اخبار ارز دیجیتال

با اشاره شیبا اینو به راه اندازی بلاک چین L2، قیمت SHIB برای رونق ۷۵ درصدی آماده می شود

معامله گران Shiba Inu با راه اندازی Sibarium در FOMO هستند، اما ممکن است هنوز بهترین زمان برای خرید SHIB نباشد.

شیبا اینو می خواهد چیزی بیش از یک ارز رمزنگاری ممتیک الهام گرفته از Dogecoin باشد زیرا به راه اندازی یک شبکه لایه ۲ به نام Shibarium نزدیک می شود. در همین حال، توکن SHIB به عنوان یکی از بهترین عملکردها تا کنون در سال ۲۰۲۳ ظاهر شده است.

قیمت SHIB تا ۶۰ درصد در سال ۲۰۲۳ افزایش می یابد

قیمت SHIB تقریباً ۶۰ درصد نسبت به روز گذشته (YTD) افزایش یافته و به ۰.۰۰۰۰۱۲۹۴ دلار رسیده است که بالاترین قیمت از اوایل نوامبر ۲۰۲۲ است.

نمودار روزانه SHIB/USDT.منبع: Trading View

این دستاوردها عمدتاً به دلیل شرایط کلان مساعد که باعث افزایش‌های مشابه در سایر نقاط بازار کریپتو شد، ظاهر شد. با این وجود، افزایش قیمت Shiba Inu با استقبال سرمایه گذاران از اعلام انتشار بتا Sibarium شتاب بیشتری گرفت.

طبق گزارش‌ها، Sibarium یک شبکه لایه ۲ است که در بالای شبکه اصلی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود. به عبارت دیگر، توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) بسازند و راه‌اندازی کنند، در حالی که هدفشان کاهش هزینه‌های تراکنش و بهبود مقیاس‌پذیری شبکه است.

قیمت‌های شیبا اینو در حال حاضر از ۱۶ ژانویه، زمانی که تیم شیبا اینو با اطلاعیه راه‌اندازی Sibarium مخاطبان را اذیت کرد، ۲۵ درصد افزایش یافته است.

قیمت شیبا اینو: آیا رونق ۷۵ درصدی دوباره در راه است؟

بر اساس شاخص قدرت نسبی ۱۸ ژانویه (RSI)، این شاخص در ۱۸ ژانویه تقریباً ۸۶ بود، یعنی ۱۶ واحد بالاتر از آستانه خرید بیش از حد ۷۰.

مطالب مرتبط: ShibaSwap چیست و چگونه کار می کند؟

در حالت ایده‌آل، اگر RSI بیش از حد خرید شود، سرمایه‌گذاران موقعیت‌های خود را رها می‌کنند که منجر به اصلاح قیمت می‌شود. به عبارت دیگر، SHIB در خطر سقوط به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (EMA 200 هفته ای، موج آبی) نزدیک به ۰.۰۰۰۰۱۱۲۰ دلار است.

نمودار روزانه SHIB/USDT.منبع: Trading View

با این حال، در درازمدت، اگر الگوی برگشت صعودی در نمودار هفتگی باور شود، افزایش قیمت SHIB می تواند ادامه یابد.

این الگو که “گوه سقوط” نامیده می شود، زمانی اتفاق می افتد که قیمت در محدوده ای قرار می گیرد که توسط دو خط روند نزولی و همگرا تعریف شده است.

پس از شکسته شدن قیمت در بالای خط روند بالا و به سمت سطحی با طولی برابر با حداکثر ارتفاع گوه حل می شود.

SHIB مطابق شکل زیر وارد فاز شکست الگوی گوه نزولی شده است. اکنون تا مارس ۲۰۲۳ به ۰.۰۰۰۰۲۰۶۳ دلار رسیده است که ۳۵ درصد افزایش نسبت به سطح قیمت فعلی دارد.

نمودار هفتگی SHIB/USDT با گوه در حال سقوط.منبع: Trading View

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح مقاومت موقت در EMA 50 هفته ای (موج قرمز) نزدیک به ۰.۰۰۰۰۱۳۰۹ دلار تغییر کند، در یک سناریوی نزولی بالقوه، SHIB به زیر هدف شکست گوه می‌شکند.

چنین سقوطی خطر سقوط قیمت شیبا اینو را تا ۴۰ درصد از خط روند بالای گوه نزدیک به ۰.۰۰۰۰۰۸۰۰ دلار یا سطح قیمت کنونی دارد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا