اخبار ارز دیجیتال

Sequoia Capital جدایی سه جانبه برای جداسازی عملیات چین را اعلام کرد

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Sequoia Capital، یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر جهان، به شعبه هایی در ایالات متحده / اروپا، هند / آسیای جنوب شرقی و چین تقسیم خواهد شد.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Sequoia اعلام کرد انشعاب قریب الوقوع شرکت را به سه شراکت مختلف تقسیم می کند که به ترتیب در بازارهای ایالات متحده، چین و آسیا خدمت می کنند.

این اقدام که در 6 ژوئن اعلام شد، با هدف غیرمتمرکز کردن وظایف دفتر پشتیبان شرکت است. سکویا در یک پست توییتری گفت که با اشاره به افزایش پیچیدگی مالی جهانی و افزایش آشفتگی برند، “رویکرد اول محلی” را اتخاذ خواهد کرد.

با این تغییر، شعبه ایالات متحده به تمرکز بر عملیات مستقر در آمریکای شمالی ادامه خواهد داد، در حالی که شعبه دوم به چین و شعبه سوم به هند و سایر بازارهای آسیایی خدمات خواهد داد.

سکویا یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر جهان از نظر دارایی های تحت مدیریت و کل سرمایه است و در دهه 1970 به شهرت رسید. اولین سرمایه گذاری عمده این شرکت در آتاری در سال 1975 بود، درست چند سال قبل از اینکه در سال 1978 به یکی از سرمایه گذاران اولیه اپل تبدیل شد.

برای سال‌ها، Sequoia به وضوح با یافتن شرکت‌های فناوری برای سرمایه‌گذاری در تلاش بوده است. مجموعه آن شامل سرمایه گذاری های اولیه در گوگل، سیسکو، انویدیا، یوتیوب، AirBnB، WhatsApp، Stripe و BitClout است.

این شرکت همچنین 213.5 میلیون دلار در FTX 2021 سرمایه گذاری کرد که FTX در آن سال یک میلیارد دلار درآمد ثبت کرد. FTX در نوامبر 2022 ورشکست می شود و در هفته از 7 نوامبر حداکثر 9 میلیارد دلار ضرر را به همراه خواهد داشت.

مربوط: Sequoia Capital سهام 214 میلیون دلاری FTX را به صفر کاهش داد

با وجود ورشکستگی، گزارش کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده که در 3 فوریه منتشر شد، نشان می‌دهد که Sequoia دارای 13.6 میلیارد دلار سرمایه اولیه است. بر اساس گزارش TechCrunch، این شرکت همچنین یک سبد مشتری رو به ارزش حدود 85 میلیارد دلار را مدیریت می کند.

انشعاب سکویا در زمان آشفته ای برای روابط ایالات متحده و چین رخ داد. تنش بین دو کشور در 3 ژوئن پس از انتشار ویدئویی از یک ناوشکن چینی در حال زمزمه کردن یک کشتی جنگی آمریکایی (معادل مسدود کردن مردم در تردد در دریا) توسط ارتش آمریکا افزایش یافت.

گفته می شود که روابط چین و ایالات متحده اخیراً به دنبال مجموعه ای از حوادث که منجر به بسته شدن هر دو کشور در سال 2023 شد، سرد شده است. در ماه مه، یک حادثه که مقامات نظامی ایالات متحده رویکرد خطرناکی توسط یک جت جنگنده چینی ارزیابی کردند، هواپیماهای شناسایی ایالات متحده را مجبور به انجام اقدامات فراری کرد و در ماه فوریه، یک بالون نظارتی چینی (به گفته مقامات چینی، یک بالون رصد هواشناسی) با یکدیگر برخورد کرد. این هواپیما در حال پرواز بر فراز حریم هوایی ایالات متحده در مونتانا مشاهده شد.

در ادامه، بخش‌های ایالات متحده و اروپای سکویا تحت پرچم سکویا به فعالیت خود ادامه خواهند داد، در حالی که بخش‌های هند و آسیای جنوب شرقی آن به «Peak XV Partners» تغییر نام خواهند داد. شعبه چین این شرکت نام چینی خود را حفظ خواهد کرد و به انگلیسی “HongShan” نامیده می شود.

این شرکت می گوید این تغییرات حداکثر تا 31 مارس 2024 تکمیل خواهد شد.نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا