اخبار ارز دیجیتال

سیلورگیت با دعوای طبقاتی بر سر معامله FTX-Alameda روبرو شد

این شکایت به دنبال پاسخگویی سیلورگیت به دلیل نقش ادعایی اش در انتقال سپرده های کاربران FTX به حساب های بانکی Alameda است.

یک شکایت دسته جمعی علیه بانک Silvergate، Silvergate Capital Corporation، و مدیر عامل Silvergate، Alan Lane، در ناحیه جنوبی کالیفرنیا به دلیل حساب‌هایی که توسط شرکت‌های ارزهای دیجیتال مشکل دار FTX و Alameda Research تشکیل شده است، تشکیل شده است.

این شکایت با هدف پاسخگویی سیلورگیت به خاطر نقشش در واریز سپرده‌های کاربران FTX به حساب‌های بانکی Alameda است که باعث وحشت در بازار ارزهای دیجیتال شد و در نهایت منجر به اعلام ورشکستگی هر دو شرکت شد.

این شکایت توسط شاکی جوی گونزالس به نیابت از دیگران در شرایطی مشابه او تنظیم شد. طبق این دادخواست، شاکیان پس‌انداز خود را از طریق FTX Exchange، پلتفرمی که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های ارزشمند خود را «با خیال راحت ذخیره، پول نقد یا با سایر دارایی‌ها مبادله کنند» در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند.

در این دادخواست ادعا شده است که Silvergate نقض وظیفه امانتداری صرافی را از طریق روش‌های متقلبانه FTX، نقل و انتقالات نادرست، وام دادن به وجوه کاربر و اختلاط وجوه تسهیل و تسهیل کرده است. طبق این دادخواست، Silvergate مسئول نقش خود در “تسهیل کلاهبرداری سرمایه گذاری FTX” است و موظف است آنچه را که به شاکیان و سایر سرمایه گذاران بدهکار است بازگرداند.

شاکیان توسط Girard Sharp و Hartley LLP نمایندگی می شوند. این در حالی است که وکلای متهمان هنوز در زمان نگارش این گزارش حاضر نشده اند.

مربوط: کارمند سابق FTX: هزینه های گزاف و پرستش SBF

در ۶ دسامبر، سه سناتور آمریکایی نامه‌ای به سیلورگیت ارسال کردند و در مورد نقش این شرکت در میلیاردها دلار از دست رفته در سقوط FTX درخواست پاسخ دادند. سناتورهای الیزابت وارن، جان کندی و راجر مارشال از لین خواستند جزئیاتی در مورد رابطه شرکت با FTX ارائه دهد.

در همین حال، وکلای FTX اخیراً به دنبال مجوز برای فروش FTX اروپا، FTX ژاپن، مبادله مشتقات LedgerX و پلت فرم تسویه سهام Embed هستند. به گفته وکلای دادگستری، ارزش دارایی در معرض خطر است زیرا تجارت تحت فشار نظارتی قرار دارد، که مستلزم “فرایند فروش سریع” است.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا