اخبار ارز دیجیتال

سولانا به FTT و LUNA می‌پیوندد، قیمت SOL 97٪ نسبت به پیک کاهش یافته است – آیا یک رالی ممکن است؟

قیمت SOL پس از سقوط به بدترین سطح خود از فوریه ۲۰۲۱، ۲۰ درصد افزایش یافت. تکنیک های سولانا پتانسیل صعودی بیشتری را نشان می دهد.

سولانا (SOL)، یک ارز دیجیتال که زمانی توسط سام بنکمن-فرید حمایت می‌شد، در ۳۰ دسامبر، یک روز پس از سقوط به پایین‌ترین سطح خود از فوریه ۲۰۲۱، ضرر جزئی را ثبت کرد.

قیمت سولانا ۹۷ درصد نسبت به اوج خود در نوامبر ۲۰۲۱ کاهش یافت

در نمودار روزانه، قیمت SOL به حدود ۱۰.۲۵ دلار بازگشت که بیش از ۲۰ درصد نسبت به پایین ترین سطح روز قبل یعنی حدود ۸ دلار افزایش یافت.

نمودار هفتگی SOL/USD.منبع: Trading View

با این وجود، بهبود روزانه ۹۷ درصد نسبت به اوج رکورد ۲۶۷.۵۰ دلاری نوامبر ۲۰۲۱ کاهش یافته است که بیش از ۲۰ درصد در هفته گذشته کاهش یافته است و به سختی روند نزولی کلی را جبران می کند.

با این حال، پس از یک سال سخت برای بازار، سولانا اکنون به جمع توکن‌های بدترین عملکرد سال ۲۰۲۲، یعنی FTX Token و LUNA می‌پیوندد که حدود ۹۸ درصد کاهش یافته است.

عملکرد FTT (قرمز) در مقابل LUNA (سبز) در مقابل SOL (آبی) پس از نوامبر ۲۰۲۱. منبع: TradingView

قیمت SOL تا ۵۰ درصد بهبود یافت

با این حال، آخرین افزایش قیمت سولانا نشان می دهد که افزایش بیشتر تا سال ۲۰۲۳ ممکن است.

این عمدتا به دلیل Doji است. این یک الگوی شمعی است که وقتی یک دارایی نزدیک یا در همان سطح در یک بازه زمانی خاص باز و بسته می‌شود، شکل می‌گیرد. SOL چیزی را تشکیل داد که به نظر می رسد یک “دوجی استاندارد” در نمودار روزانه در ۲۹ دسامبر باشد.

تحلیلگران سنتی Doge را به عنوان یک الگوی شمعدانی معکوس بالقوه می دانند زیرا نشان دهنده بن بست بین بازارهای خرسی و گاوی است. بنابراین، از نقطه نظر فنی، یک شکل گیری اشتباه در طول یک دوره طولانی روند صعودی می تواند نشان دهنده یک برگشت نزولی باشد و بالعکس.

همانطور که در نمودار روزانه زیر نشان داده شده است، Doji شرکت SOL پس از یک دوره روند نزولی طولانی ظاهر شد. این، همراه با فروش بیش از حد توکن (<30) شاخص قدرت نسبی، نشان می‌دهد که یک برگشت صعودی طولانی‌مدت ممکن است در سال 2023 رخ دهد.

نمودار روزانه SOL/USD با الگوی شمعدان Doji.منبع: Trading View

هدف رالی اصلی SOL حدود ۱۵ دلار است که بیش از ۵۰ درصد از سطح قیمت فعلی افزایش یافته است. پس از ۱۳ نوامبر ۲۰۲۲، سطح ۱۵ دلار یک مقاومت است.

مبارزه با اصول منفی

سولانا به عنوان یکی از بدترین ارزهای رمزنگاری شده در سال ۲۰۲۲ ظاهر شده است که از سال تا به امروز نزدیک به ۹۷ درصد از دست داده است. در مقایسه، ارزش بازار ارزهای دیجیتال در مدت مشابه تنها ۶۵ درصد کاهش یافته است.

مطالب مرتبط: ترکیدن همه حباب ها: بدترین سال برای سهام و اوراق قرضه ایالات متحده از سال ۱۹۳۲

رکود SOL در سال ۲۰۲۲ را می‌توان با دلایل متعددی از جمله جنگ‌طلبی فدرال رزرو، توقف مکرر سولانا، هک ۲۰۰ میلیون دلاری در یکی از کیف پول‌های مرتبط با آن و قرار گرفتن در معرض احتمالی FTX توضیح داد.

در اوایل ماه دسامبر، آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه‌های Solana، فاش کرد که تقریباً ۸۰ درصد از پروژه‌های بلاک چین سولانا هرگز در معرض FTX قرار نگرفته‌اند و پلتفرم آنها هیچ توکن منسوخ شده‌ای ندارد. او گفت که چیزی بیش از یک مجازی وجود دارد. تبدیل ارز.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا