اخبار ارز دیجیتال

رشد سریع شبکه لایه ۲ اتریوم تا سال ۲۰۲۳ ادامه دارد

یکی از شبکه‌های اصلی لایه ۲ در اتریوم اخیراً شاهد افزایش تعداد کاربران فعال روزانه و کارمزدها بوده است.

شبکه لایه ۲ اتریوم طی دو ماه گذشته یک مرحله رشد انفجاری را پشت سر گذاشته است و انتظار می‌رود این روند در سال ۲۰۲۳ ادامه یابد.

داده های اخیر نشان می دهد که شبکه های اصلی لایه ۲ شاهد افزایش تعداد کاربران فعال روزانه هستند که منجر به هزینه های بالاتر برای اکوسیستم مربوطه می شود.

به گفته ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل Token Terminal، Polygon با ۳۱۳۴۵۷ کاربر فعال روزانه تا ۱۷ ژانویه پیشتاز این بسته است.

افزایش ۳۰ درصدی فعالیت از ابتدای اکتبر ۲۰۲۲، هزینه روزانه Polygon را به نزدیک به ۵۵۰۰۰ دلار رسانده است.

با افزایش ۱۹۰ درصدی کاربران فعال روزانه طی سه ماه گذشته، خوش بینی حتی سریعتر در حال رشد است. با این کار هزینه شبکه روزانه به ۱۱۹۴۷۵ دلار می رسد که از ابتدای سال تقریباً ۱۴۰ درصد افزایش داشته است.

Arbitrum One در حال حاضر ۴۱۶۹۴ کاربر فعال روزانه دارد که در سه ماه گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است. داده ها نشان می دهد که هزینه این شبکه فقط بیش از ۴۰۰۰۰ دلار در روز است.

در همین حال، طبق داده‌های پلتفرم تحلیل اکوسیستم L2 L2beat، آربیتروم در حال حاضر ۵۲ درصد از سهم بازار با قفل ارزش کل (TVL) 2.55 میلیارد دلاری دارد. TVL در هفته گذشته ۹ درصد افزایش یافته است.

Optimism، دومین شبکه بزرگ L2، دارای TVL 1.46 میلیارد دلار و سهم بازار ۳۰ درصد است. وثیقه قفل شده در ۷ روز گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

این دو با هم بیش از ۸۰ درصد از کل وثیقه قفل شده در پلتفرم های لایه ۲ را تشکیل می دهند.

مربوط: خوش بینی و آربیتروم اتریوم را در حجم معاملات ترکیبی افزایش داد

در هفته گذشته، تمام تلویزیون‌های L2 TVL تقریباً ۱۰ درصد رشد کردند و به ۴.۸۹ میلیارد دلار رسیدند. با این حال، اعداد کلی هنوز ۳۴ درصد از اوج خود در آوریل ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

با این وجود، این کاهش کمتر از نصف شکست از زمانی است که DeFi TVL به بالاترین حد خود رسیده است. طبق گفته DeFiLlama، وثیقه DeFi از دسامبر ۲۰۲۱ تا کنون ۷۵ درصد کاهش یافته است، که نشان می دهد تقاضا و شتاب برای شبکه های لایه ۲ در این زمان رو به افزایش است.نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا