🚨 اخبار ارز دیجیتال

هشدار پلیس سنگاپور به سرمایه گذاران در مورد کلاهبرداری فیشینگ FTX: گزارش

حدود ۸ میلیارد دلار حفره در ترازنامه FTX وجود دارد. سرمایه گذارانی که از پس گرفتن پول خود ناامید هستند، هدف کلاهبرداری های فیشینگ قرار می گیرند.

پلیس سنگاپور به سرمایه گذاران نسبت به وب سایت های جعلی هشدار داده است که ادعا می کنند می توانند وجوه خود را از صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX بازیابی کنند.

به گزارش خبرگزاری محلی Channel News Asia، پلیس در ۱۹ نوامبر هشداری درباره وب سایتی صادر کرد که ادعا می شد توسط وزارت دادگستری ایالات متحده میزبانی می شود و از کاربران FTX خواست تا با اعتبار حساب خود وارد شوند. این وب سایت نامشخص، با هدف سرمایه گذاران محلی متاثر از سقوط FTX، ادعا می کند که مشتریان “پس از پرداخت هزینه های قانونی می توانند وجوه خود را برداشت کنند.”

پلیس گفت این وب سایت یک کلاهبرداری فیشینگ است که برای فریب کاربران ناآگاه برای افشای اطلاعات شخصی آنها طراحی شده است.

مقامات محلی همچنین هشدارهایی را نسبت به مقالات آنلاین جعلی که برنامه‌های معاملاتی خودکار ارزهای دیجیتال را در کشور تبلیغ می‌کنند، صادر کرده‌اند و به نظر می‌رسد اخیراً این موارد در حال افزایش است. در این مقالات اغلب سیاستمداران برجسته سنگاپور، مانند تان چوان جین، رئیس مجلس حضور دارند.

مربوط: هنگ کنگ و سنگاپور Ultra-HNWI به سرمایه گذاری های رمزنگاری چشم دوخته اند: KPMG

این اولین بار نیست که پلیس سنگاپور نسبت به کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال هشدار می دهد، اما تحولات اخیر در این صنعت سرمایه گذاران را در برابر حملات آسیب پذیرتر کرده است. تخمین زده می شود که ۱ میلیون سرمایه گذار و طلبکار تحت تأثیر ورشکستگی FTX قرار گرفته اند. در مجموع، آنها با ضررهای میلیاردی روبرو هستند.

علیرغم اینکه سنگاپور خود را به عنوان قطبی برای نوآوری ارزهای دیجیتال و وب ۳ معرفی می کند، قوانین سخت گیرانه تری را در مورد تراکنش های خرده فروشی و کیف پول های خود میزبانی شده دنبال کرده است. ایالت-شهر بارها به سرمایه گذاران هشدار داده است که دارایی های دیجیتال به شدت سوداگرانه هستند و حتی تبلیغات ارزهای دیجیتال در رسانه های اجتماعی را ممنوع کرده است.

با این وجود، چندین شرکت رمزنگاری برای مجوز در ایالت-شهر درخواست داده‌اند، و صادرکنندگان استیبل کوین Circle Internet Financial و Paxos اخیراً تأییدیه‌ای از مقامات پولی سنگاپور دریافت کرده‌اند.

نویسنده: Sam Bourgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا