🚨 اخبار ارز دیجیتال

شرکای Sequoia می گویند سرمایه گذاری در FTX انتخاب درستی بود: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آلفرد لین از سکویا از سرمایه گذاری ۲۱۳.۵ میلیون دلاری شرکتش در صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX دفاع کرده است.

سرمایه‌گذار آمریکایی، آلفرد لین، شریک Sequoia Capital، از سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری در صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX حمایت کرده است.

در اجلاس فناوری بلومبرگ، لین گفت که سکویا احتمالاً تصمیم سرمایه‌گذاری مشابهی را در صورت وظیفه ارزیابی مجدد FTX برای اولین بار اتخاذ خواهد کرد. «من به کارهایی که انجام دادیم به ۱۵ روش مختلف نگاه کردم. […] به نقل از لین، احتمالاً ما دوباره سرمایه گذاری می کردیم.

Sequoia Capital تقریباً ۸۵ میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند و در شرکت های فناوری بزرگ و چندین تجارت ارز دیجیتال سرمایه گذاری می کند.

این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در مجموع ۲۱۳.۵ میلیون دلار در FTX و FTX US از طریق دو صندوق سرمایه گذاری کرد. Global Growth Fund III 150 میلیون دلار در FTX یا ۳٪ از سرمایه صندوق سرمایه گذاری کرد، در حالی که Capital Global Equities Fund 63.5 میلیون دلار در هر دو شرکت سرمایه گذاری کرد که کمتر از ۱٪ از کل پرتفوی آن است. این خیلی زیاد نیست.

سکویا در نوامبر سال گذشته نامه‌ای به شرکای خود ارسال کرد و اعلام کرد که سرمایه‌گذاری‌های خود در هر دو صرافی ارزهای دیجیتال را به‌عنوان زیان کامل پس از بسته شدن FTX مشخص کرده است. در این نامه توضیح داده شده است: “ما در کسب و کار ریسک پذیری هستیم. برخی سرمایه گذاری ها ما را به سمت بالا و برخی به سمت پایین شگفت زده می کند.”

لین دیدگاه خود را دوباره در رویداد بلومبرگ به اشتراک گذاشت و گفت که فلسفه سرمایه‌گذاری سکویا بر اعتماد بنیانگذاران آن و ریسک‌های حساب شده تکیه دارد و اشاره کرد که گاهی اوقات سرمایه‌گذاری نتیجه نمی‌دهد. لین گفت، علیرغم سقوط چشمگیر FTX و از دست دادن سرمایه، شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر “هنوز در مورد مفهوم کریپتو بسیار هیجان زده هستند.”

جدا از از دست دادن میلیون ها دلار، FTX مشکل دیگری برای این سرمایه گذاری ایجاد کرد. برخی از کاربران صرافی ورشکسته اکنون از سرمایه‌دارانی که از این پلتفرم حمایت کرده‌اند، از جمله Sequoia، Thomas Bravo و Paradigm شکایت کرده‌اند. این شکایت ادعا می کند که هر دو شرکت در یک کمپین بازاریابی تبلیغاتی در سال ۲۰۲۱ شرکت داشتند و این تلاش به FTX “هوای مشروعیت” بخشید. هر سه سرمایه گذار در دور ۹۰۰ میلیون دلاری صرافی سری B در جولای ۲۰۲۱ بودند که بزرگترین در تاریخ ارزهای دیجیتال است.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا