اخبار ارز دیجیتال

مدیرعامل سابق ماینر ارزهای دیجیتال جعلی Icomtech به تقلب در طرح پونزی اقرار کرد.

مارکو اوچوا، رئیس سابق IcomTech، آخرین کلاهبردار رمزنگاری است که متهم شده است و CFTC یک شرکت دیگر و رئیس آن را متهم کرده است.

در ۲۷ سپتامبر، مارکو لوئیس اوچوا در منطقه جنوبی نیویورک به یک فقره توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری سیمی در ارتباط با طرح Icomtech Ponzi گناهکار خود را اقرار کرد. آقای اوچوآ از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ به عنوان مدیر عامل آیکامتک خدمت کرد.

بر اساس بیانیه وزارت دادگستری ایالات متحده، آیکامتک به سرمایه گذاران وعده سود روزانه از محصولات سرمایه گذاری ارائه شده توسط این شرکت را داده است، شرکتی که خود را یک شرکت استخراج و تجارت ارز دیجیتال معرفی می کند. مروجین “نمایشگاه های لوکس” و سایر رویدادهای اجتماعی در سراسر جهان برای جذب مشتری برگزار کردند. این شرکت همچنین توکن خود را به نام Icom منتشر کرد.

مطالب مرتبط: طرح‌های پونزی در مقابل پونزی: تفاوت چیست؟

با این حال، گفته می‌شود که این شرکت در حال استخراج ارزهای دیجیتال نیست و سرمایه‌گذاران قادر به برداشت سود حاصل از حساب‌های خود نیستند. این شرکت در پایان سال ۲۰۱۹ ورشکست شد. اوچوا و سایر مدیران IcomTech در ماه نوامبر متهم شدند. اوچوا ممکن است به ۲۰ سال زندان محکوم شود. دیمین ویلیامز، دادستان ایالات متحده گفت:

اعتراف به گناه امروز پیام روشنی را ارسال می کند که ما به دنبال کسانی خواهیم بود که از ارزهای دیجیتال برای ارتکاب کلاهبرداری سوء استفاده می کنند.

درخواست اوچوا یک روز پس از آن صورت می گیرد که پابلو رودریگز، بنیانگذار Airbit Club Ponzi توسط یک قاضی دیگر در ناحیه جنوبی نیویورک به ۱۲ سال زندان محکوم شد.

همچنین در ۲۷ سپتامبر، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) اتهاماتی را علیه Mosaic Exchange Ltd. و مدیر عامل آن شان مایکل اعلام کرد. گفته می‌شود که صرافی موزائیک سرمایه‌گذاران را برای شرکت در معاملات آتی ارز مجازی نقطه‌ای، سوآپ و معاملات اهرمی به نمایندگی از آنها فریب داده است. کریستین جانسون، کمیسر CFTC در بیانیه ای در رابطه با این اتهامات گفت:

موزاییک توانست مشتقات دارایی دیجیتال را در BitMEX و Binance، دو پلتفرم که قبلا توسط CFTC متهم شده بود، معامله کند، اما نتوانست به عنوان یک FCM ثبت شود. [futures commission merchant]SEF [swap execution facility]، یا DCM [designated contract market]، عدم اجرای روش های مبارزه با پولشویی و آگاهی از مشتریان. ”

او ادامه داد: “بر اساس اختیارات موجود ما، CFTC باید اجرای مقررات را برای رسیدگی به شکاف هایی که ممکن است در این ساختارهای جدید بازار وجود داشته باشد، آغاز کند.”

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعا با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا