🚨 اخبار ارز دیجیتال

HSBC بخش بریتانیایی بانک سیلیکون ولی را به قیمت ۱ پوند می خرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

غول بانکی HSBC اعلام کرده است که بازوی بریتانیایی آن بانک Silicon Valley UK Limited (SVB UK) را به قیمت ۱ پوند (۱.۲۱ دلار) خریداری خواهد کرد.

غول بانکداری جهانی HSBC Holdings به دنبال نجات شعبه بانک سیلیکون ولی شکست خورده مستقر در بریتانیا با خرید جدیدی است.

HSBC به طور رسمی در ۱۳ مارس اعلام کرد که شرکت تابعه آن HSBC UK Bank، Silicon Valley Bank UK Limited را به قیمت ۱ پوند (GBP) یا ۱.۲۱ دلار خریداری خواهد کرد.

HSBC در بیانیه‌ای اعلام کرد که تا ۱۰ مارس ۲۰۲۳، SVB UK حدود ۵.۵ میلیارد پوند (۶.۷ میلیارد دلار) وام و حدود ۶.۷ میلیارد پوند (۸.۱ میلیارد دلار) سپرده داشته است.

برای سال مالی منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲، SVB UK سود قبل از مالیات ۸۸ میلیون پوند (۱۰۷ میلیون دلار) ثبت کرد. انتظار می رود سرمایه ملموس SVB UK حدود ۱.۴ میلیارد پوند (۱.۷ میلیارد دلار) باشد.

HSBC با بیان اینکه دارایی ها و بدهی های شرکت مادر SVB UK از این معامله مستثنی می شود، نوشت: «محاسبه نهایی سود حاصل از خرید در زمان مناسب ارائه خواهد شد. از ، و به زودی تکمیل خواهد شد.

به گفته نوئل کویین، مدیر عامل گروه HSBC، این خرید دارای “پیامدهای استراتژیک بزرگ” برای کسب و کار HSBC در بریتانیا، تقویت امتیاز بانکداری تجاری آن و تبدیل آن به شرکتی نوآور و با رشد سریع است. توانایی ما برای ارائه خدمات را تقویت کنید. او اضافه کرد:

“ما مشتاقانه منتظر استقبال مشتریان SVB UK در HSBC هستیم و به رشد آنها در بریتانیا و در سراسر جهان کمک می کنیم. شما می توانید با خیال راحت به بانکداری خود طبق معمول ادامه دهید، زیرا HSBC را می دانید.”

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که مقامات ایالات متحده به SVB دستور دادند در ۱۰ مارس فعالیت خود را متوقف کند، و چندین شرکت بزرگ رمزنگاری مانند Circle و Coinbase آسیب هایی را بر بخش بانکی وارد کردند که باعث کاهش بازار ارز دیجیتال شد. موجی از وحشت در پی داشت. .

این کار در حال انجام است و به محض در دسترس شدن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا