🚨 اخبار ارز دیجیتال

Clockwork مستقر در Solana به دلیل “محدودیت تجاری صعودی” تعطیل می شود

بسته شدن برنامه ریزی شده Clockwork حدود یک سال پس از دریافت مبلغ ۴ میلیون دلاری به رهبری Multicoin Capital صورت می گیرد.

توسعه دهندگان پروژه اتوماسیون قراردادهای هوشمند مبتنی بر سولانا، Clockwork، قصد دارند زیرساخت اصلی پروتکل را در پایان ماه اکتبر تعطیل کنند و دلیل آن “مزایای تجاری محدود” است.

نیک گارفیلد گارفیلد، بنیانگذار Clockwork، در یک سری پست X (توئیتر) در ۲۷ آگوست اعلام کرد که او و تیم توسعه فعال پروتکل را متوقف کرده اند و در ۳۱ اکتبر، devnet و mainnet شما گفتید که گره را متوقف کنید.

گارفیلد دلیل خروج تیم از Clockwork را “هزینه فرصت ساده” ذکر کرد و گفت که توسعه مستمر شایستگی تجاری محدودی دارد و تیم علاقه مند به بررسی فرصت های دیگر است. من اعتراف می کنم که در حال افزایش است.

Clockwork پروتکلی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را در شبکه Solana زمان‌بندی کنند و قراردادهای هوشمند خودکار برای اجرای برنامه‌ها در صورت ایجاد رویدادها ایجاد کنند.

گارفیلد گفت که کد Clockwork همچنان به صورت متن باز و رایگان در دسترس خواهد بود و او “کاملاً از فورک و ارسال” برای کسانی که مایل به توسعه پروتکل هستند پشتیبانی می کند.

بر اساس داده‌های Crunchbase، Clockwork در آگوست گذشته، با مشارکت شرکت‌های سرمایه‌گذاری Multicoin Capital و Asymetric، با مشارکت Solana Ventures، سرمایه‌ای ۴ میلیون دلاری جمع‌آوری کرد.

مربوط: Cypher از طرح بهبودی رونمایی کرد و می‌گوید که ضررها را در مراحل اولیه اجتماعی می‌کند

گارفیلد در پاسخ به سوال یکی از کاربران X که آیا پول اولیه به سرمایه گذاران بازگردانده می شود، گفت که در حالی که هنوز بخش قابل توجهی از پول باقی مانده است، “تصمیم گیری از کدام راه” زمان می برد. من پاسخ دادم که این کار طول می کشد.

تعطیلی Clockwork به دنبال بسته شدن سایر پروتکل‌های سولانا از جمله پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) Friktion در ژانویه و همکار Everlend Finance یک ماه بعد صورت می‌گیرد.

در اواخر ژوئن، پروتکل توکن غیرقابل تعویض (NFT) مستقر در سولانا، کاردینال نیز اعلام کرد که با استناد به شرایط اقتصادی، پس از جمع آوری ۴.۴ میلیون دلار تقریباً یک سال پیش، تعطیل خواهد شد.

مجله: BitCulture: Solana Fine Art، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتابنویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا