اخبار ارز دیجیتال

پروتکل Solana DeFi Everlend به دلیل مشکلات نقدینگی تعطیل می شود

اثر موجی FTX بر نقدینگی بازار، Everlend را بر آن داشته است تا مشتریان را ببندد و مشتریان را تشویق به برداشت وجوه خود کند.

Everlend Finance، پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) سولانا، عملیات خود را تعطیل می کند و از مشتریان می خواهد که وجوه خود را از پلتفرم خود برداشت کنند.

شرکت اعلام کرد تصمیم توییتر در ۱ فوریه اعلام کرد که با وجود داشتن “باند کافی” برای ادامه فعالیت، در شرایط فعلی بازار یک قمار خواهد بود. به طور مشخص، تیم Everland گفت:

“متاسفانه نقدینگی وجود ندارد. این فقط یک مشکل سولانا نیست، بازار B/L (که اورلند ۱۰۰٪ به آن وابسته است) همچنان در حال کاهش است. حتی با وجود بودجه کافی، Runway، ما تصمیم گرفتیم اکنون متوقف شویم.”

Everlend همچنین گفت که سپرده‌های پروتکل زیربنایی در حال حاضر در خزانه هستند و تا زمانی که وجوه تسویه نشود، برنامه فقط در حالت برداشت خواهد بود. “[W]به کاربران توصیه می شود در اسرع وقت وجوه خود را برداشت کنند. ”

این تیم اعلام کرد که تمام وجوه استفاده نشده جمع‌آوری‌شده طی دو هفته آینده، همراه با پرداخت‌ها به پیمانکاران شخص ثالث، «پوشش» خواهد بود. این پروتکل همچنین پایگاه کد خود را منبع باز می کند تا دیگران بتوانند به ساخت راه حل ها در بالای آن ادامه دهند.

نقشه راه اورلند که در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد، برای چند ماه آینده شامل راه اندازی یک پلتفرم حکومتی و بازار پول بود. سرمایه گذاران این پروتکل شامل GSR، Serum و Everstake Capital بودند.

طبق گفته DeFi Llama، Everlend در اوج خود یک قفل ارزش کلی (TVL) حدود ۴۰۰۰۰۰ دلار داشت. با این حال، این پروتکل در پی سقوط FTX دچار افت قابل توجهی شد که بر نقدینگی بازار تأثیر منفی گذاشت.

Everlend دومین پروتکل DeFi مبتنی بر سولانا است که به دلیل زمستان کریپتو در عرض چند روز بسته می شود. در ۲۷ ژانویه، پلتفرم Friktion اعلام کرد که رابط کاربری خود را خاموش خواهد کرد و تصمیم خود را به دلیل “بازار سخت برای رشد DeFi” عنوان کرد.

این اقدام تقریباً یک سال پس از آن صورت می‌گیرد که Everlend اعلام کرد که ۵.۵ میلیون دلار در یک دور مالی جمع‌آوری کرده است. در نوامبر، وام بدون وثیقه‌ای را راه‌اندازی کردیم که تقاضای سازمانی برای DeFi را درست قبل از شیوع بیماری FTX هدف قرار می‌داد.



نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا