🚨 اخبار ارز دیجیتال

امنیت یا نه، به نظر می رسد قیمت اتریوم بر اساس سه معیار کلیدی، سطح ۱.۸۰۰۰ دلار را حفظ کند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اتریوم ممکن است در نهایت با SEC برخورد کند، اما در حال حاضر، داده های اصلی نشان می دهد که اتریوم آماده نگه داشتن سطح ۱۸۰۰ دلار است.

قیمت اتر (ETH) پس از انتشار اخباری مبنی بر شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از صرافی‌های ارزهای دیجیتال بایننس و کوین‌بیس، مجدداً ۱۷۸۰ دلار آزمایش شد، اما گاوهای اتر گفتند که قیمت به زیر سطح حمایت ۶۷ روزه رسیده است. احمقانه نیست که بگوییم باید خوشحال باشیم که ما کار را نکرد.

در واقع، اقدام SEC یک شمشیر دو لبه برای اتریوم است و در توییتر ارزهای دیجیتال، برخی از تحلیلگران بر این باورند که واکنش اتر به دلیل این واقعیت است که اتر به عنوان یک امنیت در هر دو شکایت علیه بایننس و کوین بیس ارائه شده است. ما آن را تحلیل کردیم. به این دلیل بود که در لیست نبود. به عنوان مثال، SEC به صراحت از BNB، Solana (SOL) و Cardano (ADA) به عنوان رقبای مستقیم برای قابلیت‌های پردازش قراردادهای هوشمند اتریوم نام برد.

با این حال، همانطور که Jevgenijs Kazanins تحلیلگر اشاره می کند، چراغ سبز SEC به معنای حذف اتر نیست.

کازانین این سوال را مطرح می کند که آیا SEC می تواند بنیاد اتریوم را در شکایت دیگری هدف قرار دهد یا خیر. در حال حاضر، این ایده فقط یک حدس و گمان غیرقابل اثبات است، اما گری جنسلر، رئیس SEC، از پاسخ دادن به سؤالات درباره وضعیت اتریوم در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس ایالات متحده در آوریل ۲۰۲۳ خودداری کرد. با توجه به اینکه قطعاً ارزشش را دارد.

در این میان، می‌توانیم روی حرکات قیمت اتر، داده‌های شبکه و سایر داده‌هایی که در کوتاه‌مدت بر احساسات سرمایه‌گذاران و قیمت‌ها تأثیر می‌گذارند، تمرکز کنیم.

Ethereum Dapps اندکی بهبود یافته است

TVL سپرده های قفل شده در برنامه های غیرمتمرکز در اتریوم را اندازه گیری می کند و از اواسط مارس روند نزولی داشته است. طبق گفته DefiLlama، این اندیکاتور در ۳ ژوئن به ۱۴.۳۵ میلیون ETH رسید، اما تا ۶ ژوئن به ۱۴.۶ میلیون ETH بهبود یافت.

تعداد آدرس‌های فعال در تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) نیز کند بوده است. طی ۳۰ روز گذشته، ۱۲ DApp برتر در حال اجرا در شبکه اتریوم شاهد افزایش ۴ درصدی در آدرس‌های فعال بودند، حتی اگر میانگین قیمت گاز تراکنش هنوز بالای ۶.۵ دلار بود.

۳۰ روز فعالیت Ethereum DApp. منبع: DappRadar

اگر سرمایه‌گذاران نگران احتمال زیاد سقوط اتر به زیر سطح حمایت ۱۸۰۰ دلاری هستند، باید در حق بیمه قراردادهای آتی ETH و افزایش هزینه گزینه‌های فروش محافظ منعکس شود.

معیارهای مشتقات اتر علیرغم تشدید مقررات

قراردادهای آتی سه ماهه اتر در میان نهنگ ها و میزهای آربیتراژ محبوب هستند. با این حال، این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با قیمت جزئی نسبت به بازار نقدی معامله می‌شوند، که نشان می‌دهد فروشندگان برای تأخیر در تسویه وجوه بیشتر می‌خواهند.

در نتیجه، قراردادهای آتی ETH در بازارهای سالم باید با حق بیمه ۴ تا ۸ درصد در سال معامله شوند. این وضعیتی است که به عنوان contango شناخته می شود، که مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست.

حق بیمه سالانه برای آتی اتر ۲ ماهه.منبع: Laevitas

با توجه به حق بیمه آتی که به عنوان اندیکاتور پایه شناخته می شود، معامله گران حرفه ای از ادامه طولانی مدت با اهرم اجتناب کرده اند. با این حال، حتی آزمایش مجدد سطوح ۱۷۸۰ دلار در ۶ ژوئن برای تبدیل نهنگ ها و سازندگان بازار به احساسات نزولی کافی نبود.

برای حذف عوامل خارجی که ممکن است فقط بر معاملات آتی اتر تأثیر بگذارند، لازم است بازار گزینه های اتر را تجزیه و تحلیل کنیم. نشانگر انحراف دلتا ۲۵ درصد گزینه‌های تماس (خرید) و فروش (فروش) مشابه را مقایسه می‌کند و وقتی ترس غالب می‌شود، مثبت می‌شود، زیرا گزینه‌های فروش محافظ حق بیمه بالاتری نسبت به گزینه‌های تماس دارند.

اتر دارای انحراف ۳۰ روزه ۲۵ درصدی است.منبع: Laevitas

با ترس معامله گران از سقوط قیمت اتر، اندیکاتور انحراف به بالای ۸ درصد خواهد رسید. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی ۸ درصدی است. همانطور که در بالا می بینید، شیب دلتای ۲۵ درصدی در ۵ ژوئن از آستانه مثبت ۸ درصد عبور کرد که نشان دهنده نزولی است. با این حال، صعود بعدی به ۱۸۸۰ دلار در ۶ ژوئن، اندیکاتور را به حالت خنثی بازگرداند.

مربوط: کوین‌بیس تلاش‌ها برای «پذیرش مقررات» را در میان شکایت‌های SEC برای تخلفات یادآوری می‌کند.

قیمت اتر به نظر می رسد می تواند بالای ۱۸۰۰ دلار باشد

به طور خلاصه، این سه معیار انعطاف پذیری را نشان می دهند. بنابراین علیرغم اینکه TVL به ۱۴.۶ میلیون ETH رسیده است، آدرس‌های فعال Dapps 4 درصد افزایش یافته و سطح ۱۸۰۰ دلار مجدداً آزمایش شده است، تأثیر آن بر بازار مشتقات اتر حداقل است.

بر اساس شاخص‌های مشتقات، داده‌های استفاده از شبکه اتریوم سالم باقی می‌ماند و آزمایش مجدد اخیر پشتیبانی ۶۷ روزه معامله‌گران حرفه‌ای را نترساند.

در نتیجه، به نظر می‌رسد که گاوها از گلوله طفره رفته‌اند و خطر سقوط قریب‌الوقوع قیمت را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا