🚨 اخبار ارز دیجیتال

سنگاپور به شرکت های رمزنگاری نیاز دارد تا دارایی های کاربران را تا پایان سال در تراست قرار دهند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

MAS همچنین در تلاش است تا ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال را از تسهیل وام‌دهی و سرمایه‌گذاری به مشتریان منفرد، اما نه سرمایه‌گذاران نهادی، محدود کند.

بانک مرکزی سنگاپور اقدامات جدیدی را برای بهبود حفاظت از سرمایه گذار و یکپارچگی بازار در صنعت ارزهای دیجیتال ارائه کرده است.

در ۳ جولای، مقامات پولی سنگاپور (MAS) الزامات جدیدی را برای ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال اعلام کردند تا دارایی های مشتری را تا پایان سال در تراست های قانونی نگه دارند.

رگولاتوری گفت: این امر خطر از دست دادن یا سوء استفاده از دارایی های مشتری را کاهش می دهد و بازیابی دارایی های مشتری را در صورت ورشکستگی ارائه دهنده خدمات DPT تسهیل می کند.

اقدامات نگهداری جدید پس از مشاوره های عمومی در مورد اقدامات نظارتی برای کاهش خطرات مصرف کنندگان ناشی از تجارت ارزهای دیجیتال است که در اکتبر ۲۰۲۲ آغاز شد. MAS گفت که این گفتگوها “علاقه زیادی” از سوی طیف وسیعی از پاسخ دهندگان داشت.

بانک مرکزی سنگاپور در پاسخ رسمی خود به مشاوره عمومی گفت که ارائه دهندگان خدمات رمز پرداخت دیجیتال (DPTSP) باید اجازه داشته باشند دارایی های کاربران را در حساب های اعتمادی مشابه سایر دارایی های کاربران سپرده گذاری کنند. اکثریت موافق بودند.

MAS نوشت: «با این حال، تعداد کمی از پاسخ‌دهندگان با این موضوع مخالف بودند و پیشنهاد می‌کردند که DPTSP باید دارایی‌های هر مشتری را از دارایی‌های مشتریان دیگر در یک آدرس بلاک چین جداگانه جدا کند.» پاسخ دهندگان گفتند که تفکیک نگهبانی جداگانه می تواند شفافیت بیشتری را با اجازه دادن به مشتریان برای شناسایی و تأیید دارایی های خود فراهم کند.

جدای از الزامات نگهداری، MAS همچنین شرکت‌های ارزهای دیجیتال را موظف به انجام تطبیق روزانه دارایی‌های مشتریان و نگهداری دفاتر و سوابق مناسب کرد. DPTSP همچنین ملزم به حفظ دسترسی و کنترل عملیاتی بر روی DPT برای مشتریان سنگاپوری خود و اطمینان از مستقل بودن عملکرد نگهداری از سایر واحدهای تجاری است.

علاوه بر این، تنظیم‌کننده‌ها نیز در حال کار بر روی پیشنهاداتی هستند تا ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال را از تسهیل وام‌دهی DPT و سرمایه‌گذاری برای مشتریان خرده‌فروش محدود کنند. با این حال، ارائه دهندگان DPT ممکن است به تسهیل چنین فعالیت هایی برای سرمایه گذاران نهادی و معتبر ادامه دهند.

مربوط: ۳AC Liquidators قصد دارند ۱.۳ میلیارد دلار از بنیانگذاران جمع آوری کنند

MAS اضافه کرد که برخی از پاسخ‌دهندگان پیشنهاد می‌کنند که به شرکت‌های ارزهای دیجیتال اجازه داده شود تا وام و سهام ارائه دهند، مشروط به رضایت مشتری فردی و افشای ریسک. رگولاتوری گفت: برخی از ممنوعیت این گونه فعالیت‌های پرخطر و سوداگرانه حمایت می‌کردند و افزودند:

MAS تحولات بازار و آگاهی از خطرات مصرف کننده در حال تکامل را رصد خواهد کرد و اقداماتی را برای اطمینان از اینکه اقدامات ما متعادل و مناسب باقی می‌مانند، انجام خواهد داد.

پیشرفت‌های اخیر نظارتی مرتبط با حمایت از سرمایه‌گذاران در سنگاپور با هدف رسیدگی به اختلالات صنعتی مانند FTX است که میلیون‌ها دلار هزینه برای مشتریان داشته است. علاوه بر این، بحران وام‌دهی ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ تأثیر عمده‌ای بر کسب‌وکارهای سنگاپور داشته است و غول‌های محلی مانند Three Arrows Capital و Hoddlenote در میان بازار نزولی ورشکست شدند.

مجله: چگونه افراد باهوش روی کوین‌های میم احمقانه سرمایه‌گذاری می‌کنند – طرح ۳ امتیازی برای موفقیت

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا