🚨 اخبار ارز دیجیتال

Silvergate شبکه تبادل را می بندد، ۹.۹ میلیون دلار را برای BlockFi منتشر می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این بانک در حال حذف تدریجی شبکه پرداخت کریپتو خود است و ادعا می کند که فسخ یک تصمیم مبتنی بر ریسک است.

بانک کریپتوکارنسی Silvergate در ۳ مارس اعلام کرد که شبکه پرداخت دارایی دیجیتال خود را از رده خارج می‌کند و ادعا می‌کند که از رده خارج کردن یک «تصمیم مبتنی بر ریسک» است. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که قیمت سهام این بانک در پنج روز گذشته بیش از ۵۹ درصد به دلیل ترس از ورشکستگی بالقوه کاهش یافته است.

سلب مسئولیت در وب سایت Silvergate بیان می کند:

بانک سیلورگیت تصمیمی مبتنی بر ریسک برای قطع شبکه تبادل سیلورگیت (SEN) با اثرگذاری فوری اتخاذ کرده است. سایر خدمات مرتبط با سپرده گذاری به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

حکم دوم در همان روز توسط قاضی ایالات متحده، Michael B. Kaplan، گفت که Silvergate باید ۹.۸۵ میلیون دلار سپرده شده توسط BlockFi را بازگرداند. بر اساس اسناد منتشر شده در وب سایت مشاور بازسازی بلاک فای، دادگاه به بانک دستور داد بلافاصله پس از توافق دو شرکت در نوامبر ۲۰۲۲، وجوه را آزاد کند.

تصویر از وب سایت Silvergate در ۴ مارس ۲۰۲۳. منبع: سیلورگیت

BlockFi یکی از شرکت های رمزنگاری است که به همراه Silvergate تحت تأثیر سقوط FTX در سال گذشته قرار گرفت. بانک‌های رمزنگاری به دلیل بازار نزولی کریپتو مشکلات نقدینگی داشتند که منجر به زیان خالص ۱ میلیارد دلاری شد تا اینکه در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ دچار خروجی‌های قابل‌توجهی شدند.

برای کاهش تأثیر افزایش برداشت، سیلورگیت ۳.۶ میلیارد دلار از سیستم بانکداری وام مسکن فدرال (FHLB)، کنسرسیومی متشکل از ۱۱ بانک محلی در سراسر کشور که به سایر بانک ها و وام دهندگان کمک مالی می کند، وام گرفت.

در گزارشی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) منتشر شده است، بانک‌های دارایی دیجیتال خروج گسترده سپرده‌ها و اقدامات انجام شده برای حفظ نقدینگی نقدی، از جمله تامین مالی عمده‌فروشی و فروش اوراق بدهی را برجسته کردند. این بانک رمزنگاری به دلیل ارتباط با FTX و Alameda Research با یک شکایت دسته جمعی مواجه است.

نگرانی‌ها مبنی بر اینکه بحران نقدینگی می‌تواند منجر به حمایت از ورشکستگی شود، این هفته پس از تأخیر سیلورگیت در ارائه گزارش مالی سالانه ۱۰ هزار دلاری خود افزایش یافت. در عرض ۲۴ ساعت پس از اعلام، شرکت‌های ارز دیجیتال Coinbase، Circle، Bitstamp، Galaxy Digital و Paxos اعلام کردند که برخی از شراکت‌های خود با بانک‌ها را کاهش خواهند داد. MicroStrategy و Tether به تعدادی از شرکت‌ها ملحق می‌شوند که علنا ​​هرگونه قرار گرفتن در معرض مادی بانک‌ها را رد می‌کنند.

خلاصه بازار Silvergate Capital Corp. 27 فوریه تا ۳ مارس ۲۰۲۳. منبع: Google Finance

طبق گزارش Short Interest Reporting در ماه فوریه، سهام Silvergate با بیش از ۷۲.۵ درصد از سهام فروخته شده در ایالات متحده، دومین سهام کوتاه مدت در ایالات متحده بود.

Silvergate بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا