اخبار ارز دیجیتال

رگولاتورهای اوراق بهادار با برخورد ویژه با ارزهای مجازی در مورد کوین بیس مخالف هستند

آژانسی که نماینده تنظیم کننده های اوراق بهادار ایالتی آمریکای شمالی است، ادعاهای مطرح شده توسط صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase را در دفاع از SEC مورد هدف قرار داده است.

انجمن تنظیم‌کنندگان اوراق بهادار آمریکای شمالی استدلال می‌کند که دارایی‌های دیجیتال نباید «چیزی خاص» در نظر گرفته شود و اقدام علیه کوین‌بیس نباید «جدید یا غیرعادی» تلقی شود.

انجمن مدیران اوراق بهادار آمریکای شمالی (NASAA) در یک پرونده در دادگاه منطقه نیویورک در تاریخ ۱۰ اکتبر در حمایت از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده گفت که دارایی های دیجیتال در مورد اعمال قوانین اوراق بهادار به رفتار خاصی نیاز ندارند.

در ماه ژوئن، SEC، Coinbase را به نقض قوانین اوراق بهادار فدرال توسط صرافی‌های ارزهای رمزنگاری شده عمومی متهم کرد. Coinbase با این استدلال که دارایی‌های دیجیتال و خدمات ارائه شده به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط نیستند و مقامات در حال تجاوز هستند، پاسخ داد.

با این حال، وینسنت مارتینز، مشاور کل ناساا، استدلال کرد که موضع کمیسیون بورس و اوراق بهادار «جدید یا غیرعادی» نیست.

نظریه SEC در این مورد با موضع عمومی طولانی مدت SEC مطابقت دارد. […] همچنین در چارچوب قانون مقرر است. ”

این آژانس استدلال می کند که SEC قبل از اعمال قانون تعیین شده برای دارایی های دیجیتال نیازی به دریافت تأیید صریح از کنگره ندارد.

تست هوی کافی است

انتظار می‌رود یکی از نکات برجسته این پرونده از تفسیر قاضی از آزمون هوی ناشی شود که برای تعیین اینکه چه چیزی واجد شرایط قرارداد سرمایه‌گذاری است. کوین بیس ادعا کرد که دارایی های دیجیتال تمام جنبه های آزمایش را برآورده نمی کند.

مارتینز استدلال کرد که تست هاوی به گونه ای طراحی شده است که به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا انواع پیشرفت های فناوری در بازارهای اوراق بهادار، از جمله اوراق بهادار فروخته شده و معامله شده در بلاک چین را در بر گیرد. این مشابه استدلال هایی است که قبلا توسط SEC ارائه شده بود.

مارتینز گفت: “دادگاه تلاش کوین بیس را برای محدود کردن و استفاده نادرست از چارچوب قانونی تعیین شده برای جلوگیری از مشمولیت تعهدات نظارتی مشابه سایر شرکت کنندگان در بازار اوراق بهادار داخلی رد می کند. ما باید.”

دادگاه ها باید از تلقی دارایی های دیجیتال به عنوان یک چیز خاص خودداری کنند.

تاثیر روی ارزهای مجازی اغراق آمیز بوده است

مارتینز همچنین اظهارات Coinbase را که از “دکترین مسائل جدی” استناد می‌کند، انتقاد کرد، که بیان می‌کند که سازمان‌های اجرایی مانند SEC برای موضوعات مهم سیاسی یا اقتصادی به تایید کنگره نیاز دارند.

مارتینز گفت: «اشاره کوین بیس به «صنعت دارایی دیجیتال» به عنوان «بخش مهمی از اقتصاد ایالات متحده» مشکوک است.

مربوط: SEC از قاضی می خواهد که درخواست Coinbase برای رد شکایت را رد کند

با این حال، مارتینز گفت که دارایی های دیجیتال را نمی توان به طور منطقی جزء مهمی از اقتصاد ایالات متحده در نظر گرفت، زیرا اکثر دارایی های دیجیتال هیچ استفاده واقعی اقتصادی یا گسترده ای جز برای اهداف سوداگرانه ندارند.

او نوشت: «با استثنائات بسیار کمی، دارایی‌های دیجیتال به طور گسترده برای پرداخت کالاها و خدمات پذیرفته نمی‌شوند، و همچنین نمی‌توان از آن‌ها برای برآورده کردن تعهدات به دولت‌ها مانند هزینه‌ها و مالیات استفاده کرد.

وی با بیان اینکه دارایی های دیجیتال به عنوان یک نوع دارایی از نظر اقتصادی بی فایده هستند، افزود:

کوین بیس هم در اندازه و هم اهمیت این «صنعت»، به ویژه بخشی که توسط تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار نظارت می‌شود، اغراق می‌کند.»

پرونده NASAA به SEC می‌پیوندد و از قاضی می‌خواهد تلاش Coinbase برای رد شکایت SEC را رد کند.

NASAA متشکل از ۶۸ عضو است که شامل تنظیم کننده های اوراق بهادار از ۵۰ ایالت ایالات متحده و همچنین افرادی از کانادا، مکزیک و چندین قلمرو ایالات متحده است.

مارتینز گفت: ناسا و اعضای آن علاقه زیادی به این حادثه دارند.

Hall of Flame: ایرینا هبر، وکیل رمزارز در مورد تهدید به مرگ و پیش‌بینی دعاوی صحبت می‌کند.


نویسنده: Felix Ng
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا