اخبار ارز دیجیتال

گزارش: Silvergate دارایی‌های خود را با ضرر می‌فروشد، تعداد کارکنان را برای پوشش برداشت‌های 8.1 میلیارد دلاری کاهش می‌دهد.

طبق گزارش ها، سیلورگیت 200 کارمند را اخراج کرده است که حدود 40 درصد از کل نیروی کار آن است.

سقوط FTX باعث ایجاد یک بانک در Silvergate شد که دارایی ها را با زیان فروخت و کارکنان را 40 درصد کاهش داد تا 8.1 میلیارد دلار برداشت مشتری را پوشش دهد.

بر اساس گزارشی که توسط وال استریت ژورنال منتشر شده است، این بانک بدهی هایی را که در ترازنامه خود نگه داشته بود برای جبران برداشت ها نقد کرد و در این فرآیند 718 میلیون دلار از دست داد. طبق گزارش ها، این بانک از سال 2018 از سود شرکت پیشی گرفته است. علاوه بر این، سپرده‌های مرتبط با رمزنگاری این شرکت در سه ماهه چهارم سال گذشته 68 درصد کاهش یافت.

در نتیجه، Silvergate حدود 200 کارمند یا 40٪ از نیروی کار خود را اخراج کرد. به طور جداگانه، این بانک همچنین برنامه های خود را برای شروع پروژه ارز دیجیتال خود لغو کرد و حدود 200 میلیون دلار برای پرداخت به فیس بوک برای خرید فناوری ساخته شده برای پروژه Diem حذف کرد.

با این وجود، این بانک در مورد تلاش‌های خود برای ارزهای دیجیتال مثبت است و ادعا می‌کند که بودجه کافی برای مدیریت مرحله تحول دارد. این بانک تاکید کرد که برای عبور از شرایط فعلی بازار “اقدامی قاطع” انجام می دهد.

این بانک به دلیل ارتباط با FTX و Alameda Research تحت نظارت قانونگذاران آمریکایی است. در 6 دسامبر، سه سناتور آمریکایی به سیلورگیت نامه نوشتند و در مورد دخالت بانک در از دست دادن مشتریان در شکست صرافی FTX تحقیق کردند. بر اساس این نامه، نقش این شرکت در انتقال وجوه مشتریان FTX به Alameda به نظر می رسد شکست در نظارت و گزارش فعالیت های مشکوک باشد.

مربوط: شرکت ها و سرمایه گذاران ممکن است مجبور شوند میلیاردها دلار پرداخت شده توسط FTX را برگردانند

در 16 دسامبر، یک شکایت دسته جمعی علیه Silvergate تنظیم شد و آن را به دلیل نقش آن در از دست دادن سرمایه مشتریان FTX مقصر دانست. در این دادخواست ادعا شده بود که این بانک مسئول “تسهیل کلاهبرداری سرمایه گذاری FTX” است.

نویسنده: Ezra Reguerra

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا