اخبار ارز دیجیتال

سناتور وارن: دولت بایدن تلاش کرد تا از “درهم تنیدگی خطرناک” ارزهای دیجیتال با بانک ها جلوگیری کند.

یک سناتور ماساچوست، که صریحاً نسبت به ارزهای دیجیتال بدبین بود، از تلاش‌های مارتین گرونبرگ، رئیس موقت FDIC برای جدا کردن دارایی‌های دیجیتال از بانکداری تحسین کرد.

الیزابت وارن، سناتور ماساچوست، رویدادهای مربوط به نابودی FTX را «مشتی دانه جادویی» نامیده است، که ظاهراً «سرایتی» را که در فضای کریپتو فراگرفته است به عنوان یک موضوع حزبی توصیف می‌کند.

به گفته وکیل کمیته، جاناتان جی. سخنرانی به آقای مک کرنان، وارن در جلسه استماع نامزدهای کمیته بانکی سنا در ۳۰ نوامبر تأیید کرد که ورشکستگی FTX تأثیر قابل توجهی بر موسسات بانکی سنتی در ایالات متحده نداشته است. سناتور ماساچوست، که صریحاً به ارزهای رمزنگاری شده بدبین بود، وقت گذاشت و از کار مارتین گرونبرگ، رئیس موقت شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) تمجید کرد. سال ها.

وارن گفت: «حتی زمانی که کریپتو سقوط کرد، بانک‌ها در امان ماندند.» زیرا ما جنگیدیم. او این کار را علی‌رغم تلاش‌های تهاجمی دولت ترامپ و تقویت‌کننده‌های ارز دیجیتال برای وارد کردن رمزارز و تمام خطرات آن به بانکداری سنتی انجام داد.»

گرونبرگ به یکی از سؤالات وارن پاسخ مثبت داد، سؤالی که او مدعی شد اگر شرکت هایی مانند FTX بیمه مشابهی را از FDIC دریافت کرده باشند، سیستم بانکی «ایمن تر» خواهد بود.

“شواهد از قبل مشخص است. شرکت هایی بودند که در فعالیت های سفته بازانه بسیار شرکت داشتند، به شدت اهرمی داشتند و در معرض از دست دادن اعتماد در اجرای خود بودند. آنها هیچ تماس مستقیمی با موسسات مالی بیمه شده نداشتند. در نتیجه، شکست این شرکت‌ها محدود به فضای ارزهای دیجیتال بودند و بر سیستم بانکی بیمه‌شده تأثیری نداشتند.»

سناتور الیزابت وارن در جلسه استماع کمیته بانکی سنا در ۳۰ نوامبر صحبت می کند.

وارن در ادامه گفت که دارایی‌های رمزنگاری شده برای ادغام در بانکداری سنتی «سمی» و نامناسب هستند و استدلال می‌کند که مالیات‌دهندگان ممکن است از عواقب آن متحمل شوند. این سناتور از جمله کسانی بود که در ۲۳ نوامبر نامه ای را به وزارت دادگستری ارسال کرد و خواستار تحقیق در مورد ورشکستگی FTX و امکان تعقیب افراد دخیل در این رفتار نادرست، به ویژه نقش وی در این جنجال شد. سرخ شده در روغن.

مربوط: استیبل کوین ها در سرایت بازار ارزهای دیجیتال FTX چقدر پایدار هستند؟

اثرات موجی صرافی‌های بزرگی مانند FTX که اعلام ورشکستگی می‌کنند در میان بازار نزولی در جریان است. شرکت ارزهای دیجیتال BlockFi در ۲۸ نوامبر برای فصل ۱۱ اعلام ورشکستگی کرد و گفت که FTX به شرکت تعهدات مالی خاصی بدهکار است. قانونگذاران و رگولاتورها در سراسر جهان در حال بررسی رویدادهای مربوط به FTX هستند و همچنین اعلام کرده اند که قصد خود را برای ایجاد یک چارچوب نظارتی جدید شامل بانک مرکزی اروپا، دولت های ایالتی ایالات متحده و تنظیم کننده اوراق بهادار باهاما دارند.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا