اخبار ارز دیجیتال

زیمنس اوراق قرضه دیجیتالی 60 میلیون یورویی را در بلاک چین عمومی منتشر می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

زیمنس به اشتراک گذاشت که فرآیند انتشار اوراق قرضه دیجیتال بسیار سریعتر و کارآمدتر از روش های سنتی انتشار اوراق قرضه است.

زیمنس، غول مهندسی و فناوری آلمان، به یکی از اولین شرکت‌هایی در آلمان تبدیل شده است که بر اساس قانون اوراق بهادار الکترونیک آلمان، اوراق قرضه دیجیتالی را در یک بلاک چین عمومی به ارزش 60 میلیون یورو با سررسید یک ساله منتشر کرد.

بر اساس این اطلاعیه، این اوراق مستقیماً به سرمایه‌گذارانی از جمله دکابانک، بانک دی‌زی و یونیون اینوستمنت بدون نیاز به تسویه مرکزی یا گواهی‌های جهانی مبتنی بر کاغذ فروخته شد. زیمنس گفت که این فرآیند اجازه می دهد تا معاملات بسیار سریعتر و کارآمدتر از روش های سنتی انتشار اوراق قرضه انجام شود.

زیمنس در اطلاعیه خود مزایای استفاده از اوراق قرضه دیجیتال را نسبت به روش های سنتی انتشار اوراق قرضه برجسته کرد. به گفته این شرکت، “انتشار اوراق قرضه در بلاک چین در مقایسه با فرآیندهای قبلی مزایای بسیاری را ارائه می دهد. به عنوان مثال، نیاز به گواهی نامه های جهانی مبتنی بر کاغذ و تسویه مرکزی را از بین می برد. اوراق قرضه را می توان مستقیماً بدون واسطه بانک به سرمایه گذاران فروخت.”

از آنجایی که یورو دیجیتال در زمان تراکنش هنوز در دسترس نبود، تراکنش با استفاده از روش‌های پرداخت سنتی تکمیل شد و همچنان در عرض دو روز تکمیل شد. زیمنس قصد دارد خود را به عنوان یک پیشگام در توسعه مداوم راه حل های دیجیتال برای بازارهای سرمایه و اوراق بهادار قرار دهد.

پیتر راثگب، خزانه‌دار شرکت زیمنس گفت:

با دور شدن از کاغذ و حرکت به سمت یک بلاک چین عمومی برای انتشار اوراق بهادار، می‌توانیم معاملات را بسیار سریع‌تر و کارآمدتر از زمان انتشار اوراق قرضه در گذشته انجام دهیم. به لطف این، ما به نقطه عطف مهمی در توسعه دیجیتال رسیده‌ایم. اوراق بهادار در آلمان.»

مرتبط: اسرائیل آزمایش زنده اوراق قرضه دیجیتال توکن شده را آغاز می کند

در چند سال گذشته، زیمنس در حال آزمایش فناوری بلاک چین بوده است. در اکتبر 2020، Cointelegraph گزارش داد که Pebbles، یک پلتفرم تجارت انرژی مبتنی بر بلاک چین که توسط غول فناوری آلمانی زیمنس پشتیبانی می‌شود، یک نسخه آزمایشی مجازی از یک پلتفرم بازار مبتنی بر بلاک چین برای تجارت بهینه انرژی برگزار کرد.

علاوه بر این، در ژوئیه 2019، زیمنس، از طریق یکی از زیرمجموعه های خود، زیمنس موبیلیتی، با استفاده از فناوری بلاک چین برای برنامه اشتراک خودروی خود به کاوش پرداخت.

نویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا