اخبار ارز دیجیتال

سناتور آمریکایی چاک شومر خواستار لایحه «جامع» هوش مصنوعی شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یکی از رهبران اکثریت سنای ایالات متحده از کنگره خواهد خواست تا اقدام فوری دو حزبی برای تصویب یک “قانون جامع” برای سیستم های هوش مصنوعی آینده داشته باشد.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنای ایالات متحده، قصد دارد خواستار “لایحه ای جامع” در مورد امنیت هوش مصنوعی شود.

شومر قرار است در نشستی در ۲۱ ژوئن در موسسه مطالعات استراتژیک و بین المللی در واشنگتن دی سی سخنرانی کند و در آن بر فوریت اقدامات دو حزبی کنگره در این زمینه تاکید کند.

بر اساس گزیده‌ای از سخنرانی منتشر شده توسط دفترش، او گفت که «چاره‌ای جز پذیرش تغییرات مبتنی بر هوش مصنوعی در راه است» و نیاز به استراتژی‌هایی برای تقویت نوآوری را نخواهد داشت.

ما سخت تلاش خواهیم کرد تا یک لایحه جامع تهیه کنیم.

شومر دشواری بالقوه تصویب قانون برای “هر مشکلی” که ممکن است با ظهور هوش مصنوعی ایجاد شود را برجسته می کند. او می‌گوید «با آنچه که ما با آن سروکار داشتیم متفاوت است».

سؤالاتی که مطرح خواهد شد شامل میزان مداخله دولت فدرال در رابطه با مالیات ها و هزینه ها و اینکه آیا اصلاً مداخله فدرال ضروری است یا خیر.

مربوط: مدیر عامل برندهای Animoca: هوش مصنوعی “رابطه همزیستی” با بلاک چین دارد

شومر همچنین برای نوآوری های ایمن که به عموم مردم احساس راحتی می کند استدلال می کند.

اما اگر مردم فکر کنند که نمی توانند با خیال راحت نوآوری کنند، مانع توسعه هوش مصنوعی می شود و حتی ما را از حرکت رو به جلو باز می دارد.

این یک روز پس از آن صورت می گیرد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در ۲۰ ژوئن با کارشناسان سیلیکون ولی درباره تلاش های کاخ سفید برای “استفاده از فرصت ها و مدیریت خطرات” برای هوش مصنوعی دیدار کرد.

در این دیدار، آقای بایدن گفت که او همچنین بر حقوق عمومی و حریم خصوصی و همچنین پرداختن به سوگیری و اطلاعات نادرست قبل از انتشار سیستم هوش مصنوعی تمرکز دارد.

این پس از آن صورت گرفت که بایدن در ماه آوریل با مدیران OpenAI، مایکروسافت و آلفابت متعلق به گوگل برای بحث در مورد هوش مصنوعی دیدار کرد.

قانونگذاران در سراسر کشور به طور فعال در حال بررسی مقررات هوش مصنوعی هستند. در همان روزی که آقای بایدن با کارشناسان سیلیکون ولی ملاقات کرد، یک گروه دو حزبی از قانونگذاران لایحه جدیدی را برای ایجاد کمیسیونی برای بررسی رویکرد کشور به فناوری پیشنهاد کردند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا