اخبار ارز دیجیتال

رئیس کمیته بانکداری سنا به دنبال هماهنگی با وزارت خزانه داری در مورد ارزهای دیجیتال است

رئیس کمیته به «کلاهبرداری غافلگیرکننده»، بحران نقدینگی و ورشکستگی صرافی ارز دیجیتال FTX به عنوان نمونه هایی از ریسک های مالی اشاره کرد که وزارت خزانه داری و رگولاتورها باید به آن رسیدگی کنند.

رئیس کمیته بانکی سنای ایالات متحده، شرود براون، از جانت یلن، وزیر خزانه داری خواسته است تا با قانونگذاران مالی و قانونگذاران در مورد قوانین جامع ارزهای دیجیتال «در پی انفجار FTX» همکاری کند.

براون در نامه ای در ۳۰ نوامبر به یلن از وزیر خزانه داری خواست تا بر اساس توصیه های کمیته نظارت بر ثبات مالی (FSOC) با رگولاتورها برای رسیدگی به ارزهای دیجیتال هماهنگ شود. رئیس کمیته از «کلاهبرداری شگفت‌انگیز»، بحران نقدینگی و ورشکستگی صرافی ارز دیجیتال FTX به عنوان نمونه‌هایی از ریسک‌های مالی که نباید «به بازارها و مؤسسات مالی سنتی سرایت کند» اشاره کرد.

ما از شما می‌خواهیم با سایر تنظیم‌کننده‌های مالی همکاری کنید تا به توصیه‌های گزارش FSOC، که شامل اختیاراتی است که تنظیم‌کننده‌ها باید بر فعالیت‌های وابسته و زیرمجموعه‌های خود نظارت داشته باشند، همکاری کنید. براون گفت. همانطور که در گزارش FSOC اشاره شد، در حال حاضر هیچ یک از رگولاتورها به طور کلی دیدگاه جامعی از فعالیت‌های واحدهای ارزهای دیجیتال ندارد.

او اضافه کرد:

همانطور که شکست FTX نشان می‌دهد، با توجه به استفاده گسترده از توکن‌های رمزنگاری اختصاصی توسط نهادهای ارزهای دیجیتال، همراه با ترتیبات مالی مبهم و اتکا به ارزش‌گذاری‌های دلخواه و منابع داده، مقررات مالی مقامات باید به یافتن راه‌هایی برای افزایش افشای موجودیت و رمزارزها، بازار ادامه دهند. صداقت و شفافیت.»

در ماه اکتبر، FSOC گزارشی را با هدف بررسی شکاف‌های بالقوه نظارتی و ریسک‌های ثبات مالی برای دارایی‌های دیجیتال، پس از دستور اجرایی جو بایدن، رئیس‌جمهور درباره ارزهای دیجیتال منتشر کرد. این شورا توصیه کرده است که قانونگذاران قانونی را تصویب کنند تا تعیین کنند کدام «هیات قانونگذار» مسئول تنظیم بخشی از بازار نقدی ارزهای دیجیتال است. یعنی کمیسیون بورس و اوراق بهادار یا کمیسیون معاملات آتی کالا. یلن در آن زمان گفت که این گزارش “پایه ای قوی برای سیاست گذاران” ارائه می کند، اما هیچ جدول زمانی برای اقدام ارائه نکرد.

مربوط: دموکرات‌های کمیته بانکی سنا به SoFi در مورد رعایت مهلت‌های انطباق هشدار می‌دهند

واکنش براون جدیدترین واکنش قانونگذاران آمریکایی بود که دو سنت خود را در مورد ورشکستگی FTX و اقدامات قانونی و قانونی احتمالی ارائه کردند. در ۲۳ نوامبر، سناتورهای الیزابت وارن و شلدون وایت هاوس نامه ای به وزارت دادگستری ارسال کردند که در آن نه تنها پیگرد احتمالی افراد دخیل در تقلب در FTX، بلکه همچنین سقوط بورس را خواستار شدند. قرار است هر دو کمیته مجلس نمایندگان و سنا جلسات استماع جداگانه ای را در ماه دسامبر برای رسیدگی به سقوط صرافی های ارزهای دیجیتال برگزار کنند.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا