اخبار ارز دیجیتال

به گفته این مقام، شرکت Temasek سنگاپور از FTX آسیب به اعتبار خود می بیند

علیرغم لغو سرمایه‌گذاری ۲۷۵ میلیون دلاری خود در FTX، به نظر می‌رسد تمسک همچنان سرمایه‌گذاری‌های خود را در بسیاری از کسب‌وکارهای مرتبط با کریپتو حفظ کرده است.

به گفته معاون نخست وزیر لارنس وانگ، شرکت سرمایه گذاری دولتی سنگاپور Temasek بیش از ضرر مالی ناشی از سرمایه گذاری خود در FTX متحمل شده است.

وونگ که وزیر دارایی نیز هست، معتقد است که سرمایه گذاری ۲۷۵ میلیون دلاری تمسک در FTX به شهرت این شرکت آسیب جدی وارد کرده است. بر اساس گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، مقامات در نشست پارلمانی در ۲۷ نوامبر به انتقادات فزاینده از افشای FTX Temasek پرداختند.

نخست وزیر تاکید کرد که سقوط FTX نتیجه یک “شرکت بسیار بد” و احتمال تقلب و سوء استفاده از وجوه کاربران است.

این مقام مسئول گفت: «بنابراین، آنچه در FTX اتفاق افتاد نه تنها ضرر مالی، بلکه به اعتبار آن نیز وارد کرد.» او افزود که این کار را انجام داد.

وونگ تاکید کرد که سرمایه‌گذاری‌های سایر سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ مانند بلک راک و سکویا کپیتال نمی‌تواند آسیب‌های شهرت را کاهش دهد.

تماسک که به طور کامل متعلق به وزیر دارایی است اما به طور مستقل فعالیت می کند، در ۱۷ نوامبر گفت که کل سرمایه گذاری ۲۷۵ میلیون دلاری خود در FTX را رد کرده است. این مبلغ تنها ۰.۰۹٪ از پرتفوی ۴۰۳ میلیارد دلاری Temasek را تا مارس ۲۰۲۲ نشان می دهد. به گفته وونگ، زیان‌های مربوط به FTX بر مشارکت سرمایه‌گذاران در درآمد خالص سرمایه‌گذاری تأثیری نمی‌گذارد، که مقدار درآمد دولت از سود به دست آمده است. با اون ذخیره

جدا از پرداختن به نگرانی‌ها در مورد FTX و Temasek، وانگ استدلال کرد که سنگاپور هیچ جاه‌طلبی برای تبدیل شدن به یک مرکز رمزنگاری ندارد، بلکه هدف آن این است که یک “بازیگر دارایی دیجیتالی مسئول و نوآور” باشد.

برخی از خوش بینی های قبلی در مورد فناوری بلاک چین […] جایگذاری ضعیف من فکر می‌کنم حس واقعی‌تری از آنچه این فناوری‌ها می‌توانند انجام دهند وجود دارد.» وانگ گفت. او همچنین تاکید کرد که سرمایه‌گذاران کریپتو باید آماده باشند تا تمام سرمایه‌گذاری‌های کریپتو خود را از دست بدهند و افزود: «هیچ مقرراتی نمی‌تواند این ریسک را از بین ببرد.»

مربوط: فروپاشی FTX دولت سنگاپور را در کرسی داغ پارلمان قرار داده است

Temasek سرمایه گذاری خود در FTX را رد کرده است، اما به نظر می رسد این شرکت دولتی هنوز در بسیاری از پلتفرم های صنعتی دیگر سرمایه گذاری کرده است. علیرغم عدم سرمایه‌گذاری مستقیم روی ارزهای دیجیتال، تمسک به دلیل شرکت در چندین دور سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند بایننس و گروه آمبر معروف است.

طبق گزارش‌ها، در ماه آگوست، Temasek همچنین یک دور سرمایه‌گذاری استراتژیک ۱۱۰ میلیون دلاری را برای Animokabrands، یک شرکت پیشرو متاورس و بازی‌های بلاک چین، رهبری کرد.

تمسک فوراً به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا