🚨 اخبار ارز دیجیتال

سیگنال هایی حاکی از خروج از بازار بریتانیا پس از تصویب لایحه ایمنی آنلاین

منتقدان لایحه ایمنی آنلاین بریتانیا استدلال کرده‌اند که این لایحه می‌تواند به مقامات دریچه پشتی برای سرویس‌های رمزگذاری سرتاسری بدهد و قبل از تصویب آن خواستار اصلاحاتی شده‌اند.

لایحه ای با هدف تنظیم برخی خدمات اینترنتی در بریتانیا، از جمله فعالیت در متاورس، به تصویب مجلس رسیده و منتظر تصویب پادشاه چارلز برای تبدیل شدن به قانون است.

دولت بریتانیا در اطلاعیه ای در ۱۹ سپتامبر اعلام کرد که لایحه ایمنی آنلاین قرائت نهایی خود را در پارلمان به تصویب رسانده و به زودی در این کشور به قانون تبدیل خواهد شد. قانونگذاران قبلاً در مورد اینکه آیا هدف این لایحه محافظت از کاربران آنلاین است یا خیر، به ویژه بر موارد زیر بحث کردند: کودکان – به طور بالقوه در محیط های مجازی مانند متاورس قابل گسترش است.

دولت گفت: نسخه نهایی این لایحه از پلتفرم های رسانه های اجتماعی می خواهد که بر محتوای مضر برای کودکان تمرکز کنند و “به سرعت محتوای غیرقانونی را حذف کنند یا از ظاهر شدن آن در وهله اول جلوگیری کنند.” گفته می شود که اجباری است. اطلاعات دقیقی در مورد نحوه گزارش مسائل مربوط به ایمنی آنلاین برای کاربران فراهم می کند.

اگر یک پلتفرم رسانه اجتماعی از این قوانین پیروی نمی کند، [the Office of Communications] جریمه هایی تا سقف ۱۸ میلیون پوند یا ۱۰ درصد از درآمد سالانه جهانی، هر کدام که بیشتر باشد، ممکن است اعمال شود. این بدان معناست که جریمه‌های بزرگ‌ترین پلتفرم‌ها می‌تواند به میلیاردها پوند برسد.»

برخی از مخالفان این لایحه خواهان اصلاحاتی برای محافظت از رمزگذاری سرتاسری هستند و می‌گویند که این قانون به دولت اجازه ورود درهای پشتی را می‌دهد و به طور بالقوه حریم خصوصی کاربران را نقض می‌کند. در ماه ژوئن، اپل گفت که نسخه آن زمان این صورتحساب بود[d] تهدیدهای جدی مربوط به “نظارت، سرقت هویت، کلاهبرداری، و نقض داده ها.”

مردیث ویتاکر، رئیس بنیاد سیگنال، گفت: گفت پست ۲۰ سپتامبر توسط X نشان می‌دهد که اگر شرکت مجبور شود طبق دستورالعمل‌های لایحه ایمنی آنلاین، «مجبور به ایجاد یک درب پشتی» شود، برنامه پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده مجبور به ترک بریتانیا می‌شود. بیانیه او به دنبال بررسی نهایی قانونگذاران در مورد اصلاحیه ای بود که حفاظت از چنین خدمات رمزگذاری شده را مشخص نکرد.

مربوط: بریتانیا ممنوعیت کامل تماس های سرد را برای سرمایه گذاری های رمزنگاری در نظر می گیرد

تصویب لایحه ایمنی آنلاین در همان روزی صادر شد که مجلس اعیان لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی را با هدف مقابله با جرایم مالی مرتبط با رمزنگاری در بریتانیا ارائه کرد. قانونگذاران اصلاحات نهایی این لایحه را قبل از تصویب بررسی خواهند کرد، اما به نظر می رسد آخرین نسخه به مقامات بریتانیا اختیارات بیشتری برای جستجو و توقیف ارزهای رمزنگاری شده مورد استفاده برای مقاصد غیرقانونی می دهد.

از اول سپتامبر، قوانین سفر بریتانیا که برای شرکت‌های رمزنگاری ارائه‌دهنده خدمات به ساکنان، پس از تصویب در کشورهایی مانند ایالات متحده، ژاپن و آلمان به اجرا گذاشته شد. این چارچوب می‌تواند از شرکت‌ها بخواهد که ارسال ارزهای دیجیتال خاص را از حوزه‌های قضایی که هنوز با قانون سفر مطابقت ندارند، متوقف کنند.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید: بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا