اخبار ارز دیجیتال

فروپاشی بانک سیلیکون ولی: هر چیزی که تا به حال اتفاق افتاده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رویدادهای پیرامون بانک سیلیکون ولی به سرعت در حال حرکت هستند. در اینجا خلاصه ای از تحولات عمده طی سه روز است.

سقوط ناگهانی بانک سیلیکون ولی (SBV) استیبل کوین را از بین می برد و تنظیم کننده های ایالات متحده و بریتانیا را بر آن داشت تا برنامه های اضطراری را آماده کنند و کسب و کارهای کوچک، سرمایه گذاران خطرپذیر و سایر سپرده گذاران دارای بودجه خوب را جذب کنند. در بانک فناوری کالیفرنیا گیر کرده است.

تیم Cointelegraph خلاصه ای از آخرین و مهم ترین تحولات پیرامون بانک های مشکل دار را گردآوری کرده است.

10 مارس: بانک سیلیکون ولی توسط رگولاتورهای کالیفرنیا بسته شد.

بانک سیلیکون ولی (SVB) توسط ناظر مالی کالیفرنیا در 10 مارس پس از اعلام فروش عمده دارایی‌ها و سهام برای جذب سرمایه اضافی تعطیل شد.

دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا تأیید کرد که بانک سیلیکون ولی دستور بسته شدن داده شده است، اما دلیلی برای بسته شدن آن اعلام نکرد. تنظیم کننده های کالیفرنیا FDIC را به عنوان ذینفع برای محافظت از سپرده های بیمه شده تعیین کرده اند.

سازمان دیده بان کالیفرنیا، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) را به عنوان ذینفع برای محافظت از سپرده های بیمه شده منصوب کرده است. با این حال، FDIC تنها تا 250000 دلار به ازای هر سپرده گذار، در هر موسسه و هر طبقه مالکیت را تضمین می کند. این بانک بیش از 5 میلیارد دلار سرمایه از شرکت های بزرگ سرمایه گذاری خطرپذیر داشت. بانک سیلیکون ولی یکی از 20 بانک بزرگ در ایالات متحده است که خدمات بانکی را به سرمایه گذاری های دوستدار رمزنگاری مانند Sequoia Capital و Andreessen Horowitz ارائه می دهد.

10 مارس: جهان به بحران بانکی واکنش نشان داد

بانک انگلستان در 10 مارس گفت که SVB UK “پذیرش پرداخت ها یا سپرده ها را متوقف خواهد کرد” زیرا بانک مرکزی قصد دارد از دادگاه درخواست کند تا SVB UK را در “بررسی ورشکستگی بانک” قرار دهد.

سپرده گذار ایالات متحده در صف برداشت وجهبر اساس گزارش های تایید نشده، FDIC قصد دارد 95 درصد از سپرده های بیمه نشده SVB را پوشش دهد که 50 درصد آن ظرف هفته آینده پرداخت خواهد شد.

کمتر از 48 ساعت پس از اینکه مدیریت فاش کرد که برای تقویت عملیات خود نیاز به جذب 2.25 میلیارد دلار از سهام خود دارد، سقوط بانک سریع بود. سپس سهام سقوط کرد و در 9 مارس بیش از 60 درصد سقوط کرد.

11 مارس: صنعت کریپتو شروع به احساس درد می کند

گزارش هایی از قرار گرفتن صنعت کریپتو در معرض بانک های شکست خورده وجود دارد. Circle 3.3 میلیارد دلار SVB داشت. یکی از سخنگویان Circle به Cointelegraph گفت: “ما منتظر شفافیت در مورد نحوه تاثیر دریافت FDIC SVB بر سپرده گذاران هستیم، اما Circle و USDC به طور عادی به فعالیت خود ادامه می دهند. وجود دارد.”

ترکیب ذخایر دایره تا 9 مارس 2023. منبع: دایره

استیبل کوین USDC Circle با از دست دادن بیش از 10 درصد از ارزش خود، از بین رفته است. دپگ USDC (USDC) یک اثر دومینو داشته است و چندین استیبل کوین را نیز از میخ خارج کرده است. DAI (DAI)، USDD و FRAX تحت تأثیر قرار گرفتند. Circle اعلام کرده است که از “منابع” شرکت برای جبران کسری ناشی از سقوط SVB استفاده خواهد کرد.

USDC پس از از دست دادن پیوند 1 دلار در 11 مارس به آرامی در حال بهبود است. منبع: CoinMarketCap

11 مارس: ترس از عفونت گسترش می یابد

نهنگ ها تلاش کردند تا وجوه خود را به خارج از USDC منتقل کنند، که باعث پیامدهایی در سراسر جامعه DeFi شد. MakerDAO ناشر DAI پیشنهادی فوری برای کاهش 3.1 میلیارد دلار قرار گرفتن در معرض USDC ارائه کرده است. مبادله استخر Curb Finance در 11 مارس به رکورد 7 میلیارد دلاری رسید. با افزایش سریع ترس از سرایت، بانک‌های محلی به‌ویژه در معرض خطر تلقی شدند و هشدارهای وحشتناکی صادر شد. در همان زمان، سرمایه گذاران خطرپذیر و دیگران به SVB تجمع کرده اند تا در صورت تملک و افزایش سرمایه SVB، تمایل خود را برای ادامه همکاری با بانک ها اعلام کنند.

12 مارس: تنظیم کننده ها در حال حرکت هستند

تنظیم کننده های ایالات متحده و بریتانیا اقداماتی را برای رسیدگی به سقوط SVB آغاز کرده اند. جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا در مصاحبه ای گفت که وزارت خزانه داری بر نیازهای سپرده گذاران متمرکز است و قصدی برای نجات بانک ها ندارد.ما برنامه های کوتاه مدت برای تامین نیازهای عملیاتی و جریان نقدی کوتاه مدت مشتریان خود داریم. “

بانک لندن یک مناقصه رسمی برای شعبه SVB در بریتانیا انجام داده است.

بلومبرگ گزارش داد که FDIC در شب 11 مارس در حال انجام فرآیند حراج برای SVB بود. وال استریت ژورنال گزارش داد که مناقصه در ساعت 14:00 ET در 12 مارس بسته شد. الون ماسک گفت او در توییتی گفت که از ایده خرید بانک استقبال می کند. طبق گزارش ها، دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز در حال آماده سازی “اقدامات مهم” است.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا