اخبار ارز دیجیتال

جلسات استماع FTX سنا: درخواست‌های زیادی برای مقررات و انتقادات رمزنگاری شده

سناتور پت تی گفت: «کریپتو را نمی‌توان متوقف کرد مگر اینکه ما یک سیاست استبدادی سختگیرانه را اعمال کنیم.

قانونگذاران ایالات متحده با کمیته بانکداری سنا در جلسات تحقیق در مورد سقوط صرافی FTX سهم خود را از حامیان و افراد شکاک ارزهای دیجیتال داشتند.

در طول جلسه استماع ۱۴ دسامبر، “سقوط کریپتو: چرا حباب FTX می ترکد و به مصرف کنندگان آسیب می زند”، بسیاری از سناتورها در مورد رویدادهایی که منجر به فروپاشی FTX و دستگیری سام بانکمن شد، تردید داشتند. بدون در نظر گرفتن رویدادها برگزار می شود. برخلاف جلسات ۱۳ دسامبر مجلس نمایندگان – که در آن جان رای، مدیر عامل FTX تنها شاهد بود – جلسات سنا شامل مخالفان ارزهای دیجیتال در زمینه‌های تجاری، سرگرمی و آموزش عالی می‌شد. ترکیبی از افراد موافق بودند.

سناتور پنسیلوانیا، پت تومی، که قبلا از ایالات متحده برای معرفی دلار دیجیتال ابراز حمایت کرده بود، ارزهای دیجیتال را به جای ارز با نرم افزار مقایسه کرد و ممنوعیت کامل دارایی های دیجیتال منجر به مشکلات مالی FTX شد. جنیفر شولپ از موسسه کیت و سرمایه گذار کوین اولری بسیاری در کنگره تکرار کردند و گفتند که ارزهای رمزنگاری شده به طور کامل مسئول نابودی FTX نیستند، اما گفت که یک شرکت غیرقانونی دارایی های کاربران را کنترل می کند.

تومی گفت: “بحران مالی ۲۰۰۸ شامل سوء استفاده آشکار از محصولات مرتبط با وام مسکن بود. آیا تصمیم گرفتید وام مسکن را ممنوع کنید؟” “در FTX، محصول وسیله نقلیه مورد استفاده نیست. مشکل سوء استفاده از سرمایه مشتری، سوء مدیریت فاحش و احتمالاً فعالیت غیرقانونی بود.”

این سناتور افزود:

“برخی از همکاران من قبل از تصویب این لایحه، نوعی تعلیق ارزهای دیجیتال را پیشنهاد کردند. ما نمی‌توانیم ارزهای دیجیتال را متوقف کنیم مگر اینکه سیاست‌های ایدئولوژیکی را وضع کنیم.”

سخنرانی سناتور پت تومی در کمیته بانکی سنا در ۱۴ دسامبر.

هیلاری آلن، پروفسور حقوق، از جمله شکاکان ارزهای دیجیتال بود که به عنوان شاهد در جلسه دادگاه حضور داشتند، در حالی که بانکمن-فرید گفت که می‌خواهد مقررات به نفع شرکتش تحت صلاحیت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) باشد. او ادعا کرد که این کار را انجام داده است. به سختی در حال لابی کردن برای ایجاد یک بن مک کنزی، ستاره هالیوود، که در این جلسه نیز شهادت داد، گفت که ارزهای رمزپایه به عنوان اوراق بهادار تحت چتر نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار واجد شرایط هستند.

سام بانکمن-فرید و بقیه صنعت ارزهای دیجیتال [regulatory] آلن گفت: این در مورد شفاف سازی قانون فعلی است. “آنها خواستار تغییر در قانون برای تطبیق با صنعت بودند. به طور خاص، آنها می خواستند توسط CFTC به جای SEC تنظیم شود. من مودبانه می گویم نه.”

قانونگذاران مختلف قوانین جایگزینی را با هدف تنظیم بخش‌های خاصی از فضای کریپتو پیشنهاد کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد هیچ کدام به رویدادهای FTX نسبت داده نمی‌شوند. سناتور تومی با اشاره به چارچوبی که در ماه آوریل معرفی کرد و لوایح سناتورهای سینتیا رامیس و کریستن گیلیبراند در ژوئن انجام داد، شروع مقررات را در مورد استیبل کوین ها پیشنهاد کرده است.

سناتور الیزابت وارن، یکی از بدبینان شناخته شده ارزهای دیجیتال در کنگره، وقت گذاشته است تا پیوند بین دارایی های دیجیتال و تامین مالی تروریسم و ​​پرداخت های باج افزار را به پیش ببرد. او با سناتور راجر مارشال، قوانینی را ارائه کرد که ملزم به افزودن سیاست‌های ضد پولشویی (AML) برای مشاغل خدمات پولی است و قوانین AML و فرآیندهای بررسی در خزانه‌داری، SEC و CFTC تنظیم شده است.

مربوط: SBF قصد داشت همه را به جز خودش سرزنش کند، شهادت افشا شده کنگره را نشان داد

بسیاری از قانونگذاران ایالات متحده پس از تشکیل پرونده ورشکستگی صرافی ارز دیجیتال و ادعاهایی مبنی بر استفاده مدیر عامل سابق از وجوه کاربران برای سرمایه گذاری در Alameda Research، توجه خود را به Bankman-Fried و FTX معطوف کردند. مقامات باهامایی بانکمن-فرید را در ۱۲ دسامبر به عنوان بخشی از روند استرداد با ایالات متحده دستگیر کردند. او حداقل تا فوریه بدون قرار وثیقه در بازداشت خواهد بود.

پس از جلسه استماع ۱ دسامبر کمیته کشاورزی سنا و جلسه ۱۳ دسامبر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، سومین جلسه استماع سنا بود که در مورد سقوط FTX تحقیق کرد. یک کمیته مجلس نمایندگان اعلام کرد که قصد دارد دومین جلسه استماع عمومی در مورد FTX را در سال ۲۰۲۳ برگزار کند.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا