اخبار ارز دیجیتال

Solana DeFi Project Friktion پلت فرم کاربر را خاموش می کند

Friktion از مشتریان می‌خواهد تا دارایی‌های خود را از پروتکل خارج کنند، زیرا فرانت‌اند در حال بسته شدن است.

بر اساس بیانیه ۲۶ ژانویه، پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) سولانا، Friktion، رابط کاربری خود را خاموش می کند و از مشتریان می خواهد که دارایی های خود را از این پروتکل خارج کنند.

وب‌سایت پروژه دیگر خدمات مشابهی را ارائه نخواهد داد و در حالت فقط برداشت برای تمام ولت‌ها کار می‌کند و سپرده‌ها را از دسترس خارج می‌کند. طبق صفحه این شرکت، Friktion’s Volts یک محصول ساختاریافته برای سرمایه گذاری های DeFi است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا بخشی از بازده سرمایه گذاری را بدست آورند.

با این حال، پروتکل زیربنایی هنوز در زنجیره قابل دسترسی است. همانطور که این شرکت ذکر کرد، “بازار سخت برای رشد DeFi در ماه های اخیر” نیروی محرکه تصمیم سهامداران بود.

“این تصمیم ساده گرفته نشد زیرا Friktion در گذشته با موفقیت بسیاری از چالش ها از جمله Luna، FTX و قطع شبکه را پشت سر گذاشته است. این شرکت به آینده Solana DeFi معتقد است. ما به حمایت از اکوسیستم ادامه خواهیم داد. ما می توانیم.”

برنامه Friktion به نزدیک به ۲۰۰۰۰ کیف پول کاربر رسیده است که از ۳ میلیارد دلار حجم تراکنش و ۱۶۰ میلیون دلار در کل ارزش قفل شده (TVL) در نیمه اول سال ۲۰۲۲، قبل از شروع زمستان کریپتو، فراتر رفته است. در نوامبر ۲۰۲۲، ما همچنین یک وام بدون وثیقه را با هدف قرار دادن تقاضای نهادی برای DeFi راه اندازی کردیم.

تصمیم برای خاموش کردن رابط کاربری تقریباً یک سال پس از آن گرفته شد که شرکت اعلام کرد در دور بودجه ژانویه ۲۰۲۲ ۵.۵ میلیون دلار جمع آوری کرده است. سرمایه گذاران در این دور عبارتند از Jump Crypto، DeFiance Capital، Delphi Ventures، Solana Ventures، Tribe Capital و دیگران.

در میان نام‌های موجود در هیئت مدیره این پلتفرم، شرکت خواهر FTX، Alameda Research بود که نقش کلیدی در فروپاشی صرافی در نوامبر ۲۰۲۲ داشت. سایر اعضای هیئت مدیره شامل Genesis Trading، LedgerPrime، CMS Holdings و Orthogonal Trading بودند.

FriXion بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا