اخبار ارز دیجیتال

سناتور الیزابت وارن می‌گوید که پرداخت‌های رمزنگاری، تجارت فنتانیل را در چین پیش می‌برد.

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک سناتور ماساچوست، با استناد به گزارش Elliptic، گفت که «تعداد معاملات ارزهای دیجیتال مرتبط با کارگزاران فنتانیل چینی تنها در سال گذشته 450 درصد افزایش یافته است.»

سناتور ماساچوست، الیزابت وارن، پیوندهایی را بین پرداخت‌های ارزهای دیجیتال و یک شرکت مستقر در چین که پیش سازهای مواد افیونی ارائه می‌کرد، پیشنهاد کرده است. فنتانیل.

در طول جلسه استماع کمیته بانکداری سنای ایالات متحده در مورد چین در 31 مه، وارن به گزارشی از شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic اشاره کرد که در آن ارتباط بین ارزهای رمزنگاری شده و “قاچاق غیرقانونی مواد مخدر” در بین شرکت های چینی وجود دارد. Elliptic در 23 می گزارش داد که 90٪ از تقریباً 90 تامین کننده پیش سازهای فنتانیل در چین اعلام کردند که مایل به پذیرش پرداخت با ارزهای رمزنگاری شده، از جمله بیت کوین (BTC) هستند.

وارن با استناد به داده‌های Elliptic Report گفت: «احتمالاً ارزهای دیجیتال در چین ممنوع شده‌اند. تعداد معاملات ارزهای دیجیتال مربوط به کارگزاران فنتانیل چینی تنها در سال گذشته 450 درصد افزایش یافته است.

الیزابت روزنبرگ، دستیار وزیر خزانه داری ایالات متحده در امور تامین مالی تروریسم و ​​جرایم مالی، به وارن گفت که دلالان مواد مخدر احتمالاً با استفاده از نام مستعار تراکنش های ارزهای دیجیتال پرداخت می کنند. روزنبرگ دیدگاه وارن را تایید کرد که ارزهای دیجیتال یکی از روش‌های اصلی پرداخت برای شرکت‌های چینی هستند.

یک سناتور ماساچوست گفت که قصد دارد قوانینی را با هدف رسیدگی به برخی از شکاف های نظارتی که بر پرداخت ها به شرکت های درگیر در تجارت غیرقانونی مواد مخدر تأثیر می گذارد، بازگرداند. وارن اولین بار قانون مبارزه با پولشویی دارایی های دیجیتال را در سال 2022 معرفی کرد و در جلسه قبلی کنگره در مورد ارزهای دیجیتال اشاره کرد که در حال آماده شدن برای معرفی مجدد این لایحه است.

کنگره به اندازه کافی درباره فنتانیل بحث کرده است. ما پیشنهاد می کنیم کاری برای مقابله با آن انجام دهیم.

مربوط: وزیر دارایی سابق بلژیک می گوید: «اگر دولتی داروها را ممنوع می کند، باید ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کند.

بر اساس داده های موسسه ملی بهداشت، در سال 2021، بیش از 70000 نفر در ایالات متحده بر اثر مصرف بیش از حد مواد افیونی مصنوعی از جمله فنتانیل خواهند مرد. جاده ابریشم، یکی از پرمخاطب‌ترین پلتفرم‌هایی که اغلب قاچاق مواد مخدر را با استفاده از ارزهای دیجیتال تسهیل می‌کرد، در سال 2013 تعطیل شد و موسس آن راس اولبریخت به حبس ابد محکوم شد.

مجله: اعتیاد به معاملات ارزهای دیجیتال: مراقب چه چیزی باشیم و چگونه آن را درمان کنیمنویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا