🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت SOL با وجود اولین خرده فروشی Grayscale Solana Trust در معرض خطر ۲۰ درصد کاهش است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آخرین رالی سولانا به محدوده مقاومتی بازگشته است که باعث کاهش قیمت‌های ۲۵ تا ۴۰ درصدی در سال جاری شده است.

در ۱۷ آوریل، قیمت سولانا (SOL) به دنبال تغییرات قیمت مشابه در ارزهای دیجیتال برتر، از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) به تدریج کاهش یافت.

قیمت SOL پس از صعود به بالاترین سطح دو ماهه ۲۶ دلار در اوایل روز، بیش از ۴ درصد کاهش یافت و به زیر ۲۴.۵۰ دلار رسید.

در مقابل، قیمت های BTC و ETH به ترتیب ۳.۵ و ۳ درصد کاهش یافتند که نشان دهنده شروع نزولی هفته است.

نمودار ساعتی SOL/USD.منبع: Trading View

قیمت SOL در هنگام اصلاح فنی

فروش SOL/USD در ۱۷ آوریل پس از ورود به محدوده مقاومتی ۲۰۲۳ آغاز شد.

به خصوص پس از ژانویه ۲۰۲۳، محدوده قیمت ۲۵ تا ۲۷ دلار تلاش های صعودی سولانا را خفه کرده است. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، در نتیجه آزمایش به عنوان مقاومت، در سال جاری تعدیل های متعددی بین ۲۵ تا ۴۰ درصد انجام شده است.

نمودار روزانه SOL/USD.منبع: Trading View

احتمالاً در ماه آوریل یک بازگشت نزولی شدید وجود دارد زیرا قیمت SOL به محدوده خود باز می گردد و شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) نزدیک به آستانه خرید بیش از حد ۷۰ است.

در این سناریوی نزولی، هدف نزولی کوتاه مدت حدود ۲۰ دلار است که حدود ۲۰ درصد کمتر از قیمت فعلی است.

در مقابل، شکست قابل توجهی از محدوده قیمتی ۲۵ تا ۲۷ دلار می‌تواند قیمت SOL را به ۳۰ دلار و پشتیبانی در آگوست تا اکتبر ۲۰۲۲ افزایش دهد.

چنین شکستی می تواند در ماه های آینده تا ۳۵ دلار ادامه یابد، که مصادف است با میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته ای SOL (موج قرمز در نمودار زیر).

نمودار هفتگی SOL/USD.منبع: Trading View

Grayscale Solana Trust عمومی می شود

در ۱۷ آوریل، Grayscale Investments مستقر در ایالات متحده اعلام کرد که Grayscale Solana Trust تجارت خود را در بازار فرابورس تحت نماد GSOL آغاز کرده است.

مطالب مرتبط: سولانا بر خرابی FTX غلبه کرد – قیمت SOL در سه ماهه اول ۱۰۰٪ جهش کرد

به طور خلاصه، Grayscale Solana Trust یک اوراق بهادار است که ارزش خود را از قیمت لحظه ای SOL به دست می آورد. با انجام این کار، اعتماد به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در بازار سولانا قرار بگیرند و در عین حال از چالش های خرید، نگهداری و نگهداری مستقیم SOL اجتناب کنند.

جالب اینجاست که قیمت SOL پس از اعلام این خبر تا ۴.۴۰ درصد کاهش یافت. معامله گران احتمالا “خبر را فروختند” فهرست محصولات سرمایه گذاری سازمانی سولانا.

نمودار ساعتی SOLUSD.منبع: Trading View

یکی از دلایل شروع نزولی GSOL وضعیت فعلی Grayscale Trust به عنوان یک کل است. به ویژه، آنها مانند صندوق های سرمایه گذاری بسته عمل می کنند. این بدان معنی است که Grayscale نمی تواند در پاسخ به جریان یا خروج سرمایه، سهام جدیدی منتشر کند یا سهام را از بازار عمومی حذف کند.

در نتیجه، قیمت سهام سولانا تراست ممکن است از ارزش خالص دارایی آن منحرف شود. مشابه Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، اگر GSOL شروع به معامله با تخفیف در ارزش ذخیره SOL Grayscale کند، می تواند سرمایه گذاران را در بازار نزولی شگفت زده کند.

از ۱۷ آوریل، به دلیل افزایش قابل مقایسه در SOL/USD، دارایی Grayscale Solana Trust به ازای هر سهم تقریباً ۱۴۸% YTD افزایش یافت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا