اخبار ارز دیجیتال

آیا باید Crypto Rebrand شود؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چیزی که مردم باید بدانند این است که فناوری بلاک چین و حقه‌ای که برخی افراد انجام می‌دهند دو چیز بسیار متفاوت هستند.

از آنجایی که افراد بیشتری به سمت پتانسیل سود ارزهای رمزنگاری شده جذب می‌شوند، بدبینان به طور فزاینده‌ای به تقلب‌ها و شکست‌هایی که در این فضا اتفاق می‌افتد اشاره می‌کنند. هک‌های مختلف، تلاش‌های باج‌افزار استعماری در راه است، Terra/Luna، Three Arrows Capital، درجه سانتی‌گراد و مهم‌تر از همه FTX/ شکست‌های معروف Alameda هیچ کمکی به بهبود وجهه مخدوش کریپتو نکرده است.

این کمکی نمی کند که مخالفان قوی و صداهای تأثیرگذار به طور مداوم کریپتو را محکوم کنند. رسانه های جریان اصلی نیز هر از گاهی آن را روی هم می ریزند. تعداد دفعاتی را که کلمات “کریپتو” و “کلاهبرداری” در یک مقاله جمع می شوند، بشمارید. بسیاری را خواهید یافت.

سناتور آمریکایی الیزابت وارن گفته است که ارتش “ضد رمزنگاری” را به عنوان بخشی از این کمپین تشکیل خواهد داد. ترس، عدم قطعیت و شک (FUD) از طریق اخبار و فوران دائمی افکار منتشر می شود.

چیزی که مردم باید بدانند این است که فناوری بلاک چین و حقه‌ای که برخی افراد انجام می‌دهند دو چیز بسیار متفاوت هستند. شاید راه انجام این کار این باشد که بخش کریپتو به طور جدی تغییر نام تجاری را در نظر بگیرد.

کریپتو فقط راهی برای پرداخت به اعتبارسنجی گره های شبکه است تا بلاک چین را به خوبی اجرا کند. این پرداخت برای سرمایه گذاری در سرورها، شبکه ها، اتصال به اینترنت، بهره برداری و نگهداری، قبوض برق و زمان برای اطمینان از اجرای روان بلاک چین است. برای کسانی که از بلاک چین استفاده می کنند، یک دفتر کل تراکنش اضافی که در بسیاری از مکان ها تکرار می شود، تضمین می کند که تراکنش ها به درستی ثبت شده و قابل رد نیستند.

اگر تا به حال با قبض رستوران مخالفت کرده اید و چند دوست به کمک شما آمده اند، این نمونه ای از ردیابی مجموعه ای اضافی از دفتر کل معاملات است. برای آن سرویس، کاربران هزینه‌های تراکنش‌هایی را می‌پردازند که به اعتبارسنجی‌ها ارسال می‌شود. کارمزد تراکنش و پرداخت به اعتباردهنده ارزهای رمزنگاری شده هستند.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

اکنون، مانند بسیاری از فناوری‌های جدید، کلاهبرداران و موارد مشابه همیشه وجود خواهند داشت. وقتی به کسی پول می‌دهید، می‌گویند آن را در رمزنگاری می‌گذارد و پول شما تمام شده است، اما پول شما برای رمزنگاری از بین نمی‌رود، به همین دلیل ناپدید شد. اگر کیف پول شما هک شده و وجوه شما به سرقت رفته است، احتمالاً باید امنیت رمزنگاری خود را ارتقا دهید، اما همچنان این یک دزدی ساخته دست بشر است که مستلزم دستگیری و پیگرد قانونی عاملان آن است.

مشکل این است که اکثر مردم این تمایزها را قائل نیستند. اما شاید این هم تقصیر آنها نباشد. برای مدت طولانی، بخش کریپتوکارنسی مانند غرب وحشی عمل می کند و از مقررات اجتناب می کند، دقیقاً به این دلیل که بسیاری از حامیان آن بخش مالی سنتی را دوست ندارند. علاوه بر این، بسیاری از طرفداران آن از استفاده از اسامی مستعار و آواتارها حمایت می‌کنند و از اصطلاحات رمزنگاری مانند WAGMI، HODL، قالی‌کشی و دست‌های الماسی استفاده می‌کنند که این صنعت را برای خارجی‌ها عجیب جلوه می‌دهد.

شاید اکنون زمان آن رسیده است که صنعت کریپتو متوجه شود که همه چیز در دنیای مالی سنتی بد نیست. نظارت حداقلی برای جلوگیری از تصرف فضا توسط کلاهبرداران، از همه محافظت می کند، نه تنها از کاربران مشتری، بلکه از خود بازیگران صنعت کریپتو نیز محافظت می کند.

به طور مشابه، بخش مالی سنتی باید مزایای نداشتن دفتر کل معاملات جداگانه در پایگاه داده هر بانک را بشناسد. این امر مستلزم آن است که بانک خارجی به‌روزرسانی‌های تراکنش را به‌طور غیرمستقیم با استفاده از بانک خبرنگار از طریق سامانه پیام‌رسانی سوئیفت ارسال کند. سیستم‌های پیام‌رسان بانکی کنونی، مانند خانه تسویه خودکار (ACH) و سوئیفت برای چک، دهه‌ها است که وجود دارند و سرعت صاعقه‌ای از آشتی و آشتی را ارائه می‌دهند که نسل Z و آلفا به آن عادت کرده‌اند. حواله امکان‌پذیر نیست.

ظاهر یک صنعت اغلب با بلوغ آن تغییر می کند. همانطور که کریپتوکارنسی بالغ می‌شود، اگر در مورد جذب بقیه جمعیت جهان برای حمایت از آن جدی است، باید خود را تغییر نام دهد. باید رشد کند و جایگاه واقعی خود را به عنوان یک طبقه دارایی محترم که می‌تواند برای همه و در همه جا لذت ببرد، بگیرد.

زین جفر مدیر عامل شرکت زین ونچرز است که در زمینه وب ۳ و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تخصص دارد.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Zain Jaffer

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا