اخبار ارز دیجیتال

سندباکس نظارتی سنگاپور فاقد ارائه دهندگان پرداخت ارز دیجیتال واجد شرایط است

MAS گفت که افزایش تعداد کلاهبرداری های بدافزار در سنگاپور هیچ ارتباطی با ارزهای دیجیتال ندارد. در مقابل، آن استدلال کرد که چنین تقلب در اقتصاد قانونی بیشتر است.

مقامات پولی سنگاپور (MAS) گفته اند که هیچ شرکتی واجد شرایط شرکت در چارچوب سندباکس نظارتی فین تک به عنوان ارائه دهندگان پرداخت ارزهای دیجیتال نیست.

در پاسخ به نامه ای که در فایننشال تایمز منتشر شد و در آن از عدم مشاوره عمومی و نظارت بر پذیرش کریپتو توسط دولت سنگاپور انتقاد کرد، MAS خواستار یک آزمایش گسترده تر فین تک در کشور به جای یک “جعبه شنی رمزنگاری” شد. گفته شده است که وجود دارد. یک جعبه شنی برای پشتیبانی از آن

در این نامه، سنگاپور به دلیل «عجولانه» اجازه دسترسی شرکت‌های ارزهای دیجیتال به سیستم پرداخت بین‌بانکی «سریع و امن» (FAST) مورد انتقاد قرار گرفت. این سیستم یک سیستم انتقال الکترونیکی وجوه است که به مشتریان موسسات شرکت کننده اجازه می دهد وجوه دلاری سنگاپور را از یک موسسه به موسسه دیگر در سنگاپور منتقل کنند.

مروری بر FAST (انتقال سریع و امن) در سنگاپور. منبع: fastpayments.worldbank.org

با این حال، MAS تصریح کرده است که هر شرکتی با یک حساب بانکی معتبر می‌تواند به سیستم FAST، از جمله کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال، دسترسی داشته باشد، و بیان می‌کند که «پرداخت‌ها از طریق FAST به ارزهای فیات انجام می‌شود، نه ارزهای دیجیتال».

رگولاتور سپس گفت که حوادث فزاینده کلاهبرداری بدافزار سنگاپور هیچ ربطی به ارزهای دیجیتال ندارد، در عوض استدلال می‌کند که چنین کلاهبرداری‌هایی در اقتصاد فیات رایج‌تر است.

این کلاهبرداری‌ها شامل کلاهبردارانی است که کنترل دستگاه تلفن همراه مشتری را به دست می‌گیرند و نقل و انتقالات متقلبانه را با ارزهای ثابت از طریق سیستم بانکی انجام می‌دهند.»

در مبارزه با پولشویی، سنگاپور مجوزهای عملیاتی را به مشاغل ارزهای دیجیتال ارائه می دهد که به آنها اجازه می دهد کنترل های قوی ضد پول شویی (AML) را نشان دهند.

با این اقدامات که از پایان سال جاری به مرحله اجرا گذاشته می‌شود، سنگاپور یکی از سخت‌ترین رژیم‌های نظارتی در جهان را خواهد داشت که دسترسی خرده‌فروشی به ارزهای دیجیتال را کنترل می‌کند.

در این راستا، MAS اخیراً در مورد مجموعه‌ای از اقدامات نظارتی برای کاهش خطراتی که ارزهای دیجیتال برای مشتریان خرده‌فروش ایجاد می‌کنند، با مردم مشورت کرده است.

مربوط: Coinbase اتحادیه اروپا، کانادا، برزیل، سنگاپور، استرالیا را به عنوان اولویت اعلام می کند

تورمن شانموگاراتنام، رئیس سابق MAS، که از لحاظ تاریخی ارزهای دیجیتال را یک سرمایه گذاری پرخطر می دانست، در انتخابات ریاست جمهوری سنگاپور پیروز شد.

رئیس جمهور منتخب در هشداری در سال ۲۰۲۱ به کاربران مستقر در سنگاپور در سمت خود به عنوان رئیس MAS گفت که دارایی های رمزنگاری “بسیار بی ثبات” و “به عنوان یک محصول سرمایه گذاری بسیار مخاطره آمیز” هستند.

مجله: NFT Collapse و Monster Ego در نمایشگاه جدید موراکامی به نمایش درآمد

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا