🚨 اخبار ارز دیجیتال

Snapchat توسط ناظر داده های بریتانیا در مورد خطرات چت ربات های هوش مصنوعی هشدار داد

Snapchat توسط ناظر داده های بریتانیا در مورد چت ربات هوش مصنوعی خود، My AI، هشدار داده شده است، که ممکن است در شناسایی و رسیدگی به خطرات حریم خصوصی ناکام باشد.

بر اساس به‌روزرسانی منتشر شده توسط رگولاتور، پلتفرم رسانه‌های اجتماعی اسنپ‌چت توسط ناظر داده‌های بریتانیا درباره چت ربات جدید هوش مصنوعی (AI) موسوم به «هوش مصنوعی من» هشدار داده است.

در ۶ اکتبر، دفتر کمیسر اطلاعات بریتانیا یک هشدار اولیه به شرکت های مادر اسنپ چت، Snap Inc. و Snap Group Limited صادر کرد و گفت که آنها ممکن است نتوانند “خطرات حریم خصوصی” ناشی از چت بات ها را به درستی ارزیابی کنند. من اطلاعیه ای صادر کردم.

این اخطار بر اساس تحقیقات اولیه ای است که توسط ناظر در مورد این شرکت انجام شده است، که نشان می دهد خطرات برای میلیون ها کاربر هوش مصنوعی من، از جمله کودکان ۱۳ تا ۱۷ ساله، به دلیل عدم شناسایی صحیح آن است.

جان ادواردز، کمیسر اطلاعات بریتانیا در توضیح این اطلاعیه گفت:

واضح است که سازمان‌ها باید خطرات مرتبط با هوش مصنوعی را در کنار مزایا در نظر بگیرند. این به ما نشان می‌دهد که اقدام کنیم.»

بر اساس این اخطار، در صورت صدور اخطار اجرایی نهایی، اسنپ ممکن است پردازش داده‌ها در “هوش مصنوعی من” را متوقف کند و این سرویس را بدون ارزیابی ریسک “مناسب” به کاربران مستقر در بریتانیا ارائه نخواهد کرد.

در این مرحله، دفتر کمیساریای عالی می گوید که در این مرحله نباید از تحقیقات نتیجه گیری شود.

مربوط: Friend.tech پس از گزارش تعویض سیم کارت، راه حل حذف لاگین را ارائه می دهد

چت ربات هوش مصنوعی اسنپ چت در فوریه ۲۰۲۳ برای کاربران بریتانیایی اسنپ چت + عرضه خواهد شد و از آوریل ۲۰۲۳ در دسترس خواهد بود.

به گفته سازمان دیده بان داده، «هوش مصنوعی من» از فناوری GPT-4 OpenAI بهره می برد و آن را به «اولین نمونه از هوش مصنوعی مولد ساخته شده در یک پلت فرم پیام رسانی بزرگ در بریتانیا» تبدیل می کند.

پلتفرم های بزرگ رسانه های اجتماعی در طول سال قابلیت های هوش مصنوعی را در عملیات خود ادغام کرده اند. در ۴ اکتبر، LinkedIn، پلتفرم رسانه اجتماعی متمرکز بر کسب و کار متعلق به مایکروسافت، ابزارهای هوش مصنوعی اضافی را در دسترس استخدام کنندگان و دستیار هوش مصنوعی در مرکز یادگیری خود اعلام کرد.

غول بیگ‌تک متا، شرکت مادر فیس‌بوک و اینستاگرام، و گوگل نیز ادغام چت‌ربات‌های هوش مصنوعی خود را در ارائه خدمات خود فاش کرده‌اند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند


نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا