اخبار ارز دیجیتال

MAS سنگاپور می گوید هیچ مورد فوری برای خرده فروشی CBDC وجود ندارد، اما در حال راه اندازی چهار آزمایش سریع است.

مقامات پولی سنگاپور قصد دارند ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی را در زمینه های مختلف در رویدادهای فین تک آزمایش کنند، حتی اگر گزینه های پرداخت الکترونیکی در حال حاضر موجود باشد.

مرجع پولی سنگاپور (MAS) مرحله اول مطالعه پروژه ارکیده خود را برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی (CBDC) تکمیل کرده است. با توجه به کاغذ سفید منتشر شده در ۳۱ اکتبر، هیچ “مورد فوری” برای خرده فروشی CBDC در سنگاپور وجود ندارد، اما این مطالعه زیرساخت های لازم را در صورت نیاز پیش بینی می کند. همچنین یک مدل جدید برای ارز دیجیتال – پول مقید به هدف – مفهوم‌سازی کرده است و در یک سری آزمایش‌ها، بانک‌های پیشرو و سازمان‌های دولتی سنگاپور را وارد تحقیقات خود کرده است.

نویسندگان می نویسند که مصرف کنندگان سنگاپور در حال حاضر نیازی به دلار دیجیتال خرده فروشی ندارند، زیرا خدمات با کیفیت بالا در حال حاضر در دسترس هستند. با این حال، آنها نشان می دهند که قابل پیش بینی ترین موارد استفاده ممکن است به جای کاربر به نفع MAS باشد.

«پرداخت های الکترونیکی در سنگاپور همه جا وجود دارد و خانوارها و مشاغل در سنگاپور می توانند تراکنش های دیجیتال را به شیوه ای سریع، ایمن و یکپارچه انجام دهند. […] ادعاهای خرده‌فروشی CBDC در سنگاپور به مرور زمان تقویت می‌شوند، به‌ویژه اگر استفاده‌های نوآورانه ظاهر شود و نشانه‌هایی وجود داشته باشد که ارزهای دیجیتال غیر SGD در سطح محلی به عنوان ابزار مبادله مورد توجه قرار می‌گیرند. این احتمال وجود دارد. ”

MAS سیستمی از پرداخت های قابل برنامه ریزی (“اجرای خودکار پرداخت ها در صورت برآورده شدن مجموعه ای از شرایط از پیش تعریف شده”) و پول قابل برنامه ریزی (“قوانین تعبیه شده در خود رسانه مبادله که استفاده از آن را تعریف یا محدود می کند)”) است. Purpose Bound Money (PBM) آن “شرایطی را مشخص می کند که تحت آن ارز دیجیتال پایه می تواند مورد استفاده قرار گیرد.”

به گفته نویسندگان وایت پیپر، این CBDC بسیار محدود و غیرواسطه برای کوپن ها مناسب است. در فستیوال فین تک سنگاپور از ۲ تا ۴ نوامبر چهار آزمایش برگزار خواهد شد.

بانک DBS اعلام کرد که یک دلار سنگاپور دیجیتال را با قابلیت قرارداد هوشمند که توسط دفتر محصولات دولت باز فعال شده است، در یک برنامه آزمایشی برای فعال کردن پرداخت های فوری و کاهش زمان پردازش برای بازرگانان یک تا دو روز در مزرعه برنج صادر خواهد کرد. ۱۰۰۰ مصرف کننده و ۶ بازرگان در این آزمایش شرکت می کنند. این بانک که بزرگترین بانک سنگاپور است، گفت که PBM می تواند برای طرح شورای توسعه جامعه که به خانوارها کوپن هایی برای مبارزه با تورم و هزینه های بالای زندگی ارائه می دهد، اعمال شود.

مرتبط: MAS سنگاپور ممنوعیت اعتبارات ارزهای دیجیتال را پیشنهاد می کند

سایر مؤسسات مالی کوپن های تجاری صادر می کنند که می تواند در جشنواره مورد استفاده قرار گیرد، وجوه دولتی را به افراد فاقد بانک پرداخت می کند و به ارائه دهندگان آموزش مالی یارانه می دهد.

سنگاپور از سال ۲۰۱۶ در حال بررسی CBDC های عمده فروشی بوده است و این کاغذ سفید اولین گام در گسترش MAS به CBDC های خرده فروشی بود که سال گذشته راه اندازی شد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا