🚨 اخبار ارز دیجیتال

سولانا داشبورد انتشار را برای ترویج شفافیت ردپای کربن بلاک چین راه اندازی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بنیاد سولانا یک ردیاب انتشار کربن در زمان واقعی را برای نظارت بر بلاک چین سولانا راه اندازی کرده است.

بنیاد Solana، با همکاری پلتفرم داده Trycarbonara، راه اندازی داشبورد ردیابی بلادرنگ را برای اندازه گیری انتشار کربن در بلاک چین Solana اعلام کرده است.

طبق پست وبلاگ این بنیاد، این اولین “بلاک چین قرارداد هوشمند بزرگ” است که انتشار کربن را در زمان واقعی اندازه گیری می کند. این سازمان امیدوار است که این روند به سمت شفافیت کربن در اکوسیستم بلاک چین تحریک شود:

بنیاد سولانا امیدوار است با عمومی کردن این داده ها استاندارد جدیدی برای اندازه گیری انتشار در بلاک چین ایجاد کند.

داشبورد جدید را می توانید در وب سایت Solana Climate پیدا کنید. ردیاب وجود دارد در حال حاضر تعداد کل گره ها، مگاوات ساعت، میانگین و مصرف حاشیه ای انتشار کربن و مجموعه ای از معیارهای دیگر را نشان می دهد.

مربوط: استخراج بیت کوین، افزایش قبوض برق – سناتور وارن در مقابل توییتر کریپتو

داشبورد جدید همچنین شامل چندین نمودار مقایسه انتشار است که به کاربران امکان می دهد تبدیل ها را در کنار یکدیگر مشاهده کنند که استفاده از Solana و بسیاری دیگر از فعالیت های تولید کننده انتشار را نشان می دهد.

طبق این نمودار، سوزاندن یک گالن بنزین معادل انجام ۱۴۰۴۱۶.۶۷ تراکنش در بلاک چین سولانا است، در حالی که نتایج جستجوی گوگل در مجموع ۱.۵ تراکنش انجام می شود.

داده های مورد استفاده برای تامین انرژی داشبورد ردپای کربن بنیاد Solana به صورت متن باز در دسترس است و بر اساس ردپای کربن تخمینی Dell PowerEdge R940 مدل شده است.

باید دید آیا سایر سازمان های بلاک چین سیستم های ردیابی مشابهی را اتخاذ خواهند کرد یا خیر، اما این اقدام بنیاد سولانا یک ابتکار جهانی برای استفاده از فناوری بلاک چین برای نظارت بر انتشار کربن در سراسر جهان است. .

به عنوان بخشی از ابتکار «شکل دادن به آینده دیجیتال اروپا»، کمیسیون اروپا، یک بازوی مستقل سیاسی از شاخه اجرایی اتحادیه اروپا که در کنار شورای اروپا کار می کند، اعلام کرده است که بلاک چین به اندازه گیری دقیق انتشار کربن کمک می کند. ما توانایی آن را در به عنوان پایه ای برای اندازه گیری عمل می کند. هر بخش

در مقاله ای در وبلاگ استراتژی دیجیتال اتحادیه اروپا، کمیسیون اروپا گفت: “بلاک چین را می توان از طریق قراردادهای هوشمند برای محاسبه، پیگیری و گزارش بهتر کاهش ردپای کربن در زنجیره های ارزش استفاده کرد. من در حال نوشتن هستم.

در همین حال، در ایالات متحده، رئیس جمهور جو بایدن اخیراً لایحه بودجه ای را اعلام کرد که ۳۰٪ مالیات بر فروش برق مصرفی برای استخراج ارزهای دیجیتال اضافه می کند.



نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا