اخبار ارز دیجیتال

امنیت ارزهای دیجیتال از نقدینگی یا درس‌هایی که پس از FTX آموخته‌ایم ناشی می‌شود.

پس از شکست FTX، سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و نهادی به طور یکسان در تلاش هستند تا نتایج ارزشمندی بگیرند.

HEXN.io: مواد مشارکت

ورشکستگی FTX صنعت کریپتو را وارد یک مارپیچ نزولی کرد. صنعت کریپتو هنوز برای به دست آوردن تمام جزئیاتی که منجر به این وضعیت شده است، سر و صدا دارد. با سرفصل های بسیار زیاد، روند ورشکستگی هر روز اطلاعات جدیدی به ارمغان می آورد. با توجه به اینکه FTX چقدر در فضای رمزنگاری جهانی نقش دارد، وقت آن رسیده است که نگاهی دقیق‌تر به آنچه رخ داده است داشته باشیم و درس‌های ارزشمندی بگیریم.

این تخصیص بیش از حد توکن های غیر نقدی، در درجه اول ارز دیجیتال اختصاصی FTT بود که غول صرافی را به ورشکستگی کشاند. FTX به خصوص با داشتن مقدار زیادی FTT در ترازنامه خود بدون مشکل بوده است، اما شرکت خواهر Alameda Research نتوانسته به این راحتی از قلاب خارج شود.

از یک طرف، این واقعیت که این دو شرکت بسیار با هم مرتبط بودند بسیار مشکوک بود و اغلب در رسانه ها و صنعت کریپتو به طور کلی مورد سوال بود. در همین حال، همانطور که در گزارش بررسی اعتبار متعامد که در اوایل سال ۲۰۲۲ گردآوری شده است، امتیاز کیفیت دارایی Alameda رو به کاهش بود.

Alameda بیش از حد در معرض FTT قرار گرفت، و هر دو خانه تجاری و FTX گرما را زمانی که فروش در ۵ نوامبر آغاز شد احساس کردند.

افکت ریپل

Alameda و FTX این اشتباه مرگبار را مرتکب شدند که اعتماد و ارزش زیادی به توکن اصلی صرافی، FTT قائل شدند. در یک چرخش مهم وقایع، این قرار گرفتن بیش از حد منجر به ورشکستگی هر دو شرکت و بسیاری دیگر که دارایی‌هایشان در FTX قفل شده بود، شد. اثر امواج در کریپتو قدرتمند است، به خصوص زمانی که غول های بازار مانند FTX سقوط می کنند.

برای مثال BlockFi را در نظر بگیرید. این یکی از بزرگترین وام دهندگان رمزنگاری در فضا است و پس از وام ۴۰۰ میلیون دلاری FTX در ژوئن سال جاری، اعلام ورشکستگی کرده است. FTX زمانی BlockFi را ذخیره کرد، اما معلوم شد که این نیز دلیل مرگ وام دهنده است.

یکی دیگر از نام‌های بزرگ در این فضا که پس از سقوط با مشکلات بزرگی مواجه شده است، پلتفرم تجاری نهادی Genesis Trading است. این ارائه دهنده خدمات مالی بیش از ۱۷۰ میلیون دلار دارایی دارد که در FTX گیر کرده است که عملاً عملکرد آن را غیرممکن می کند.

متأسفانه، مشکلات نقدینگی یک شرکت، بحران بسیار بزرگتری را برای کل صنعت ایجاد کرد. ما به هزاران سرمایه گذار خرده فروشی که تحت تأثیر سقوط FTX قرار گرفته اند نیز اشاره نکرده ایم.

چگونه از سناریوهای FTX آینده جلوگیری کنیم؟

تعادل تنگاتنگی بین حفظ یک پیشنهاد مبادله ای متنوع و حفظ ترازنامه محکم وجود دارد. با این حال، زمانی که صحبت از ذخیره دارایی های شرکت می شود، پایبندی به توکن های با نقدینگی بالا ضروری است.

FTX بیش از حد روی توکن اصلی خود، FTT سرمایه گذاری می کند، که قابل درک است. چیزی که وضعیت را بدتر کرد این بود که صرافی ها دارای توکن های غیر نقدی یا غیرنقدی زیادی در ذخایر خود بودند. و وقتی نوبت به پوشش کاهش قیمت FTT رسید، FTX نتوانست دارایی های غیر نقدی خود را رها کند. بنابراین درس اصلی صرافی ها پس از سقوط FTX، تکیه بر نقدینگی است.

و وقتی صحبت از معامله گران می شود، تحقیق ضروری است. این که آیا شما یک معامله گر فعال هستید یا فقط می خواهید هر از گاهی سرمایه گذاری کنید، برای DYOR مهم است. بورسی را پیدا کنید که در مورد ترازنامه خود باز و شفاف باشد و در درجه اول دارایی های نقدی باشد. در مورد سایر خدمات مالی رمزنگاری نیز همین قوانین اعمال می شود. به عنوان مثال، تحقیقات خود را انجام دهید و درک کنید که چگونه شرکت‌های ارز دیجیتال سرمایه‌های خود را مدیریت می‌کنند. یک ارائه دهنده خدمات مالی معتبر تلاش می کند تا آن اطلاعات را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

مثال خوب

یکی از پلتفرم هایی که بر حفظ جریان ثابت دارایی های با نقدینگی بالا متمرکز شده است، HEXN.io است. پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو تضمین می‌کنند که ارزهای دیجیتال با فعالیت تجاری بالا مانند BTC و ETH بخش عمده‌ای از سبد را تشکیل می‌دهند. علاوه بر این، این پلتفرم به طور فعال نقدینگی دارایی های موجود در ترازنامه و نقدینگی طرف مقابل درگیر در خدمات خود را نظارت می کند. این مانع از ارائه HEXN به مشتریان نمی شود، اما تضمین می کند که پلت فرم و سرمایه سرمایه گذار تا حد امکان در برابر سناریوهای FTX آینده محافظت می شود.

Image_0

برنامه‌های آتی HEXN بر معرفی طیف وسیعی از محصولات جدید از جمله قابلیت‌های مبادله هوشمند متمرکز است که بر اساس همان اصول نیز اداره می‌شود. تضمین نقدینگی و اطمینان از ایمنی دارایی های مشتری نقش مهمی در توسعه آینده پلت فرم ایفا خواهد کرد.

مهمتر از همه، HEXN همچنین تحقیقات دقیقی را در مورد شرکای بالقوه انجام می دهد و از شرکت هایی که بیش از حد در معرض دارایی های غیر نقدی قرار دارند اجتناب می کند. برای ایجاد اعتماد بیشتر با کاربران خود، پلتفرم وام‌دهی ارز دیجیتال به طور منظم اطلاعاتی را در مورد مانده‌ها و موقعیت‌های فعلی منتشر می‌کند و به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا به راحتی دارایی‌هایی را که بخشی از ترازنامه HEXN هستند، ردیابی کنند.

البته فضای کریپتو بسیار وسیع است و ارائه دهندگان خدمات زیادی هستند که به این اصول پایبند هستند، متأسفانه FTX یکی از آنها نبود. با این حال، درس های ارزشمندی برای آموختن وجود دارد. امیدواریم که معامله‌گران و کسب‌وکارها به طور یکسان به رویدادهای چند هفته گذشته توجه داشته باشند تا صنعت کریپتو را در کل بهبود بخشند – نقدینگی در کریپتو پادشاه است و از قرار گرفتن در معرض بیش از حد اجتناب می‌کند. من نمی‌توانم این کار را انجام دهم.

مواد با مشارکت HEXN.io ارائه شده است

سلب مسئولیت. کوین تلگراف هیچ محتوا یا محصولی را در این صفحه تایید نمی کند. در حالی که هدف ما ارائه تمام اطلاعات مادی در دسترس است، خوانندگان باید قبل از هر اقدامی در رابطه با شرکت تحقیقات خود را انجام دهند و مسئولیت کامل تصمیمات خود را بپذیرند. همچنین نباید این مقاله را توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفت.

نویسنده: Hristina Yordanova

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا