اخبار ارز دیجیتال

پس از چانه زنی با هکرها، Sentiment 870000 دلار بازیابی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هکر در اولین تراکنش 414 اتر را پس داد و در نهایت 51.75 اتر دیگر را ارسال کرد و 90 درصد از وجوه دزدیده شده را برگرداند.

Lending Protocol Sentiment با ارائه پاداشی به ارزش 95000 دلار به هکرها با موفقیت وجوه دزدیده شده از هک اخیر را بازیابی کرد.

در یک تراکنش زنجیره ای در بلاک چین Arbitrum، Sentiment پیامی را به هکرها ارسال کرد که در صورت بازگرداندن وجوه تا 6 آوریل، 95000 دلار پیشنهاد می کند و از هکرها می خواهد که «کار درست را انجام دهند». اگر هکرها وجوه را برنمی‌گردانند، پروتکل همچنین برای هر کسی که می‌توانست به یافتن و محاکمه مجرمان کمک کند، پول می‌داد.

پیام های زنجیره ای از Sentiment به هکرها.منبع: Abisscan

متاماسک توسط تیلور موناهان ردیابی شد ما پیشرفت خود را برجسته کردیم و اینکه هکرها 414 اتر (ETH) را به ارزش حدود 771000 دلار در اولین تراکنش برگرداندند. در نهایت، هکرها 51.75 ETH دیگر را به آدرس بازیابی احساسات بازگرداندند. پس از معامله، پروتکل وام تایید کرد که آنها وجوه را دریافت کردند.

این هک در 4 آوریل انجام شد. برخی از محققین زنجیره ای پیشنهاد کردند که حمله ممکن است یک حمله با ورود مجدد بوده باشد، در حالی که دیگران گفتند مهاجمان به اشکالات متکی بودند.برآوردهای اولیه از وجوه از دست رفته حدود 500000 دلار بود، اما پس از مدتی اعضای جامعه تایید شده ضرر نزدیک به یک میلیون دلار بود.

مربوط: ربات تجارت ساندویچ نان و کره را در بهره برداری 25 میلیون دلاری از دست می دهد

در همین حال، اعضای جامعه نتیجه او گفت که کل خرابی نتیجه این بود که شرکت‌ها جوایز باگ را جدی نمی‌گرفتند و تلاش‌های هکرها برای «به زور گرفتن آن» را ستود.در همین حال، یکی دیگر از کاربران توییتر توضیح داد این واقعه صرفاً یک «پاداش باگ با فعالیت مجرمانه» بود و شرکت‌ها را بر آن داشت تا پاداش‌های بزرگ‌تر و شفاف‌تری برای اشکال ارائه کنند.

این حادثه شباهت هایی به هک اخیر اویلر فاینانس دارد. در 4 آوریل، پروتکل اتریوم با موفقیت هکرها را متقاعد کرد که حدود 90 درصد از وجوه دزدیده شده را پس از ارائه جایزه بازگردانند. هکرها تقریباً 176.4 میلیون دلار از دارایی های دیجیتال را بازگرداندند در حالی که تقریباً 20 میلیون دلار را حفظ کردند.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در مورد جرایم مربوط به رمزارزها داغ می کنندنویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا