🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک سنگاپور DBS از DeFi برای تجارت اوراق قرضه FX و دولتی استفاده می کند

غول مالی آسیایی بانک DBS فناوری DeFi را در پروژه ای که توسط مقامات پولی سنگاپور حمایت می شود، به کار گرفته است.

بانک DBS، یک گروه خدمات مالی پیشرو در آسیا، از تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای پروژه‌های مورد حمایت بانک مرکزی سنگاپور استفاده می‌کند.

این شرکت در تاریخ ۲ نوامبر اعلام کرد DBS آزمایش معاملات ارز خارجی (FX) و اوراق بهادار دولتی را با استفاده از یک استخر نقدینگی دارای مجوز یا خصوصی DeFi راه اندازی کرده است.

این توسعه بخشی از پروژه گاردین، یک همکاری بین صنعتی است که توسط اداره پولی سنگاپور (MAS) پیشگام است. این تراکنش‌ها که بر روی یک بلاک چین عمومی انجام شد، شامل خرید و فروش اوراق بهادار دولتی سنگاپور (SGS)، دلار سنگاپور (SGD)، اوراق قرضه دولتی ژاپن و ین ژاپن (JPY) بود.

این پروژه نشان می دهد که تجارت بر روی یک پروتکل خصوصی DeFi، عملیات همزمان معاملات فوری، تسویه حساب، تسویه و نگهداری را ممکن می کند. به گفته DBS، این ابتکار می تواند فرآیندهای معاملاتی موجود را با ارائه نقدینگی بهتر در دارایی ها و بازارهای مالی متعدد متحول کند.

به گفته Han Kwee Juan، رئیس استراتژی DBS، آخرین توسعه Project Guardian نقدینگی سازمانی جهانی را قادر می‌سازد تا معاملات سریع‌تر، شفافیت بیشتر، کاهش ریسک تسویه حساب و سایر مزایا را فراهم کند. هان با اشاره به اینکه قراردادهای هوشمند امکانات زیادی را برای اجرای تراکنش ها و تایید آنها نشان می دهد، گفت:

“قراردادهای هوشمند نحوه اجرای را به شیوه ای بسیار قابل اعتماد تغییر می دهند، به خصوص زمانی که همه کیف پول های ناشناس در یک بازار مجاز قرار می گیرند که در آن همه کیف پول های ناشناس توسط لنگرهای اعتماد مانند فرآیند مشتری خود را بشناسید تایید می شوند.”

هان همچنین خاطرنشان کرد که بازار نقدشونده تر، سرمایه گذاران بیشتری را جذب می کند و با دور زدن واسطه ها، کارایی را افزایش می دهد. وی افزود: در حال حاضر اوراق قرضه ارزی و دولتی عمدتاً در بازار خارج از بورس با حضور چند واسطه معامله می‌شود که باعث ایجاد اصطکاک در روند تسویه حساب می‌شود.

مربوط: MAS سنگاپور ممنوعیت اعتبارات رمزنگاری شده را پیشنهاد می کند

بانک دی‌بی‌اس در سال‌های اخیر، یک صرافی سازمانی ارزهای دیجیتال را در دسامبر ۲۰۲۰ راه‌اندازی کرده است. این شرکت همچنین در تلاش است تا پلت فرم معاملات ارز دیجیتال خود را برای سرمایه گذاران خرد گسترش دهد.

آخرین نقطه عطف Project Guardian نمونه دیگری از روند رو به رشد است که شامل ترکیب فناوری DeFi و ابزارهای مالی متمرکز است. به گفته توماس موزر، بانک مرکزی سوئیسی، DeFi می‌تواند به خوبی با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی کار کند و از نظر ثبات و نقدینگی مکمل یکدیگر باشند.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا