اخبار ارز دیجیتال

Silvergate از ضرر خالص ۱ میلیارد دلاری در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ خبر داد

این گزارش نشان می دهد که میانگین سپرده ها در سه ماهه چهارم ۷.۳ میلیارد دلار بوده است که نسبت به ۱۲ میلیارد دلار در سه ماهه سوم کاهش یافته است.

بانک Silvergate که در حال حاضر با شکایت دسته جمعی در مورد معاملات FTX و Alameda مواجه است، اعلام کرده است که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ ضرر خالص ۱ میلیارد دلاری را به سهامداران عادی نسبت می دهد.

در گزارشی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) منتشر شد، بانک‌های دارایی دیجیتال بر خروج قابل توجه سپرده‌ها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، از جمله تامین مالی عمده‌فروشی و فروش اوراق بدهی، گام‌هایی را برای حفظ نقدینگی نقدی برداشتند.

این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که یک “تغییر تحول‌آفرین” در فضای دارایی‌های دیجیتال رخ داده است و خاطرنشان کرد که بحران اعتماد در سراسر اکوسیستم باعث شده است که مشتریان در پلت‌فرم‌های معاملاتی کریپتو موضعی “خطرناک” بگیرند.

بر اساس این گزارش، میانگین سپرده های مشتریان دارایی دیجیتال در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲، ۷.۳ میلیارد دلار بوده است. این به طور قابل توجهی کمتر از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ است، زمانی که سپرده ها حدود ۱۲ میلیارد دلار بود.

علیرغم ضرر، این شرکت اعلام کرد که اقداماتی را برای آماده شدن برای دوره کاهش مستمر سپرده ها انجام می دهد. طبق این اطلاعیه، سیلورگیت پایه هزینه های خود را مدیریت می کند و سبد محصولات و روابط با مشتری خود را ارزیابی می کند.

در میان چالش‌ها، مدیر عامل Silvergate، آلن لین، تاکید کرد که این شرکت همچنان به صنعت دارایی دیجیتال اعتقاد دارد و “متعهد به حفظ ترازنامه با نقدینگی بالا با موقعیت سرمایه قوی است.”

مربوط: Silvergate یک شکایت دسته جمعی دیگر را تنظیم کرده است. این نقض قوانین اوراق بهادار است.

در ۵ ژانویه، شرکت حدود ۲۰۰ کارمند، حدود ۴۰ درصد از نیروی کار خود را در تلاش برای ادامه فعالیت خود اخراج کرد. علاوه بر این، این شرکت برنامه های خود را برای راه اندازی یک پروژه ارز دیجیتال کنار گذاشت و ۲۰۰ میلیون دلاری را که برای خرید فناوری توسعه یافته توسط فیس بوک استفاده کرد، حذف کرد.

در واکنش به این وضعیت، مؤسسه رتبه‌بندی Moody’s Investors Service رتبه بانک سیلورگیت را کاهش داد. رتبه بندی از Baa2، که ‘کم-متوسط’ است، به Ba1 رسید، که به عنوان ‘ناخواسته’ در نظر گرفته می شود. به طور جداگانه، مودیز همچنین چشم انداز منفی سیلورگیت کپیتال و بانکش را برجسته کرد.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا