اخبار ارز دیجیتال

بانک امضا و مدیران سابق مورد شکایت سهامداران ادعایی کلاهبرداری


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سهامداران بانک را متهم کردند که سه روز قبل از توقیف آن توسط رگولاتورهای ایالتی، به دروغ ادعا کرده است که “از نظر مالی قوی” است.

در 14 مارس، بانک امضاکننده مستقر در نیویورک که به تازگی بسته شده است و مدیر اجرایی سابق آن، جوزف دی پائولو، مدیر مالی استیون ویلمسکی، و مدیر عملیات اجرایی، یک شکایت دسته جمعی علیه اریک هاول تشکیل شده است. ، ظاهراً یک کلاهبرداری انجام داده است که توسط رویترز گزارش شده است.

سهامداران بانک را متهم کردند که سه روز قبل از توقیف آن توسط رگولاتورهای ایالتی، به دروغ ادعا کرده است که “از نظر مالی قوی” است. این دعوا به دنبال خسارت نامشخصی علیه سهامدارانی است که بین 2 تا 12 مارس 2023 سهام داشتند.

این شکایت توسط سهامدارانی به رهبری متیو شفر در دادگاه فدرال بروکلین ثبت شد. شاکیان ادعا می کنند که Signature Bank آسیب پذیری خود را در برابر تملک با اظهارات نادرست یا گمراه کننده در مورد سلامت مالی خود پنهان کرده است. گفته می شود هدف از این اظهارات فرونشاندن ترس ناشی از مشکلات پیش روی بانک های سیلیکون ولی بوده است که دو روز قبل از امضای بانک توسط شرکت بیمه سپرده فدرال توقیف شده بود.

در دعوای قضایی ادعا شده است که بانک امضا به اندازه کافی دارای سرمایه، نقدینگی و از نظر مالی قوی است تا بتواند “همه نیازهای مشتری” را برآورده کند و خود را از رقبا در “زمان های دشوار” متمایز کند. این اظهارات ظاهراً وضعیت مالی واقعی بانک را پنهان کرده است. طبق گزارشات، این شکایت توسط همان شرکت حقوقی که گروه مالی SVB مالی بانک سیلیکون ولی و مدیر عامل و مدیر مالی آن در روز دوشنبه شکایت کرده بود، تنظیم شده است.

برای تقویت اعتماد عمومی به بخش بانکی و محافظت از اقتصاد، تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده روز یکشنبه تصمیم گرفتند که به سپرده‌گذاران در امضاکنندگان و بانک‌های سیلیکون ولی، بدون توجه به موجودی حساب، غرامت کامل ارائه کنند. با این حال، حمایت یکسان برای سهامداران اعمال نمی شود.

مطالب مرتبط: Marathon Digital: سپرده های بانکی امضا امن و در دسترس هستند

در 12 مارس، دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) رسماً بانک تحت امضای زیر مستقر در نیویورک را بسته و تحت کنترل خود درآورد. در بیانیه ای که در 12 مارس توسط فدرال رزرو منتشر شد، آمده است که تصمیم برای تعطیلی این بانک با همکاری فدرال رزرو برای محافظت از اقتصاد ایالات متحده و افزایش اعتماد عمومی به سیستم بانکی اتخاذ شده است.

در 13 مارس، برنی فرانک، نماینده سابق کنگره آمریکا، که اتفاقاً یکی از مدیران بانک نیز هست، پیشنهاد کرد که بسته شدن اخیر بانک امضاکننده زیر بخشی از نمایش قدرت ظاهری بود. فرانک گفت که تنها نشانه مشکل در Signature، سپرده گذاری 10 میلیارد دلاری در 10 مارس بود که به عقیده او سرایت ناشی از افزایش بانک سیلیکون ولی بود.

فرانک گفت که رگولاتور می خواهد یک پیام قوی ضد رمزنگاری ارسال کند، حتی اگر ورشکستگی اساسی وجود نداشته باشد. او در مصاحبه با CNBC گفت:

«من فکر می‌کنم بخشی از اتفاقی که افتاد این بود که تنظیم‌کننده‌ها می‌خواستند یک پیام ضد رمزنگاری بسیار قوی ارسال کنند. […] ما تبدیل به پسر بیلبورد شدیم زیرا بر اساس اصول ورشکستگی وجود نداشت. ”نویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا