اخبار ارز دیجیتال

سولانا به FTT و LUNA می‌پیوندد، قیمت SOL 97٪ نسبت به پیک کاهش یافته است – آیا یک رالی ممکن است؟

قیمت SOL پس از سقوط به بدترین سطح خود از فوریه 2021، 20 درصد افزایش یافت. تکنیک های سولانا پتانسیل صعودی بیشتری را نشان می دهد.

سولانا (SOL)، یک ارز دیجیتال که زمانی توسط سام بنکمن-فرید حمایت می‌شد، در 30 دسامبر، یک روز پس از سقوط به پایین‌ترین سطح خود از فوریه 2021، ضرر جزئی را ثبت کرد.

قیمت سولانا 97 درصد نسبت به اوج خود در نوامبر 2021 کاهش یافت

در نمودار روزانه، قیمت SOL به حدود 10.25 دلار بازگشت که بیش از 20 درصد نسبت به پایین ترین سطح روز قبل یعنی حدود 8 دلار افزایش یافت.

نمودار هفتگی SOL/USD.منبع: Trading View

با این وجود، بهبود روزانه 97 درصد نسبت به اوج رکورد 267.50 دلاری نوامبر 2021 کاهش یافته است که بیش از 20 درصد در هفته گذشته کاهش یافته است و به سختی روند نزولی کلی را جبران می کند.

با این حال، پس از یک سال سخت برای بازار، سولانا اکنون به جمع توکن‌های بدترین عملکرد سال 2022، یعنی FTX Token و LUNA می‌پیوندد که حدود 98 درصد کاهش یافته است.

عملکرد FTT (قرمز) در مقابل LUNA (سبز) در مقابل SOL (آبی) پس از نوامبر 2021. منبع: TradingView

قیمت SOL تا 50 درصد بهبود یافت

با این حال، آخرین افزایش قیمت سولانا نشان می دهد که افزایش بیشتر تا سال 2023 ممکن است.

این عمدتا به دلیل Doji است. این یک الگوی شمعی است که وقتی یک دارایی نزدیک یا در همان سطح در یک بازه زمانی خاص باز و بسته می‌شود، شکل می‌گیرد. SOL چیزی را تشکیل داد که به نظر می رسد یک “دوجی استاندارد” در نمودار روزانه در 29 دسامبر باشد.

تحلیلگران سنتی Doge را به عنوان یک الگوی شمعدانی معکوس بالقوه می دانند زیرا نشان دهنده بن بست بین بازارهای خرسی و گاوی است. بنابراین، از نقطه نظر فنی، یک شکل گیری اشتباه در طول یک دوره طولانی روند صعودی می تواند نشان دهنده یک برگشت نزولی باشد و بالعکس.

همانطور که در نمودار روزانه زیر نشان داده شده است، Doji شرکت SOL پس از یک دوره روند نزولی طولانی ظاهر شد. این، همراه با فروش بیش از حد توکن (<30) شاخص قدرت نسبی، نشان می‌دهد که یک برگشت صعودی طولانی‌مدت ممکن است در سال 2023 رخ دهد.

نمودار روزانه SOL/USD با الگوی شمعدان Doji.منبع: Trading View

هدف رالی اصلی SOL حدود 15 دلار است که بیش از 50 درصد از سطح قیمت فعلی افزایش یافته است. پس از 13 نوامبر 2022، سطح 15 دلار یک مقاومت است.

مبارزه با اصول منفی

سولانا به عنوان یکی از بدترین ارزهای رمزنگاری شده در سال 2022 ظاهر شده است که از سال تا به امروز نزدیک به 97 درصد از دست داده است. در مقایسه، ارزش بازار ارزهای دیجیتال در مدت مشابه تنها 65 درصد کاهش یافته است.

مطالب مرتبط: ترکیدن همه حباب ها: بدترین سال برای سهام و اوراق قرضه ایالات متحده از سال 1932

رکود SOL در سال 2022 را می‌توان با دلایل متعددی از جمله جنگ‌طلبی فدرال رزرو، توقف مکرر سولانا، هک 200 میلیون دلاری در یکی از کیف پول‌های مرتبط با آن و قرار گرفتن در معرض احتمالی FTX توضیح داد.

در اوایل ماه دسامبر، آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه‌های Solana، فاش کرد که تقریباً 80 درصد از پروژه‌های بلاک چین سولانا هرگز در معرض FTX قرار نگرفته‌اند و پلتفرم آنها هیچ توکن منسوخ شده‌ای ندارد. او گفت که چیزی بیش از یک مجازی وجود دارد. تبدیل ارز.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا