اخبار ارز دیجیتال

«پول هوشمند» چشم‌انداز بیت‌کوین ران گاو نر: ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اقدام قیمت بیت کوین ممکن است در هفته گذشته ضربه جدی خورده باشد، اما همه طبقات سرمایه گذاران بیت کوین عجله ای برای خروج ندارند.

بیت کوین (BTC) پس از ثبت بزرگترین ضرر خود از نوامبر ۲۰۲۲، هفته جدید را در موقعیت های بی ثبات آغاز می کند.

بیت کوین/دلار آمریکا از بالاترین سطح ۱۰ ماهه خود به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قبل از بسته شدن شمع هفتگی، حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است.

در حدود ۲۷۶۰۰ دلار، اوج چند روز سخت برای معامله گران طولانی به این معنی است که BTC/USD در ماه گذشته برای پشتیبانی در حال مبارزه است.

فعالان بازار دو ایده در مورد نحوه انجام این وضعیت دارند.

بازارها در حال آماده شدن برای تصمیم بعدی فدرال رزرو برای نرخ بهره هستند، با یک کاتالیزور بالقوه در قالب داده های اقتصاد کلان ایالات متحده که اواخر این هفته منتشر می شود.

با اصلاح اخیر برخی از “طمع” را از احساسات کریپتو حذف کرد، آیا شوک می تواند جای خود را به افزایش پایدارتر بدهد، یا حداقل در حال حاضر، بازار صعودی تمام شده است؟

کوین تلگراف داده ها و نظرات موجود در پشت قیمت فعلی بیت کوین را بررسی می کند.

در میان هشدارهای مربوط به “اقدامات اصلاحی بزرگتر” قیمت BTC برای پشتیبانی می جنگد

این یک بسته شدن هفتگی بی‌امان برای بیت‌کوین بود، اما ۲۷۰۰ دلار به پایین‌تر از موقعیت اولیه خود در ۲۷۶۰۰ دلار سقوط کرد.

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، این سخت‌ترین هفته از زمان سقوط FTX در نوامبر گذشته بود.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای BTC/USD (Bitstamp).منبع: Trading View

BTC/USD که در حال حاضر ۲۷۰۰۰ دلار را هدف قرار داده است، با تصمیم نزدیک به پشتیبانی فعلی، تمرکز بر روی ماه مارس یا شکست مواجه است.

معامله‌گر معروف Daan Crypto Trades می‌گوید: “پریمیوم‌های نقطه‌ای به همان سطوح قبل از معامله در این نقطه قیمت بازگشته است. نرخ‌های تامین مالی در کل کمی منفی است. هنوز هیچ چیز غیرعادی نیست.” بسته شدن در آن روز.

معامله گر همکار کریپتو تونی به هدف ۲۶۶۰۰ دلاری خود ادامه داد، اما کالب فرانزن، تحلیلگر ارشد بازار در Cubic Analytics، گفت که گاوها باید به سطوح بالاتر برگردند تا مزارع برنج را به دست آورند.

او گفت: «بیت‌کوین نتوانسته است بالای ۲۷۸۲۰ دلار (محدوده سبز) که سطحی کلیدی است که من به اشتراک گذاشته‌ام، حفظ شود. توضیح داد همراه با نمودار

“من فکر می کنم قیمت باید بالاتر از این محدوده (و حفظ) شود تا حرکت کوتاه مدت به نفع گاوها باشد. به عنوان یک مقاومت عمل خواهد کرد…”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Caleb Franzen/Twitter

در همین حال، آخرین داده‌های دفتر سفارش بایننس نشان می‌دهد که مقاومت در حال افزایش در ۲۸۰۰۰ دلار است.

با توجه به منابع نظارتی Material Indicators، این تلاشی برای کاهش قیمت لحظه ای به منظور برآورده کردن پیشنهادات در سطح جذاب تر بود.

از طرف محافظه کار، تاجر مارک کالن پیش بینی کرد که بدترین اتفاقات هنوز در راه است.

او گفت: “یک پرچم نزولی خوب در آخر هفته شکل گرفته است. قیمت افزایش یافته است و در حالی که واگرایی نزولی H4 شکل گرفته است، نوسانات کاهش یافته است و بسیار اصلاح کننده به نظر می رسد.” زمزمه کرد در آن روز.

“من به دنبال یک محدوده پایین هستم تا قبل از اینکه بیت کوین یک حرکت اصلاحی بزرگتر انجام دهد، از بین برود.”

نمودار مشروح BTC/USD.منبع: مارک کالن / توییتر

PCE بازارها را به عنوان «قیمت» برای افزایش نرخ جدید فدرال رزرو برنامه‌ریزی می‌کند

محرک های کلان این هفته بیشتر به شکل درآمد شرکت ها و انتشار داده های اقتصادی از ایالات متحده است.

اینها بر روی تولید ناخالص داخلی و ادعاهای بیکاری در ۲۷ آوریل و چاپ مارس شاخص هزینه مصرف شخصی (PCE) یک روز بعد تمرکز دارند.

درآمد شرکت ها نیز ادامه دارد و نشست ماه مه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که در آن فدرال رزرو در مورد تغییر بعدی نرخ بهره تصمیم می گیرد، نزدیک است.

بازارها تا رسیدن به اعداد نهایی در حالت “انتظار و دیدن” هستند، رئیس جروم پاول تایید می کند که قدرت چاپ داده های کلان مداخله ای، یا در غیر این صورت، تاثیر قابل توجهی بر آن تصمیم خواهد داشت.

اما با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، اجماع در حال حاضر به نفع یک افزایش دیگر نرخ است که فشار بیشتری را بر بانک های ایالات متحده و سیستم مالی به طور کلی وارد می کند.

احتمال افزایش ۰.۲۵ درصدی دیگر نرخ ها اکنون ۸۵ درصد است.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو منبع: گروه CME

سرمایه‌گذار Crypto Awakenings در برخی از نظرات خود در آن روز نوشت: «انتظارات برای افزایش نرخ بهره در جلسه بعدی FOMC بالاست، اما نوسانات آن را غیرقابل اعتماد می‌کند».

“اعلام توقف پاول می‌تواند باعث وقفه بیش از ۳۰۰۰۰ دلار برای بیت‌کوین شود. ما تأیید می‌کنیم که “خروج” در سال ۲۰۲۳ اتفاق نخواهد افتاد. تعلیق ممکن است در ماه مه یا جولای اتفاق بیفتد، به احتمال زیاد در ماه می.”

معامله گر Ash WSB به طور مشابه به این واقعیت اشاره کرد که افزایش نرخ بهره در ماه مه احتمالاً توسط بازار “قیمت گذاری” شده است، که نشان می دهد در صورت افزایش نرخ بهره، بعید است فدرال رزرو را شگفت زده کند.

مایکل ون دی پوپ، موسس و مدیر عامل شرکت بازرگانی هشت، گفت: اضافه بخشی از تحلیل خودش که شامل بازه های زمانی کوتاه تری است.

“تولید ناخالص داخلی و فدرال رزرو در راه است. بازار در واقع تا حد امکان ۲۵ واحد در ثانیه قیمت گذاری می کند. منتظر ۲۷۸۰۰ دلار یا بهبود صعودی واضح است. اگر بیت کوین طولانی است، در منطقه ۲۶۸۰۰ دلاری برای اجرا قرار بگیرید.”

معامله گران بیت کوین پس از متوجه شدن از دست دادن وحشت می کنند

بر کسی پوشیده نیست که اقدام قیمت BTC در هفته گذشته بسیاری از معامله گران بی تجربه را غافلگیر کرد و داده ها این را ثابت می کند.

ارقام شرکت تحلیل زنجیره ای Glassnode نشان می دهد که سکه های جوان در هفته گذشته به صرافی ها ارسال شده اند.

گلس‌نود معمولاً عرضه بیت‌کوین خود را بر اساس سن متمایز می‌کند و با استفاده از «دارنده بلندمدت» (LTH) که برای توصیف کیف‌پول‌هایی که بیش از ۱۵۵ روز میزبان سکه هستند، استفاده می‌شود. هر چه کمتر و آنها به “دارندگان کوتاه مدت” (STH) تبدیل می شوند. این اغلب به اهداف سوداگرانه تر پایگاه سرمایه گذار بیت کوین پاسخ می دهد.

داده ها نشان می دهد که از حدود ۱۶ آوریل شروع می شود، سکه های STH که آخرین بار در ۱۵۵ روز گذشته حرکت کرده اند، به طور فزاینده ای به صرافی ها با قیمتی کمتر از قیمتی که در معاملات قبلی حرکت می کردند، حرکت می کنند.

این ضررهای متوجه STH حاکی از افزایش هراس است، و ضررهای متوجه LTH نیز در میان کسانی که وجوه را به صرافی منتقل می‌کنند، در حال افزایش است.

نمودار سود/زیان تحقق یافته برای دارندگان بلندمدت/کوتاه مدت بیت کوین نسبت به صرافی ها.منبع: Glassnode

داده دیگری از Coinglass نشان می دهد که ورودی هفتگی به بزرگترین صرافی Binance با ۲۱۰۰۰ BTC.

نمودار تراز مبادله بیت کوین منبع: Coinglass

در همین حال، شرکت تحقیقاتی Santiment هنگام بررسی نسبت‌های سود به زیان حجم معاملات بیت‌کوین و اتریوم (ETH) به برخی رفتارهای عجیب اشاره کرده است.

اخیراً، ما شاهد حجم‌هایی بوده‌ایم که علی‌رغم اصلاحات نسبتاً کم‌عمق قیمت برای هر دو دارایی، مقادیر زیادی را نسبت به حجم افزایشی خود از دست داده‌اند.

بسیاری از معامله گران هفته گذشته FOMO بیش از ۳۰۰۰۰ دلار در بیت کوین و بیش از ۲۰۰۰ دلار در اتریوم داشتند که منجر به افزایش معاملات زیانده با عقب نشینی بازار شد. توضیح داد درآخر هفنه.

از روز پنجشنبه، معامله گران سکه را با قیمتی کمتر از قیمتی که دریافت کرده اند، اما سه برابر بیشتر از قیمت بالا، جابه جا کرده اند.

نمودارهای مشروح داده های سود/زیان حجم معاملات بیت کوین، اتریوم.منبع: سانتیمنت/توئیتر

تحلیلگر: “پول هوشمند با انباشت بیت کوین به دست می آید”

اگر پدیده فوق حاکی از نابودی معامله گران سفته باز باشد، حداقل بر اساس معیارهای تاریخی ممکن است به موقع اتفاق افتاده باشد.

در آخرین به روز رسانی خود در مورد قدرت بازار، تحلیلگر محبوب بیت کوین موستاش در پشت صحنه فاش می کند که بازار صعودی فعلی بیت کوین مانند هر چیز دیگری قبل از آن در حال بازی است.

Mustache با استفاده از تخمین کمی کیفی (QQE)، نوعی از شاخص قدرت نسبی (RSI)، پیشنهاد کرد که بیت کوین اکنون در نقطه بحرانی قرار دارد.

او گفت: پول هوشمند ادعا کرد، قبلاً شیب را خریداری کرده است و اکنون منتظر شروع صعود واقعی است.

او اعلام کرد: “پول هوشمند با انباشت بیت کوین تکمیل می شود. چند هفته پیش گفتیم که QQE > ۰ = انباشت به پایان می رسد.”

پس از آن، من همیشه یک گاو نر قوی را تماشا می کردم.

نمودار مشروح BTC/USD با شاخص QQE. منبع: سبیل / توییتر

سبیل اضافه کرد که ضررهای هفته گذشته به خرس ها احساس امنیت کاذب می دهد.

او در پایان گفت: “ما مثل هم نیستیم. این در مورد خرید زمان غوطه وری است.”

احساسات رمزنگاری به “خنثی” کاهش می یابد

یک جایزه بالقوه همراه با آخرین کاهش قیمت بیت کوین به احساسات گسترده تر بازار کریپتو مربوط می شود.

مرتبط: قیمت بیت کوین ۲.۵ درصد از پایین تر از حد پایین می رود زیرا نمودار هفتگی خطر “نزولی” را به همراه دارد.

بر اساس شاخص ترس و طمع کریپتو، خلق و خوی فعالان بازار به سرعت در حال بازگشت به سطوح معقول تر است.

پیش از این، Fear & Greed بالاترین سطح از نوامبر ۲۰۲۱ و آخرین رکورد بیت کوین در تاریخ بود. در آن زمان، هشدار داده شد که این ناپایدار است و می تواند منجر به اصلاح سریع بازار شود، زیرا معامله گران از خود راضی شده و به شرط بندی ادامه می دهند.

با اوج گیری رکود، شاخص به طور کلی منطقه «ترس» را رها کرد و از ۲۴ آوریل با امتیاز ۵۳/۱۰۰ به «خنثی» تغییر کرد.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده (نمایش). منبع: Alternative.me

این امتیاز کمترین یا کمترین “حریص” از اواسط ماه مارس است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر قدرت تصمیم گیری نهایی را دارد؟

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا