲۹.۷۶ دلار مواجه است. یک شاخص حرکت، نشانگر واگرایی میانگین متحرک (MACD) واگرایی بین افزایش قیمت و اندیکاتور MACD را نشان می دهد، که احتمال عقب نشینی را نشان می دهد. پشتیبانی جفت حدود ۲۰ دلار است.

مربوط: قیمت SOL با وجود اولین خرده فروشی Grayscale Solana Trust در معرض خطر ۲۰ درصد کاهش است

نمودار قیمت SOL/USD.منبع: Trading View

رشد حجم معاملات NFT در اکوسیستم سولانا چشمگیر بوده است، اما از فوریه ۲۰۲۳ با کاهش قابل توجهی در فعالیت پول هوشمند کاهش یافته است.

علاقه باز بالا به قراردادهای آتی SOL و نرخ های تامین مالی بالاتر برای قراردادهای سوآپ دائمی ممکن است نشان دهد که اوراق مشتقه بالا روند صعودی اخیر را هدایت می کند. به طور کلی، سولانا تحولات مثبتی داشته است، اما باید دید که اکوسیستم چگونه قیمت فزاینده خود را حفظ خواهد کرد.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان‌شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا