اخبار ارز دیجیتال

سیلورگیت با کاهش رتبه بندی توسط مودیز، اخبار بد بیشتری دریافت می کند

ظاهراً بانک تحت محاصره پول بین FTX و Alameda جابجا می کرد. سپس بدهی خود را با تخفیف فروخت و کارمندان خود را پس از یک ورشکستگی بانکی اخراج کرد.

به نظر می رسد که اوضاع در بانک سیلورگیت با ضربه زدن به رتبه بندی مودیز و فروش آرک اینوست، از تیره به تاریکی دیگر پیش می رود. بانک ها قبلاً فرارهایی را تجربه کرده اند که منجر به فروپاشی FTX شده است.

طبق گزارش های رسانه های مختلف، شرکت سرمایه گذاری کتی وود، Ark Invest، بیش از ۴۰۰۰۰۰ سهم در شرکت مادر Silvergate Capital را به ارزش ۴.۳ میلیون دلار در ۶ ژانویه فروخت و تنها ۴۰۰۰ سهم باقی ماند. من این کار را نکردم. این سهام در روز قبل ۴۳ درصد از ارزش خود را از دست دادند.

سرویس سرمایه گذاران مودیز نیز با کاهش رتبه بانک سیلورگیت کپیتال و بانک به وضعیت این بانک واکنش نشان داد. رتبه سپرده بلندمدت این بانک از Baa2 («پایین متوسط») به Ba1 («آشغال») و رتبه ناشر بلندمدت آن از Ba2 به B1 (هر دو «ناخواسته») کاهش یافت. هر دو سازمان

مرتبط: Block.one و مدیر عامل آن به بزرگترین سهامدار Silvergate Capital تبدیل شدند

مودیز این تصمیم را به کاهش سپرده ها، زیان ناشی از فروش اوراق بهادار برای رفع نیازهای نقدینگی و اخراج کارکنان نسبت داد. سعدیه نبی، معاون مودیز در بیانیه ای گفت:

تقریباً تمام سپرده‌های بانکی همچنان از موسسات رمزنگاری می‌آیند، و اگرچه بانک‌ها در حال حاضر نقدینگی و سرمایه کافی دارند، اما همچنان جریان خروجی زیادی را تجربه می‌کنند.[l]جریان این سپرده ها تأثیر منفی بیشتری بر وجوه بانکی دارد.[i]وضعیت مالی. ”

طبق گزارشی که در ۵ ژانویه منتشر شد، سیلورگیت ۷۱۸ میلیون دلار را از دست داد زیرا بدهی خود را برای پوشش ۸.۱ میلیارد دلار برداشت از دست داد. همچنین ۴۰ درصد از نیروی کار خود یعنی حدود ۲۰۰ نفر را اخراج کرد. علاوه بر این، سپرده‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ ۶۸ درصد کاهش یافت.

این بانک پس از اینکه نقل و انتقالات پول بین FTX و شرکت خواهرش Alameda Research را تسهیل کرد، تحت نظارت قانونگذاران قرار گرفت. سه سناتور به رهبری سناتور الیزابت وارن در ۶ دسامبر نامه ای به آلن لین، مدیرعامل سیلورگیت ارسال کردند و خواستار توضیح درباره این اتهامات شدند. در ۱۶ دسامبر، سرمایه گذاران FTX یک شکایت دسته جمعی علیه لین، بانک و سیلورگیت کپیتال به دلیل همین اتهامات تنظیم کردند.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا