🚨 اخبار ارز دیجیتال

اولین رویکرد طرفداران خواننده Verite به Web3، NFT های موسیقی، و ایجاد جامعه

در حالی که بسیاری موسیقی را به عنوان مرز بعدی برای پذیرش بلاک چین می دانند، موزیسین verité نشان می دهد که رویکرد اول طرفداران به Web3 چگونه به نظر می رسد.

ایجاد یک حرفه پایدار به عنوان یک موسیقیدان مستقل آسان نیست. رقابت شدید است، به سختی می توان پشتیبانی پیدا کرد، و برای گذران زندگی بدون پشتوانه مالی یک کمپانی بزرگ ضبط، نبرد سختی است. اما برای کسانی که می توانند یک پایگاه طرفداران وفادار ایجاد کنند، آزادی کنترل خلاقانه کامل می تواند آزادکننده باشد.

فناوری مدت‌هاست که ثابت کرده است که یک دوست بالقوه برای نوازندگانی است که مایل به پذیرش آن هستند، و توکن‌های غیرقابل تعویض جدیدترین نوآوری هستند که بسیاری از هنرمندان با فن‌آوری شروع به استفاده از آن در حرفه خود کرده‌اند. با این حال، NFT ها هنوز بحث برانگیز و تجربی هستند، به خصوص در میان جریان های اصلی، و NFT های موسیقی هنوز نسبتاً جادار هستند.

یکی از هنرمندانی که رمز حفظ یک حرفه موفق به عنوان یک موسیقیدان مستقل را شکسته است، خواننده آمریکایی Vrit است. او اولین تک آهنگ خود را به نام «به اندازه کافی عجیب» در سال ۲۰۱۴ منتشر کرد و از آن زمان تاکنون صدها میلیون استریم بدون حمایت یک شرکت ضبط پخش کرده است.

پس از کسب موفقیت و تورهای بین المللی، Vrit به یکی از اولین نوازندگانی تبدیل شد که در فوریه ۲۰۲۱ با NFT ها آزمایش کردند. از آن زمان، او یک جامعه قدرتمند Web3 ایجاد کرد، ۱/۱ NFT را منتشر کرد، حقوق اصلی موسیقی خود را به دست آورد، حق چاپ آهنگ های خود را در بلاک چین تقسیم کرد، و NFTs را به شرکت کنندگان در کنسرت داد. او همه این کارها را در حالی انجام داده است که در خارج از Web3 دنبال کنندگان وفادار خود را حفظ کرده است. بسیاری از طرفداران آن علاقه کمی به ارزهای دیجیتال دارند یا اصلاً علاقه ای ندارند.

چگونه می توانید این خط خوب را طی کنید و با موفقیت Web3 را در حرفه خود بگنجانید بدون اینکه طرفداران موجود و شاید شکاک را از خود دور کنید؟

زیاد به Web3 تکیه نکنید

برای بسیاری از نوازندگان، Web3 یک مرز هیجان انگیز پر از امکانات جدید برای جذب طرفداران و ایجاد درآمد است. با این حال، Vrit معتقد است برای هنرمندان مهم است که جریان‌های درآمدی و استراتژی‌های بازاریابی خود را متنوع کنند و در دام این فرض قرار نگیرند که هیاهوی اطراف چیزی، به‌ویژه NFT‌ها، برای همیشه ادامه خواهد داشت.

(vrit)

Vrit به مجله گفت که ایجاد یک حرفه موسیقی با Web3 کمی شمشیر دولبه است. این کمک می کند تا مردم دور هم جمع شوند، اما شاید هنرمندان خود را به استفاده از آن ابزارها و حضور در جامعه محدود می کنند، که باعث می شود چرخه هیپ فرو بریزد و اصلاً مسیر کسب درآمد را ببندد. اگر پیش بینی نکرده بودید، منفی است.

تمرکز من بر این است که چگونه می‌توانید شغلی بسازید که بتواند در برابر چرخه‌های روندها مقاومت کند و روی اصول حرفه‌ای خود تمرکز کند و در عین حال برای ساختن بهتر به جلو حرکت کنید. زیرا ما تشخیص می دهیم که بسیاری از این سیستم ها بسیار خراب هستند.

از طرفداران خود محافظت کنید و به آنها احترام بگذارید

به گفته Vrit، همه طرفداران نمی خواهند به هنرمندان مورد علاقه خود در سفر Web3 بپیوندند، و این اشکالی ندارد. هنگامی که او برای اولین بار انتشار NFT ها را آغاز کرد، بسیار تاکید داشت که به سادگی با فناوری آزمایش می کند. او گفت: “برای من مهم نیست که شما با من به این آزمایش بیایید، این یک آزمایش برای من است.”

لطفاً هم بخوانید
امکانات

اتریوم دنیا را می خورد، ما فقط به یک اینترنت نیاز داریم

امکانات

شرق وحشی وحشی: چرا رونق ICO چین غیرقابل توقف است؟

Vrit در واقع یک قدم فراتر رفت و فعالانه طرفداران را تشویق کرد که به او نپیوندند. بسیاری از ارتباطات ما با آنها این بود که «این را نخرید». شرکت نکنید مگر اینکه تحصیل کرده باشید و بخواهید آگاهانه ریسک کنید. تا به امروز، او همچنان به طرفدارانش می گوید که نباید برای شرکت در هر چیزی که مربوط به وب ۳ است، تحت فشار قرار بگیرند.

Vrit تأکید می کند که فراتر از درآمدزایی، واقعاً از افرادی که در طول هشت سال گذشته از حرفه من حمایت کرده اند محافظت می کند.

قالب بندی Web3 به عنوان مجموعه ای از ابزارهای مفید

واضح است که همه به قدرت و پتانسیل بلاک چین اعتقاد ندارند. مطمئناً بازار نزولی به شهرت این فضا کمکی نکرده است، زیرا سقوط صرافی ارزهای دیجیتال FTX به سرفصل رسانه های اصلی تبدیل شده است و قیمت حتی NFT های دارای تراشه آبی نیز ۹۵ درصد نسبت به اوج بازار صعودی خود کاهش یافته است.

اگر به Discord من بروید و من همه را تگ کنم و بگویم، “نظر شما در مورد ارزهای دیجیتال و NFT چیست؟” مردم هیجان‌زده نمی‌شوند. صادقانه بگویم، اکثر آنها. Vrit توضیح می دهد که این فقط یک بی تفاوتی عمومی است. اما این لزوماً به این معنا نیست که طرفداران او به شدت از ارزهای دیجیتال متنفرند. من متوجه شدم که مردم تمایلی به انجام کار جدید ندارند زیرا آنها مشکل را نمی بینند.

به گفته سینگر، NFT و Web3، روش‌های تبلیغ انبوه آن نیز برای طرفدارانی که بومی فناوری نیستند، کاملاً آزاردهنده است. در عوض، او این توصیه را ارائه می دهد:

بلكه بازار عجيبي است و توجيه برخي كلاهبرداري ها و جنبه هاي منفي كه مي تواند باعث صدمه واقعي به افراد ناآگاه و بي سواد شود مشكل است، توصيه مي كنيم صحت آن را تلقي كنيد.

به جای الزامات، گزینه ها را ارائه دهید

Vrit بر روی ایجاد تجربیات با استفاده از عناصر Web3 که وجود دارند اما اختیاری هستند، به جای اینکه طرفداران را مجبور به مشارکت زنجیره ای کند، تمرکز می کند. او رویکرد خود را به عنوان فراهم کردن دری برای ورود هواداران توصیف می کند. ما می‌توانیم ویژگی‌های بلاک چین را باز کنیم تا تجربه طرفداران را بیشتر کنیم، اما طرفداران همچنان می‌توانند از این تجربه لذت ببرند، چه در را باز کنند یا نه.

باید از موانع فنی عبور کنید تا آن را تجربه کنید، درست است یا این فقط یک در است؟ اگر در است، می توانید با ما مشورت کنید زیرا باری نخواهد بود.

برای من، آنچه واقعاً سعی می‌کند به آن فکر کند، این است که تجربه‌ای که ارائه می‌شود چیست، و موارد استفاده واقعی برای فناوری بلاک چین که می‌تواند بدون سنگینی به کار گرفته شود، چیست؟ او می گوید.

یکی از نمونه ها The Vrit Crewneck است، یک سویشرت مجهز به فناوری که این خواننده در اواخر سال ۲۰۲۲ با همکاری IYK، شرکتی که با برندها، هنرمندان و سازندگان برای توسعه تجربیات فیزیکی کار می کند، رونمایی کرد. در آستین این سویشرت یک تراشه ارتباط میدان نزدیک (NFC) تعبیه شده است که می تواند برای دسترسی به محتوای انحصاری و باز کردن یک NFT که نشان دهنده گواهی اصالت است، اسکن شود.

گردن خدمه Vrit. منبع: Vrit از Mirror.xyz

Vrit توضیح داد که طرفدارانی که این سویشرت را خریداری کردند، به دوره بعدی رکوردهای من دسترسی عالی داشتند. خریداران تراشه را با تلفن‌های خود اسکن می‌کنند و زودتر به مزایایی مانند موسیقی و محتوای پشت صحنه دسترسی پیدا می‌کنند. این پیشنهاد ارزش اصلی بود، نه فعال سازی Web3، درست است؟

اما صفحه فرود همچنین گزینه ای برای تأیید لباس دارد که به طرفداران کنجکاو اجازه می دهد NFT دریافت کنند.

هواداران در مرکز همه چیز هستند

از گفتن مستقیم به طرفداران برای خرید NFT تا ارائه تجربه ای که در آن گزینه Web3 یک امتیاز اضافی است، رویکرد طرفداران محور Vrits مرزها را جابجا می کند و به آنها کمک می کند تا با Web3 موفق شوند. یا به قول او طرفداران من اول هستند و من آنها را ندارم فقط برای اینکه همیشه به آنها چرند بفروشم.

در مورد امیدهای بلندمدت خود برای آینده بلاک چین و موسیقی، ویت می‌گوید که چشم‌انداز او این است که بتواند جعبه سیاه داده‌ای را که بین هنرمندان و طرفداران وجود دارد، توسط پلتفرم‌های اجتماعی، شرکت‌های فروش بلیط و غیره باز کند. وجود دارد. در واقع، بلاک چین این توانایی را دارد که این اطلاعات را شفاف کند و به هنرمندان این امکان را می‌دهد که مستقیماً با کسانی که از آنها حمایت می‌کنند ارتباط برقرار کنند و در یک سناریوی بلندمدت به آنها پاداش دهند.

اگر قرار باشد تبلیغات تبلیغاتی را باور کنید، این رویا ممکن است روزی محقق شود. اما بر اساس تجربه Vrits در همه زمینه ها، به نظر می رسد تنها راه برای موفقیت واقعی انقلاب موسیقی Web3 این است که طرفداران را در مرکز خود قرار دهد.


نویسنده: Jonathan DeYoung
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا