🚨 اخبار ارز دیجیتال

فروپاشی بانک سیلورگیت و سیلیکون ولی نشان دهنده چالش های ارزهای دیجیتال است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک سیلورگیت و بانک سیلیکون ولی آتش گرفته اند و پیدا کردن شرکای مالی را برای ارزهای دیجیتال دشوارتر کرده است.

فروپاشی بانک سیلیکون ولی (SVB) و سیلورگیت کپیتال، برخی از بانک‌های دوستدار رمزنگاری در صنعت، بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری را مجبور کرده است نفس خود را حبس کنند. از دست دادن یک شریک بانکی مهم برای بسیاری از شرکت ها به این معنی است که پیروی از مقررات و ارائه خدمات به شیوه ای مطابق با انتظارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دشوارتر می شود.

پس از ورشکستگی بانک، USD Coin (USDC)، دومین استیبل کوین با ارزش دلار آمریکا، به طور موقت پیوند خود را از دست داد و به زیر ۰.۸۷ دلار سقوط کرد. Circle یکی از شناخته‌شده‌ترین بازیکنان «بالغ» در فضای کریپتو است، بنابراین قابل درک است که این خبر سرمایه‌گذاران را ناراحت می‌کند و باعث می‌شود بسیاری دوباره اعتمادشان را به کریپتو از دست بدهند.

واضح است که فروپاشی SVB و Silvergate همچنان کل صنعت کریپتو را به چالش می کشد. علاوه بر این، عدم اطمینان نیز ایجاد می‌کند زیرا مشارکت با بانک‌ها برای زیرساختی ضروری است که شرکت‌های ارزهای دیجیتال را قادر می‌سازد تا فعالیت کنند.

این امر به ویژه در مورد استیبل کوین هایی مانند USDC که به مشارکت با بانک ها برای اطمینان از اینکه ارزش آنها با دلار آمریکا مرتبط است، متکی است، صادق است. اما فروپاشی شرکای بانکی برای آینده استیبل کوین ها و کل صنعت کریپتو چه معنایی دارد؟

مربوط: سرمایه گذاری سنتی را مقصر سقوط بانک های سیلیکون ولی بدانید

به طور کلی، چنین فروپاشی می تواند ارزش یک استیبل کوین را به دلیل وابستگی آن به دارایی های واقعی بی ثبات کند. با این حال، در دراز مدت، این وضعیت می‌تواند بر دیگر بازیگران اصلی ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) نیز فشار وارد کند. صنعت.

علاوه بر این، ورشکستگی‌های SVB و Silvergate بانک‌های دیگر را نیز به بن بست رساند و باعث شد که آنها کمتر از پیوندهای جدید با صنعت ارزهای دیجیتال حمایت کنند. این امر می‌تواند یافتن شرکای بانکی پایدار را برای شرکت‌های ارز دیجیتال در آینده دشوارتر کند.

اساساً، کل این وضعیت یک اثر دومینویی در حال سقوط ایجاد می کند. هنگامی که بازیکنان کلیدی در مرکز مارپیچ که گروه را کنار هم نگه می‌دارد شروع به تکان خوردن می‌کنند (در این مورد SVB و Silvergate بودند)، بقیه ساختار از همین روش پیروی می‌کند. یک بار آن قطعه وسط روی زمین می افتد.

ابهام و ناراحتی که پس از نابودی SVB و Silvergate به وجود آمد احتمالاً تأثیرات منفی بر اعتماد، پذیرش و رشد سرمایه‌گذاران دارد که جنبه‌های ضروری پذیرش انبوه بیشتر ارزهای دیجیتال است. علاوه بر این، بدون یک شریک بانکی باثبات، ممکن است شرکت‌های رمزارز برای پیروی از مقررات با مشکل مواجه شوند. این در حال حاضر یک مانع مهم برای بسیاری از شرکت های ارزهای دیجیتال است. در نهایت، شرکت‌های ارزهای دیجیتال در ارائه خدمات خود به شیوه‌ای ثابت شکست خواهند خورد که منجر به سقوط کامل آنها می‌شود.

مربوط: چرا فدرال رزرو بانک ها را ملزم به نگهداری وجه نقد سپرده گذاران نمی کند؟

چیزی که در این وضعیت کمکی نکرده است، این واقعیت است که SEC برای مدت طولانی تلاش کرده است تا شرکت‌های رمزنگاری را خریداری کند، در مقابل، این بدان معناست که شرکت‌های ارزهای دیجیتال آسیب‌پذیرتر خواهند شد. علاوه بر این، این پیامدهای گسترده تری برای رابطه بین صنعت بانکداری سنتی و صنعت ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

چرا؟

همانطور که صنعت کریپتو به رشد خود ادامه می دهد، بانک های سنتی ممکن است مجبور شوند روابط خود با شرکت های رمزنگاری و خطرات مرتبط با این روابط را مورد ارزیابی مجدد قرار دهند.

در ایالات متحده، به نظر می‌رسد که دولت فعالانه در تلاش است تا با مقابله با شرکت‌ها و بانک‌های ارزهای دیجیتال و تعطیل کردن آنها با تمام توان، تجارت ارزهای دیجیتال را متوقف کند. در حالی که این موضوع هنوز برای کسی ثابت نشده است، گمانه‌زنی‌ها در جامعه گسترده‌تر ارزهای دیجیتال همچنان ادامه دارد و بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری به دنبال مشارکت با بانک‌های غیر آمریکایی هستند.

از زمان ورشکستگی بانک، جامعه کریپتو توانسته است بیشتر زیان های خود را جبران کند، اما عواقب پس از آن یادآور چالش هایی است که صنعت در هفته ها و ماه های آینده با آن مواجه خواهد شد.

دانیله سلوادئی یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Sellix، یک پلت فرم تجارت الکترونیک مستقر در ایتالیا است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Daniele Servadei

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا